soner ozdemir

Soner Özdemir İAS Canias Bünyesinde Türkiye ve Global Operasyondan Sorumlu Pazarlama Müdürü Olarak Yeni Görevine Başladı. 

damattween

1989 yılında Almanya’da kurulan İAS Canias 1000’den fazla müşterisi, 30.000’den fazla kullanıcısı ile 32 ülkede 16 dilde hizmet veriyor. ERP çözümleri, dijital dönüşüm, IoT ve iş zekâsı teknolojilerinde uzman olan firmanın Almanya, Türkiye, Hindistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Güney Kore, İsviçre ve Amerika’da ofisleri bulunuyor. İAS bünyesinde Türkiye ve global operasyondan sorumlu olacak Soner Özdemir daha önce Soyak Holding, Global Yatırım Holding, Bilkent Holding, Eksim Holding ve Yeditepe Üniversitesi gibi önde gelen kurumlarda pazarlama, kurumsal iletişim ve dijital pazarlama alanlarında üst düzey yönetici pozisyonlarında görev aldı. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi, Galatasaray Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü mezunu olan Özdemir, University California Irvine’da Uluslararası İş ve Operasyon Yönetimi eğitimi alan Özdemir, pazarlama ve iletişim sektöründe önde gelen ulusal ve uluslararası ajanslarla birlikte projeler yaparak, stratejik iletişim, pazarlama yönetimi, dijital pazarlama ve offline pazarlama deneyimleri edindi. Soner Özdemir 17 yılı aşkın süredir farklı sektörlerde edindiği bilgi birikimiyle kariyerine yeniden teknoloji sektöründe devam edecek. 

Çoklu sektör deneyimi ve dijital projelerle adını duyurdu

Teknoloji, eğitim, inşaat, gayrimenkul, enerji, otomotiv, gıda, holding gibi farklı sektörlerde görev alan Soner Özdemir bugüne kadar çok sayıda iletişim, pazarlama tedarikçisi ile önemli projelere imza attı. Gıda sektöründe halka arz, teknoloji sektöründe şirket birleşmesi, enerji, tarafında kriz iletişimi ve otomotiv tarafında uluslararası ajanslarla marka büyümesine yönelik önemli çalışmalar yapan Özdemir, Yeditepe Üniversitesi bünyesinde dijital ekibin yönetimini üstlendiği dönemde tüm sosyal medya hesaplarında canlı yayınlanan “Think Talks” projesine imza atarak yeni nesil dijital yayıncılık alanında öncü kurum ve kişiler arasında yerini aldı. 2022’de sonlanan proje bitimine kadar 36 canlı yayında kamuoyunun merak ettiği konuları uzman konuklarla değerlendiren Soner Özdemir bu alanda kayda değer bir başarı sağladı.

“Global Pazarlama stratejisini en sağlam şekilde kurarak, teknolojimizle kalıcı olacağız”

Sektörde önde gelen ERP, IoT, yapay zekâ, big data teknolojileriyle adından söz ettiren İAS Canias bünyesine dahil olmaktan mutlu olduğunu ifade eden Soner Özdemir, global çapta büyüyen, teknolojisini tüm dünyaya yayarak, yazılım ihracatında önde gelen bir markaya dahil olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Özdemir sözlerini şöyle sürdürdü: “Teknoloji sektörü çok dinamik ve gelecek vaat eden bir sektör. Sadece Türkiye’de değil, tüm dünyada önemli dijital dönüşüm projelerine imza atan, son dönemde IoT, MES, yapay zekâ gibi endüstri 4.0 teknolojilerini ERP ile başarıyla entegre eden büyük bir markaya dahil olmak gerçekten mutluluk verici.” 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir