E-Ticaret Zirvesi ve Ödülleri 28 Kasım Tarihinde Çırağan Sarayında Hibrit Olarak Düzenlenecek Katılmak İçin Tıklayın
Sinoz Kozmetik 2021’de 200 Milyon TL Ciro Hedefliyor

Sinoz Kozmetik 2021’de 200 Milyon TL Ciro Hedefliyor

Pandemi döneminde yükselen bir marka olmayı başaran Sinoz Kozmetik CEO’su Yasin Çörekçi 2021 yılı hedefleri ile ilgili açıklamalarda bulundu.

E-ticaret alanında 15 yıldır hizmet veren Sinoz, geçtiğimiz yıl kendi lojistik alt yapısını kurarak 50 ile ulaşabiliyordu. 2021’de 81 ilin tamamına kendi ağı ile ulaşmak isteyen Sinoz, 2021 hedefini 200 Milyon TL olarak açıkladı.

Sinoz Kozmetik 2020 yılını 3 kat büyüme ile 100 Milyon TL ciro yaparak kapattı. Karın çoğunu Ar-Ge, yeni ürün, dijital alt yapı ve lojistik çalışmalarına ayırdıklarını belirten Yasin Çörekçi: “2020, deyim yerindeyse tüm planların hedef değiştirdiği bir yıl oldu. Bizler pandemi döneminde 15 yıllık e-ticaret markası olmamızın ve dijital çağa çoktan adapte olmuş bir alt yapıya sahip olmanın artılarını bu yıl yaşadık. Bu yıl bizim için daha iyi versiyon için çalışma ve yeni yatırımlar yaparak ufkumuzu ve markamızın müşteri memnuniyetini artırma yılı oldu. Özellikle kendi lojistik alt yapımızı kurarak bugün Türkiye’de 50 ilden fazlasına ulaşmaktayız. 2021 hedefimiz 81 ilde cep depolarımız aracılığıyla aynı gün teslimatı bizzat kendi lojistik ekibimiz ile sağlamak. Yine 2020 yılını kapatırken pek çok efektif ürünü de portföyümüze ekledik. Yeni ürünlerimiz ile global arenada yerimizi daha da sağlamlaştırıyoruz. Markamız için en önemli amacımız kadınların güzelliğine değer katmak ve bu anlamda köklü markalara rakip olduk. Gerçek altın parçacıkları kullanarak yüz bakım serumunu Türkiye’de ilk çıkaran yerli markayız. Büyük beğeni topladığı için 2021’de de altın içerikli ürünlerimize devam edeceğiz. Sinoz Kozmetik olarak, yabancı markalar daha kalitelidir algısını tamamen yıktık. Ek olarak, yeni ürün Ar-Ge çalışmalarına hız kesmeden 2021 yılında da devam ediyoruz. Özellikle gelen talepleri değerlendirip ürünlerimizi genişletmek ve yüksek kalitede profesyonel ürünlerimiz ile eşsiz hizmet sunarak müşterilerimizin memnuniyetini her geçen gün arttırmak en büyük amacımız. Gayemiz her evde bir SİNOZ olması ve sadece yerli arenada değil küresel kozmetik dünyasında da bir Türk markası olarak kalıcı bir yer edinmek…” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir