E-Ticaret Zirvesi ve Ödülleri 4 Kasım Tarihinde Çırağan Sarayında Hibrit Olarak Düzenlenecek Katılmak İçin Tıklayın

Şimdi Kısa Bir Reklam Arası : Dacia Duster Reklamı

“ #Hakkını Ver “  Yeni Dacia Duster ’in yeni reklam sloganı.  Hazır hashtag hakkını ver olunca reklamdaki hakkını veren kısımlar özellikle dikkatimi çekti. Duster mı? Kullanmadım bilmiyorum.

Kullansam; sırf kahvaltıda otlu peynir yemek için taaa Van’a gider miyim onu da bilmiyorum. Reklamın bu cümlesinden sonra bilinmezliğiniz kayboluyor işte orda devamında aynen şöyle diyorsunuz.

– Hadi diyelim gittim, pekiii.. O yalçın dağları aştıktan sonra şöyle bir etrafıma bakıp beni bekleyen o gürül gürül suları geçilmez denilen yolları geçip az ileride ki nehrin kenarında nesli tükenmekte olan inci kefalinin pıt pıt diye suda atlayışına şahit oluyorum. Reklamda geçen bu cümlenin sonunda ki -mu? Soru eki fazla geliyor çünkü istemsizce reklamı izledikten sonra şahit oluyorsunuz.

Hatta onları yakalamak için pusuda bekleyen ayıya tatlı dille;

Bak güzel kardeşim bundan sonra bu balıklara dokunmak yok diyerek onu ikna ediyorsunuz. Evet, oradaki -mi? Eki de fazla, reklamı yaşıyorsunuz çünkü.

Akabinde reklamın devamını aynı getirecek olursak; Yok o kadarını ben de yapmadım. Zaten yine devamında olduğu gibi bende Duster var da diyemiyorum. Bende hakkını vermiş notumu Duster’dan yana değil de Duster reklamından yana kullanıyorum.

Reklamların böyle yaratıcı güzel insana hoş gelen reklamların, ürünün ve markanın üstünde çok büyük değerler yarattığına inanıyorum. Hele ki benim gibi reklam izlemeyi seven biriyseniz bir reklamı onlarca yüzlerce kez izleyip üstüne yazılar yazacaksanız bide bunu genel kitle halinde marka açısından düşünün.

Reklamı hakkını vermiş, peki ya Dacia Duster?

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir