23-27 Mayıs Tarihinde Düzenlenecek Pazarlama Türkiye Zirvesi "Metaverse" Etkinliğine Ücretsiz Katılmak İçin Tıklayın

Shutterstock 2019’un En Yaratıcı Trendlerini Açıkladı

Dünyanın en önemli lisanslı görsel, video ve müzik sağlayıcılarından Shutterstock, 2019 yılına damga vuracak “Yaratıcı Trendler Raporu”nu yayınladı. Genel trendlerin yanı sıra yükselen trendlerin de yer aldığı rapor, 2019 yılı için adeta görsel bir kılavuz niteliği taşıyor.

Shutterstock yer yıl olduğu gibi bu yılın kullanıcılarının aramaları ve iç görülerinden yola çıkarak 2019’da ivme kazanacak yaratıcı görsel trendleri içeren bir rapor yayınladı. 

Shutterstock’a göre parlak ve neon renklerden gösterişli hayvan desenlerine, klasiklerden ilham alan nostaljik görsellere ve şatafatlı grafik yüzlere kadar birçok farklı görsel trend 2019 yılında birçok insanın radarında olacak.

Raporda, fanzin kültürü, 80’lerin şatafatı, dünün yarını gibi çeşitli konseptler altında dijital dünyada göze çarpacak fütüristik stiller yer alıyor. Parlak renkler, grafik yüzler, leopar ve altın baskılar, ışık ızgaraları da 2019’un görsel stilleri arasında ön plana çıkıyor.

2019’da kullanıcıları göz ardı edilemeyecek kadar hareketli ve canlı tasarımlar, neondan dünyalar bekliyor. Diğer yandan rapora göre her zaman sevilen pastel renkli vektörler ve tatlı yüzlü cansız nesneler 2019 yılında da içimizi ısıtmaya devam edecek görünüyor.

Tamamına bakıldığında ortak noktası canlılık, hareket ve cesaret olan bu trendler, şimdiden dikkat çekeceğe benziyor.

Trendlere göz gezdirmek ve raporu incelemek için tıklayın

2 yorum
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir