En Popüler 100 Google Anahtar Kelimesi – Infografik


Google üzerinde güncel olarak hangi anahtar kelimeler daha çok aranıyor merak edenler için Semrush destekli paylaşılan infografiği sizlerle paylaşıyoruz. Dünya üzerinde “Gmail” ve “Craigslist” gibi markalı terimlerin sık arandığını direkt söyleyebiliriz.Peki marka olmayanlara ne demeli? Dünya üzerinde SEO ile uğraşan herkesin tek amacı olan non-brand kelimelerden trafik çekmek. Bakalım hangi kelimeler en çok aranıyormuş.

Siegemedia ekibi, büyük anahtar kelime araştırma aracı SEMRush yardımıyla, güncel raporu infografik olarak paylaştı. (Infografik verileri USA verilerine dayalıdır.)

Liste, bir markayla ilişkili olmayan anahtar kelimeleri bulmak için genel olarak en popüler arama terimleriyle elle eleyerek belirlenmiş. Buna ek olarak, adult ile ilgili anahtar kelimelerde listeden çıkartıldı.

En Popüler 100 Google Anahtar Kelimesi

Dikkat çekici bir nokta harf olarak aramaların artış göstermesi. mesela “G” ya da “J” gibi artık Google bizi daha çok anlıyor gibi. “G” dediğimizde belki gmail demek istediğimizi zaman içinde çok daha net anlayabilecek.


Özgür Gündüz
Beykent Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünden mezun oldu. Meslek hayatına yazılım uzmanı olarak başladı. Dört yıllık yazılım dünyası deneyiminden sonra çeşitli web sitelerinde kıdemli yazılım uzmanı ve dijital pazarlama sorumlusu olarak çalıştı. 2013 yılında Seogaste’yi kurdu. 2016 yılına kadar Seogaste adında yönettiği SEO projelerini artık Clicksus Dijital Pazarlama adı altında kurumsallaştırdı.

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Popüler 100 Google Anahtar Kelimesi – Infografik

log in

reset password

Back to
log in
x
Bizi beğendiniz mi ?Her gün muhteşem yazıları okumak için beğenin.