Mavi’den Lügat365’li Yeni Koleksiyon


Ünlü jean markası Mavi, Lügat365 ile  “Bazı Kelimeler Çok Mavi” adlı yeni bir koleksiyona imza attı. Yapılan iş birliği kapsamında Lügat365’in sevilen kelimeleri, Mavi’nin tişörtleri üzerinde yer aldı. Koleksiyonun tanıtımında marka yüzü olarak ünlü yerine Türkiye’nin başarılı kreatif yazarları kullanıldı. Koleksiyonda yer alan tişörtleri giyerek kamera karşısına geçen kreatifler, Lügat365’te yer alan kelimeleri kendilerine göre yeniden yorumladılar.

“Bazı Kelimeler Çok Güzel” diyerek 2015 yılında Grafik Tasarımcı Banu Ertuğrul ve Dijital Pazarlama Uzmanı eşi Onur Ertuğrul tarafından hayata geçirilen Lügat365 projesi günümüzde unutulmaya yüz tutmuş birçok kelimeyi hatırlatma amacı taşıyor. Kelimelerin hikayesi yayınlanmaya başladığı günden itibaren sosyal medyada geniş bir kitlenin beğenisini kazanan Lügat365, bu beğeniye sessiz kalmamak ve kelimeleri daha çok kişiyle buluşturmak için önce “Lügat365“ adında bir kitap çıkardı.Kitabın ardından kelimeler bardak, poster, yastık, çanta gibi günlük hayatta kullanılan birçok eşyanın üzerine aynı ambiyans ve tasarım ile taşındı. Sevenleri için bu ürünler, internet sitesi www.guzelkelimelerdukkani.com ve Galata’da yer alan mağazada satışa sunuldu.

Lügat365, bu kelimeler ile dilden dile dolaşırken markalarla da çeşitli iş birliğine gitti. Paşabahçe tarafından üretilen bardak, fincan ve sürahilere Lügat365’in en sevilen kelimeleri eklendi. Paşabahçe mağazaları içerisine ise  “Güzel Kelimeler Dükkanı” adında konsept alanlar oluşturuldu.

İş birliğinin yanı sıra kelimelerin yer aldığı etkinlikler de düzenlendi. Geçtiğimiz anneler gününde, Capitol AVM’de birçok ünlü isim anne kelimesinin kendileri için ne ifade ettiğini anlatan kısa videolar çekerek, bu kelimelerden bir sergi oluşturulmasını sağladı.

Kelime Ustalarıyla Mavi x Lügat365

Kalbimize dokunan kelimeleriyle Lügat365 son olarak ünlü jean markası Mavi ile yeni bir koleksiyona imza attı. “Bazı Kelimeler Çok Mavi” adı taşıyan koleksiyonda Türkiye’nin önemli yaratıcı metin yazarları objektiflere poz verdi. Kelimelerin gücünü kullanmayı bilen 15 metin yazarı, aralarında seyyah, aklı selim, yegane, müteber, divane, fevkalade, yaren, letafet, müstesna gibi kelimelerin yer aldığı tişörtleri giydi. Yazarlar proje kapsamında kelimelerin anlamlarını kendilerine göre yeniden yorumladılar.

Proje, Mavi’nin sosyal medya hesaplarında metin yazarlarının yer aldığı gifler ile duyuruldu.

Marka işbirliğine ilişkin “ Mavi ve Lûgat365 olarak bir araya geldik ve ‘Bazı kelimeler çok Mavi’ dedik. En güzel kelimeler hiçbir zaman yok olmasın, üstümüzde yaşasın diye bir koleksiyon tasarladık.‘Kelime Ustalarıyla Mavi X Lûgat365’ projesi kapsamında bu güzel kelimeleri, ustalarına emanet ettik. Farklı deneyimlerdeki 15 yaratıcı metin yazarı bu kelimeleri hem üstlerinde taşıdı hem de bizi bu güzel kelimelerin inceliklerinde derin yolculuklara çıkardı.” Açıklamasında bulundu.


Zeliha Şit
2011 yılında, Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü'nü kazandı. Lisans eğitimi sırasında, Anadolu Üniversitesi (AÖF) Marka İletişimi bölümünü tamamlayarak 2016 yılında çift diploma ile mezun oldu. Aynı yıl Ege Üniversitesi Halkla İlişkiler Ana Bilim Dalı'nda yüksek lisansa başladı. Öğrencilik yıllarında Ege Üniversitesi PRatik Halkla İlişkiler Topluluğu'nda genel sekreterlik ve başkan yardımcılığı görevlerinde yer aldı. Sivil Toplum Kuruluşları'nın toplum faydasını gözeten, önemli kuruluşlar olduğunu düşünerek ''Let's Do it Akdeniz'' Projesi'nin iletişim takımında yer alarak aynı dönem Konak Belediyesi'nde öğrencilere gönüllü İngilizce dersleri verdi. Boyner Büyük Mağazacılık A.Ş'nin, Ege Üniversitesi Marka Elçiliği görevini yürüterek, Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde düzenlenen önemli etkinliklerin gönüllü olarak yer aldı. Aynı dönemlerde Türkiye Halkla İlişkiler Derneği ( TÜHİD) tarafından düzenlenen 13.Altın Pusula Ödülü ve Hayal Edin Gerçekleştirelim yarışması ‘’Beni Geri Döndür’’ projesi ile 2 ayrı ödülün sahibi oldu. Pegasus Hava Yolları Misafir İlişkileri ve Kredi Kayıt Bürosu Stratejik Planlama ve Kurumsal İletişim Departmanları'nda stajlar yaptı. Denge Koleji, The English Academy gibi firmalarda da yarı zamanlı olarak çalıştı. Mezun olduktan sonra Keel Billed Interactive'de ve Brandistanbul İletişim Danışmanlığı'nda çalıştı. Şu an GoodWorks İletişim Danışmanlığı'nda temsilcisi olduğu markaların iletişim çalışmalarını yürütmekte, çeşitli platformlarda pazarlama iletişimi, halkla ilişkiler ve dijital üzerine yazılar yazmaktadır.

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mavi’den Lügat365’li Yeni Koleksiyon

log in

reset password

Back to
log in
x
Bizi beğendiniz mi ?Her gün muhteşem yazıları okumak için beğenin.