Mark Zuckerberg ile Donald Trump Arasındaki Huzursuzluk


Geçtiğimiz günlerde Mark Zuckerberg, Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump ‘ın Facebook hakkında attığı tweet nedeniyle çok mutlu gözükmüyor.

Donald Trump ‘ın 27 Eylül sabahında attığı Tweette; Facebook ve yayın kurumlarının (The NewYork Times & Washington Post) her zaman Trump karşıtı olduğunu, beraber gizli iş yürüttüklerini dile getirmişti.

Mark Zuckerberg ise bu konuya cevabını geciktirmeden 28 Eylül ’de kendi platformu üzerinden verdi. Özetle;

İnsanları bir araya getirmek, herkes için bir topluluk oluşturmak ve bütün insanların tüm fikirleri için bir platform oluşturmayı umuyoruz, çalışıyoruz. Donald Trump, Facebook ‘un kendine karşıt olduğunu, Liberaller ise Facebook ‘un Trump yandaşı olduğunu dile getiriyor. Her iki taraf da Facebook ‘ta beğenmediği fikir ve içeriklerden dolayı üzülüyor. Aslında bu herkese açık olan bu tarz platformlar için olağan bir durum.

Bu topluluğu oluşturmaya devam edeceğiz. Yanlış bilgilendirmeye ve seçimleri bozmaya çalışan ulus ve devletlere karşı da savunma yapmak için rol oynayacağız. Dünyanın her yerindeki serbest ve adil seçimin bütünlüğünü sağlamak için çalışmaya devam edip, topluluğumuzun demokraside iyi fikirler ve güçler için bir platform olmasını sağlamak için çalışmaya devam edeceğiz.

Günümüzde sadece ABD ‘de değil, dijitalleşen bütün dünyada sosyal medyanın erişim ve insanların bu mecralarda ki etkileşim gücü üst düzeydedir. Bu gücü kendi aleyhine görenler suçu kaynağında aramak yerine herkese açık, adil bir şekilde kullandığını tekrar ve tekrar dile getiren Facebook ‘ta arıyor.

Taha Serhat
İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Lisans dönemi boyunca pazarlama alanında çeşitli yarışmalarda elde ettiği ödüller ve kazandığı deneyimler sonucu, bu alanda kariyerini devam ettirmeye karar verdi. Şu anda da FMCG sektöründe Pazarlama Departmanında çalışmaktadır.

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mark Zuckerberg ile Donald Trump Arasındaki Huzursuzluk

log in

reset password

Back to
log in
x
Bizi beğendiniz mi ?Her gün muhteşem yazıları okumak için beğenin.