Kendisi, ülkesi ve geleceği için Üreten kadınların hikâyesi


Vestel, kendisi, ülkesi ve geleceği için savaşan kadınların hikâyesini anlattığı yeni bir reklam kampanyası hazırladı. Vestel Manisa Fabrikası’nda çalışan kadınların rol aldığı serinin ilk iki filmi yayına girdi.

Vestel Beyaz Eşya Ürün Grubu imaj kampanyası kapsamında ‘Kendim için, ülkem için, geleceğim için… Gururla’ söylemine sahip beş film hazırlandı. Dual’in (Boran Güney & Erhan Yürük) yönettiği filmler televizyonun yanı sıra gazete, dergi, sinema, dijital, sosyal medya ve açıkhava reklamlarıyla da hedef kitlesiyle buluşacak.

5 Şehir 5 Kadın 5 Yaşam

Beş farklı şehirde beş farklı insan hikâyesinin anlatıldığı kampanyanın ilk iki filmi İzmir ve Tekirdağ/Çorlu’da çekildi.

Çekimleri İzmir’de tamamlanan ilk film Vestel’in ihracat gücünü odağına alıyor. Türkiye özlemiyle Almanya’da büyüyen genç bir kadının ülkesine dönüşüyle başlayan film, Vestel’de işe girişini ve bin bir emekle ürettiği teknolojilerin dünyanın dört bir yanına ulaşmasından duyduğu gururu konu alıyor. Vestelli kadın, küçüklüğünde yaşadığı duyguları kendi gibi memleket özlemiyle büyüyen insanlara yaşattığı için mutlu oluyor ve gururlanıyor.

Serinin Tekirdağ/Çorlu’da çekilen ikinci filminde ise, Türkiye’nin geniş aile yapısına göz kırpılıyor. Bu defa ön planda Vestel’in geniş hacimli buzdolabı bulunuyor. Kalabalık bir ailede büyüyen Vestel bayisi bir kadının, kendi gibi geniş ailelere kalpten dokunuşunu hissediyor ve Vestelli kadının yaşadığı mutluluğu ve gururu görüyoruz. Her iki film ‘Kendim için, ülkem için geleceğim için… Gururla” sloganıyla sona eriyor.

Vestel Reklam filmi 1

Vestel Reklam filmi 2

Künye:  

Reklam Veren: Vestel

Reklam Veren Yetkilileri: Feza Turunçoğlu Erim, Gizem Birgül, Cemre Aytunç

Reklam Ajansı: Concept

Kreatif Direktör: Kerem Özkut

Yaratıcı Grup Başkanı: Ufuk Işık

Yaratıcı Ekip: Emre Reisoğlu, Bülent Ekel, Berkay Tutkun, Yasemin Deniz, Eda Alfasa, Poyraz Sayan, Oğuzhan Bahar

Grafik Ekibi: Alper Dabak, Ayşe Cıbaroğlu

Marka Direktörü: Berna Aşkın

Marka Ekibi: Gizem Piroğlu, Derya Ergün

Stratejik Planlama Direktörü: Pamir Gündüz

Stratejik Planlama: Emre Sezer

Ajans Prodüktörü: Mert Turan, Kasım Bektaş, Hilal Kınalıada

Prodüksiyon şirketi: Kozmik

Yönetmen: Dual (Boran Güney & Erhan Yürük)

Post-Prodüksiyon Şirketi: IPD

Müzik: Vestel Jingle

Medya ajansı: Mediacom

Kullanılan Mecralar: Televizyon, Radyo, Dijital, Basın, Açıkhava

Özgür Gündüz
Beykent Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünden mezun oldu. Meslek hayatına yazılım uzmanı olarak başladı. Dört yıllık yazılım dünyası deneyiminden sonra çeşitli web sitelerinde kıdemli yazılım uzmanı ve dijital pazarlama sorumlusu olarak çalıştı. 2013 yılında Seogaste’yi kurdu. 2016 yılına kadar Seogaste adında yönettiği SEO projelerini artık Clicksus Dijital Pazarlama adı altında kurumsallaştırdı.

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kendisi, ülkesi ve geleceği için Üreten kadınların hikâyesi

log in

reset password

Back to
log in
x
Bizi beğendiniz mi ?Her gün muhteşem yazıları okumak için beğenin.