Kadınların İlham Kaynağı; BinYaprak


 

Kız kardeşlik platformu TurkishWIN’in kurucusu Melek Pulatkonak, yeni projesinin lansmanını Webrazzi Summit’te gerçekleştirdi.

BinYaprak adındaki bu yeni platform, bireylere ve kadınlara destek olurken, kadın çalışanlarına yatırım yapmak isteyen şirketlerin, ilham verici başarı hikayelerini video olarak paylaşmasını sağlıyor.

İlham veren hayat hikayeleriyle kadınların iş hayatında ki potansiyelini ortaya çıkarmaya çalışırken, onları cesaretlendirmeyi amaçlıyor. İş hayatına yeni atılacak ve hali hazırda çalışan kadınları buluşturan bir network olmasının yanı sıra, buna destek olmak isteyen erkekleri de bünyesinde toplamayı amaçlıyor.

Platform sadece hikayelerin aktarılmasıyla sınırlı değil, 2016 yılında yayına alınacak “Keşfet” bölümü ile çalışma hayatında bir şeyleri değiştirmeyi hedefleyen kadınları online eğitimlerle harekete geçirmeyi planlıyor.

Ayrıca planlarından birisi de TurkishWIN’de olduğu gibi, üyelerini bir araya getirerek merak ettikleri konularla ilgili eğitim ve etkinlikler düzenlemek.

Katılımcılardan birisinin anlattığı yaşanmış bir hikayeyi dinlediğim de bu projenin kadınlar için önemini tekrar farkederek, Melek Pulatkonak’ı dinlerken bile heyecanlandığım bu projenin, kısa zamanda çok fazla kadına ilham vereceğine eminim.

İncelemek isterseniz; binyaprak.com size de ilham verecektir.

 


Emine İpekçi
Orjinalinde Marmara Üniversitesi Endüstri mühendisliği mezunu, gerçeğinde Dijital Pazarlama’ya gönül vermiş bir beyaz yakayım. Kurumsal hayatta kariyer hedefleyen ancak yine de içindeki “bir sürü şeyi aynı anda yapma isteğine yenik düşmek için” kendi kendine söz vermiş, seyahat aşığı, hayatın anlamının “an”larda saklı olduğuna inanan biriyim. Şu anda ise bir telekomünikasyon şirketinde Dijital Pazarlama departmanında profesyonel hayatına devam ediyorum.

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kadınların İlham Kaynağı; BinYaprak

log in

reset password

Back to
log in
x
Bizi beğendiniz mi ?Her gün muhteşem yazıları okumak için beğenin.