Elon Musk, Tesla’nın Kendi Kendine Sürüş Otomobilleri İçin Kendi AI Cipsleri Üzerinde Çalıştığını Söylüyor


Musk’ın şirketi, Al işlemciler için çok sıkı çalıştığını ve Tesla şu anda otomobilin, tüm elektrikli araçlarında kullanılan Nvidia birimlerine güvendiğini bir özel şirketin partisinde açıkladı.

Ekibin başında, iPhone’nun A4 ve A5 işlemcilerini tasarlamaya yardımcı olan eski bir AMD ve Apple işlemci yapan mimar Jim Keller var. Keller liderliğindeki Tesla işlemci projesi, Eylül ayında söylentilere yol açtı; otomobil üreticisinin teknoloji testi için AMD ile yakından çalıştıklarını iddia edildi ancak Her iki şirket de reddetti.

Musk Tesla’nın yaptığı projenin “dünyanın en iyi işlemci ” olacağı düşündüğünü söyledi. Yeni işlemci, rakip Waymo’nun özel Intel işlemci olduğu gibi, donanım ve yazılım bileşenleriyle birlikte geliştirerek maliyetleri düşürüp Nvidia gibi dış tedarikçilere güvenmeyi ve daha fazla verimlilik ve bilgi işlem gücü yaratmayı öngörüyor.

Yeni AI işlemcisi, Autopilot sistemini güçlendirmek için kullanılacak ve Musk bu iki otomobilin tamamen kendi kendine sürüş görevlerini üstesinden gelebileceğini ve partideki üçte bir insandan daha iyi bir şekilde süreceğini belirtti. Musk’ın bu yapmış olduğu açıklamalara bakarsak, geçmişte yapılmış diğer açıklamalarla tutarlı, bu nedenle işlemci projesi zamanında gerçekleşecekmiş gibi görünüyor.

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elon Musk, Tesla’nın Kendi Kendine Sürüş Otomobilleri İçin Kendi AI Cipsleri Üzerinde Çalıştığını Söylüyor

log in

reset password

Back to
log in
x
Bizi beğendiniz mi ?Her gün muhteşem yazıları okumak için beğenin.