23-27 Mayıs Tarihinde Düzenlenecek Pazarlama Türkiye Zirvesi "Metaverse" Etkinliğine Ücretsiz Katılmak İçin Tıklayın

Sahip Olabileceğiniz 6 Dijital Pazarlama Sertifika Programları

Sahip Olabileceğiniz 6 Dijital Pazarlama Sertifika Programları

Sürekli ve hızlı bir biçimde değişen pazarlama sektöründe, bilgi, gözlem gibi özelliklerin yanında onları kullanabilmek ve kullanabildiğini ispat edebilmekte çok önemlidir. Özellikle sertifikalar, sizi rakiplerinizden farklı kılacak en güçlü ispattır. Yeni başlayanlar ve kendini geliştirmek isteyenlerin, cv’sine, kendisine veya şirketine katkıda bulunabilecekleri 6 dijital pazarlama sertifika programları aşağıda belirtilmiştir:

1.) Google Adwords Sertifikası

Google Adwords, adı üzerinde Google’ın sunduğu bir reklam hizmetidir. Google AdWords ile reklam veren kullanıcıların reklamları, aranan kelimeyle ilişkilendirilerek; Google arama sayfasında arama sonuçlarının en üstünde ve en altında yer almaktadır.

Sertifika Süresi: 1 Yıl

Sertifika Ücreti: Ücretsiz

https://adwords.google.com/intl/tr_tr/home/

2.) Google Analytics Sertifikası

Google Analytics, sizi ziyaret eden kişileri,yaşlarını,profillerini analiz ederek raporlama hizmetidir. Bu hizmet sayesinde, kitlenizi tanıyabilir ve onların isteklerine göre pazarlama, satış gibi işlerinizde yeni modeller deneyebilirsiniz.

Sertifika Ücreti: Ücretsiz

https://www.google.com/analytics/

3.) HubSpot İçerik Pazarlama Sertifikası

HubSpot’un İçerik Pazarlaması sertifikası, hikaye anlatımı, içerik fikri, içerik oluşturma çerçevesi, içerik yeniden amaçlı hale getirme, içerik tanıtımı ve analiz dahil olmak üzere içerik pazarlama stratejisinin farklı yönlerini kapsayan 3 saatlik bir kurstur.

Sertifika Ücreti: Ücretsiz

https://www.hubspot.com/

4.) Hootsuite Sosyal Medya Pazarlama Sertifikası

Hootsuite , popüler bir sosyal medya yönetim platformudur ve giriş derslerinden gelişmiş bir sosyal medyaya kadar değişen çeşitli sosyal medya pazarlama eğitimi sunmaktadır. Kurs 15 ders ve değerlendirmeden oluşmaktadır.

Sertifika Ücreti: Üç farklı sosyal medya sertifikası vardır:

  • Sosyal Pazarlama Sertifikasyonu: 199 USD
  • Gelişmiş Sosyal Reklamcılık Ders Yazılımı ve Sertifikasyon: $ 249
  • Gelişmiş Sosyal Medya Stratejisi Sertifikasyonu: $ 999

https://hootsuite.com/

5.) Facebook Reklamı Sertifikası

Facebook’un Blueprint Sertifikasyonu, Facebook’un ürün ve hizmetleri ile ileri seviye yeterliliği tanır. Bu program iki sertifikasyon sunmaktadır: Facebook Sertifikalı Planlama Profesyonel ve Facebook Sertifikalı Satın Alma Profesyonel.

  • Facebook Sertifikalı Planlama Uzmanı , başarılı Facebook reklam kampanyaları planlamada uzman olan profesyonellere verilir .
  • Facebook Sertifikalı Satın Alma Profesyoneli , azami kampanya etkisi için Facebook reklamları oluşturup satın alma konusunda uzman olan profesyonellere verilir .

Sertifika Süresi: Her sertifika 1 yıl geçerlidir.

Sertifika Ücreti: Her sınav için 150 $

https://www.facebook.com/blueprint/certification

6.) YouTube Sertifikası

YouTube içerik pazarlaması çok popüler olduğundan, pazarlamacıların yöneldiği kanallardan bir tanesi, bu nedenle YouTube gerek bireysel, gerek şirket sertifikası temin eder. Bu sertifikalar YouTube kanalı oluşturma, optimize etme, büyüme gibi konular içerir.

Sertifika Süresi: 18 Ay

Sertifika Ücreti: Ücretsiz

https://youtubecertified.litmos.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir