Sağlık Hizmetlerinde Etkili Pazarlama İçin Google Adwords

ds-damat

Google AdWords, sağlık hizmetlerinde pazarlama için son derece etkili bir araçtır. Doğru çalıştırıldığında, bir sağlık organizasyonu için hastalara daha derin bir bilgi aktarımında bulunmak, potansiyel maliyetleri azaltmak, çok özel bir kitleyi hedeflemek ve pazar payını arttırmak mümkün olabilmektedir.

Bu arada, bir AdWords kampanyası başlattığınızda,  istediğiniz sonuçları alacağınız anlamına gelmez. Sonuçları üretecek role sahip birçok faktör vardır. Kullanılacak anahtar kelimeler, özellikle hastaneler tarafından dikkatli seçilerek maliyetlerin minimize edilmesi sağlanabilir.

Google AdWords bütçenizi etkili kullanmak adına aşağıdaki ipuçlarına göz atalım:

Düzenli Olarak Hesabınızı Gözlemleyin

Günlük olarak Google Analytics’i kullanın. Kendi araçlarınızı kullanarak reklamlarınızın görüntülenmesine ya da görüntülenmeme nedenlerine dair bilgi sahibi olabilir, anahtar kelimelerinizi belirleyebilir, inceleyebilirsiniz.

Ayrıca, en düşükten en yükseğe kadar dönüşüm başına maliyetinizi sıralayarak kampanyalarınızın görünümünü değiştirebilirsiniz. Başarısız kampanyaları durdurarak ya da azaltarak bütçeyi daha iyi kampanyalar için kontrol altında tutabilirsiniz.

Anahtar kelimeleriniz için tüm eşleşme türlerini kullanın ve sürekli onların etkinliğini denetleyin. Geniş eşleşmeli anahtar kelime kullanımı daha düşük maliyetli olabilir. Ancak, küçük dönüşümlere neden olabilir. Sık sık gözlemleme ve ayarlamalar sayesinde, Google AdWords kampanyanızı etkili bir hale getirebilirsiniz.

Hedefleme Kullanın

Google; belirli yaş, coğrafi konum, cinsiyet, vb birçok hedefe ulaşmayı sağlar. Doğru bir hedefleme ile çok sağlıklı dönüşümler alınabilir.

Tıklama Oranını Takip Edin

Kampanyalarınızın tıklanma oranını izlemek önemlidir. Belirlediğiniz anahtar kelimelerin tıklanma performanslarını inceleyebilirsiniz.

Kampanyalarınıza İnce Ayar

Hastalarınız gerçekten ne arıyor? Kampanyalarınız için özel ayarlamalar yaparak bu sorunun cevabını verebilirsiniz. Hastaların, hastanenizde sunulan özel bir hizmetin ya da tedavi yönteminin doğru anahtar kelimelerle ve daraltılmış filtrelerle size odaklanmasını sağlayabilirsiniz. Yeni hasta kazanımını ve dönüşüm oranını arttırarak maliyetlerinizi de düşürmeniz mümkün.

Google AdWords Bütçenizi Kontrol Edin

Hastanelerin Google AdWords kampanyalarında yaptıkları en yaygın hatalara anahtar kelimeleri belirlerken rastlanmaktadır.  Rakiplerden üste çıkmak ve hedef kitleye odaklanılacak anahtar kelimelerin belirlenmesi son derece önemlidir.

Gördüğünüz gibi, Google AdWords son derece etkili bir pazarlama aracıdır ve dijital dünyada istikrarlı ilerleme sağlar. Tabi, herhangi bir pazarlama stratejisi ile tutarlı bakış açısına sahip olmak gerektiğini asla unutmayalım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir