Cüneyt Özdemir’den Sosyal Medya’yı Sallayan “Ahu” Hikayesi


Gazeteci, sunucu ve yazar Cüneyt Özdemir geçtiğimiz günlerde Youtube kanalında yayınladığı video ile sosyal medyayı salladı. Özdemir’in Colorado Dağları’ndaki yürüyüşü esnasında çektiği 2 dakikalık duygu yüklü video, binlerce kişi tarafından paylaşılarak kısa sürede toplam 10 milyon izlenmeye ulaştı. Videoda 33 yıl önceki çocukluk aşkı Ahu’yla olan anısını tüm içtenliğiyle anlatan Özdemir, “Hayat ertelemeye gelmez, hele sevgiyi hiç yarına bırakmayın” mesajını verdi.

Son zamanlarda yayınladığı videolar ile konuşulan isimler arasında yer alan Cüneyt Özdemir, sosyal medyada geniş yankı uyandıran videosu ile birçok kişiyi hüzne boğdu. Ünlü Gazeteci, Amerika’daki Colorado Dağları’nda yürürken çektiği ve 33 yıl önceki çocukluk aşkı Ahu’dan söz ettiği videoda duygu dolu anlar yaşadı.

Özdemir’in “Ahu’nun Hikayesi” adını verdiği video, Twitter ve Instagram’da kısa sürede yayılarak toplam 10 milyon izlenmeye ulaştı. Hikaye dışında Ahu’yu anlatırkenki samimiyeti, dokunaklı sözleri ve Ahu’ya olan vefası ise kullanıcıları etkileyen bir diğer detay oldu.

Kendi hayatında yaşadığı olaylara programlarında ve canlı yayınlarında yer vermeyen Özdemir’e kullanıcılar, Ahu’nun Hikayesi videosu altına yorumlar göndererek Özdemir’in bu ve buna benzer anılarını daha çok duymak istediklerini diler getirdiler.

Ahu’nun Hikayesi’nin kısa sürede yayıldığınıve beğenildiğini gören Özdemir ise, yine aynı yerden çektiği “Kaybetmeyi Bilmenin Faydaları” videosuyla Ahu’nun Hikayesi’ne olan ilginin şaşkınlığına değindi. Özdemir video altına ise duygusal bir açıklama bıraktı.

 “Neredeyse son 29 yıldır hemen her gün canlı yayın yapıyorum. Kendimden zaten çok az bahsederim ama ilk kez kişisel bir hikayemin insanları bu kadar etkilediğini gördüm. Şaşırdım. Demek ki 2 dakikada olsa içten yapılan bir paylaşım bambaşka kalplerde bambaşka yaraların kabuklarını kaldırabiliyormuş. Benim ki çocukça yaşanamamış bir aşk hikayesinin 33 yıl sonra bir an aklıma gelmesiydi.  Hayatı ertelemeyin. Hele sevgiyi, aşkı hiç yarına bırakmayın… Ahu’nun ruhu şad olsun.”

Henüz izlemeyenler ve tekrar izlemek isteyenler için linki bırakalım.


Zeliha Şit
2011 yılında, Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü'nü kazandı. Lisans eğitimi sırasında, Anadolu Üniversitesi (AÖF) Marka İletişimi bölümünü tamamlayarak 2016 yılında çift diploma ile mezun oldu. Aynı yıl Ege Üniversitesi Halkla İlişkiler Ana Bilim Dalı'nda yüksek lisansa başladı. Öğrencilik yıllarında Ege Üniversitesi PRatik Halkla İlişkiler Topluluğu'nda genel sekreterlik ve başkan yardımcılığı görevlerinde yer aldı. Sivil Toplum Kuruluşları'nın toplum faydasını gözeten, önemli kuruluşlar olduğunu düşünerek ''Let's Do it Akdeniz'' Projesi'nin iletişim takımında yer alarak aynı dönem Konak Belediyesi'nde öğrencilere gönüllü İngilizce dersleri verdi. Boyner Büyük Mağazacılık A.Ş'nin, Ege Üniversitesi Marka Elçiliği görevini yürüterek, Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde düzenlenen önemli etkinliklerin gönüllü olarak yer aldı. Aynı dönemlerde Türkiye Halkla İlişkiler Derneği ( TÜHİD) tarafından düzenlenen 13.Altın Pusula Ödülü ve Hayal Edin Gerçekleştirelim yarışması ‘’Beni Geri Döndür’’ projesi ile 2 ayrı ödülün sahibi oldu. Pegasus Hava Yolları Misafir İlişkileri ve Kredi Kayıt Bürosu Stratejik Planlama ve Kurumsal İletişim Departmanları'nda stajlar yaptı. Denge Koleji, The English Academy gibi firmalarda da yarı zamanlı olarak çalıştı. Mezun olduktan sonra Keel Billed Interactive'de ve Brandistanbul İletişim Danışmanlığı'nda çalıştı. Şu an GoodWorks İletişim Danışmanlığı'nda temsilcisi olduğu markaların iletişim çalışmalarını yürütmekte, çeşitli platformlarda pazarlama iletişimi, halkla ilişkiler ve dijital üzerine yazılar yazmaktadır.

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Cüneyt Özdemir’den Sosyal Medya’yı Sallayan “Ahu” Hikayesi

log in

reset password

Back to
log in
x
Bizi beğendiniz mi ?Her gün muhteşem yazıları okumak için beğenin.