Coca Cola Global’den Toplumsal Ramazan Mesajı “Bizi Birleştiren Şeyler Bizi Ayıranlardan Daha Büyüktür”


Bildiğimiz gibi Coca-Cola tüm dünyada pazarlama adına yaptığı projelerde hep “lokal düşünen, global oynayan” bir şirket imajı çizer, ve Türkiye reklamlarında sofra kültürümüzün yansımalarını her daim görürüz. Ramazan ayında ailece sofrada Coca Cola yudumlanan reklamlara hepimiz hakimiz ve her sene küçük nüanslarla bu reklamları farklılaştırıp önümüze tekrardan servis ederler.

Paylaşım, birliktelik ve hoşgörü temalarının işlendiği reklamlar, reklamlarımız..

Coca-Cola Türkiye’nin 2018 Ramazan reklamı: “Paylaşmanın tadını çıkaranlara teşekkür”

Coca-Cola Türkiye, bu yıl Muhabbet imzalı Ramazan reklamıyla hedef kitlesinin karşısına geçti.

Coca-Cola’sına yaptıkları maçtan galibiyetle ayrılan bir grup gencin, kazandıkları Coca-Cola’ları mahalle sakinleriyle yapılan iftara getirip onlarla paylaştıkları reklam filmi paylaşmanın tadını çıkaranlara teşekkür ediyor.

Peki Globalde ne oluyor?

Türkiye’deki aileyle beraber iftar açılan reklamların aksine globalde  kültürel farklılıklar göz önünde bulundurularak, her ülke için benzer çağrışımlar yapacak ortak paydalar üzerinde çalışılıyor. Bu sene ki global reklamında orucun tanımına kısa bir yazıyla yer verdikten sonra oruç tutan bir kızın gün içinde ki temposunun kısa bir bölümüne şahit oluyoruz. Devamında sıcaktan bunalmış bir şekilde güneşin batıp, iftarın olmasını beklerken yanına soğuk bir Coca Cola’yla yaklaşan kızı görüyoruz. Coca Cola’yı ikram ettikten sonra, tam bir yudum alacakken vazgeçip iftar olmasını onunla beklediği an, şüphesiz en can alıcı nokta! Ardından Pope John XXIII “Bizi birleştiren şeyler ayıranlardan daha büyüktür” sözüyle reklam filmini sonlandıran Coca Cola bu sene oldukça iyi iş çıkarmış diyebilirim.

 

Siz bu reklam filmi hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum yazarak düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Coca Cola Global’den Toplumsal Ramazan Mesajı “Bizi Birleştiren Şeyler Bizi Ayıranlardan Daha Büyüktür”

log in

reset password

Back to
log in
x
Bizi beğendiniz mi ?Her gün muhteşem yazıları okumak için beğenin.