Rakamlarla Beyaz Candan ‘Atışması’

damattween

Beyazıt Öztürk daha önce Sıla’ya Sertap Erener’e Alişan’a şarkılar yapmıştı. Bu şarkılardan Sıla cevap vermişti. 12Aralık 2014 Beyazıt Öztürk’ın programının konuklarından birisi de Candan Erçetin’di. 1 Ay boyunca bizi eğlendiricek güldürecek eğlenceli atışmalar serisinin başlangıcını yapmışlardı. Metrobüste, metroda, sokakta, sosyal medyada hep duyduğumuz serinin ilk videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Aradan bir hafta sonrasındaysa Candan Erçetin’in cevabı geldi.

Türk halkı olarak böyle atışmaları seven bir yapımız olduğumuz için Beyaz’dan da cevap gecikmedi.

Candan Erçetin de yanına Saba Tümer, Derya Şensoy, Esra Erol, Gupse Özay ve Demet Akbağ’ı alarak ‘Kadın Dayanışması’ olarak cevap verdi.

Eee Beyaz boş durur mu ? Beyaz da tayfayı topladı. Hayko Cepkin, Nuri Alça, Ümit Besen, Musatafa Altındağ, Emre Karayel, Mansur Ark ve Ali İhsan Varol yer alıyordu. Hayko Cepkin Ümit Besen ve Nuri Alço üçlüsünü bir daha hangi karede yanyana göreceğiz çok merak ediyorum 🙂

Bu arada halk da tepkisiz kalamadı ve halk da cevabını verdi 🙂

Herkes olaya burnunu sokmaya başlarken, daha fazla uzatmadan Candan Erçetin ve Beyaz atışmasına son nokta konuldu.

Beyaz-Candan atışması iyi güzel izledik eğlendik ama bir de madolyanın diğer tarafından bakalım.

12 Aralıkta başlayan ‘Atışmalar’ın izlenme sayılarına bakalım.

  • İlk video 12 Aralık gecesi yayınlandı ve 7.457.908 izlenme ve 164.856 paylaşım gerçekleşti.
  • İkinci video 19 Aralıkta yayınlandı. 10.023.069 izlenme ve 165.252 paylaşım gerçekleşti.
  • Üçüncü video 26 Aralıkta yayınlandı. 8.730.675 izlenme ve 91.609 paylaşım gerçekleşti.
  • Dördüncü video 9 Ocakta yayınlandı. 15.362.830 izlenme ve 248.038 paylaşım gerçekleşti.
  • Beşinci video 16 Ocakta yayınlandı. 12.478.789 izlenme ve 232.913 paylaşım gerçekleşti.
  • Son video ise 24 Ocakta yayınlandı ve 7.533.594 izlenme ve 113.338 paylaşım gerçekleşti.

* İzlenme oranları ve paylaşım oranları Beyaz Show Youtube Hesabı ve Candan Erçetin Facebook Sayfasındaki rakamlardan alınmıştır.

 

Resmi hesaplar üzerinden 62 Milyon izlenme ve 1 Milyon üzerinde paylaşım gerçekleşti. 1 Aylık kısa süreçte Beyaz ve Candan Erçetin düşük bir bütçe ile çok büyük reklam yaptılar. Twitter’da kaç defa TT oldular. Bu süreçte ‘içeriğin’ ne kadar değerli olduğunu bir kez daha görmüş olduk. Çok düşük bir bütçe ile çok büyük işler başardılar. Hoşumuza giden beğendiğimiz şeyi izlemekten okumaktan paylaşmaktan çekinmiyoruz. Bu kadar yüksek hit almasının sebepleri arasında Türk Halkı olarak atışmalara kavgalara çok meraklı bir meraklı yapımız olması var. Beyaz ve Candan Erçetin’de bu malzemeyi fark edip en iyi şekilde değerlendirdiler. Bu kadar yüksek ses getiren bir çalışmaya imza attılar.

İlerleyen zamanlarda karşımıza böyle ‘atışmalar’ olacak mı bekleyip göreceğiz 🙂

E-Bültenimize abone olun:[wysija_form id=”1″]

2 yorum
  1. “Çok düşük bir bütçe ile çok büyük işler başardılar.” cümlesine hiç katılmıyorum. Türkiye de Beyaz’ı tanımayan yok, Candan Erçetin de yeni bir sanatçı değil ki Türkiye’nin en çok izlenen kanallarından birinde kaç yıldır show yapıyor ve ulaşabildiği kitle çok büyük. Sadece beyaz show’un facebook sayfasında 2.5 M kişi var. Yani senin düşük bir bütçe dediğin aslında o insanların sanat hayatında harcadıkları yıllara eşit.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir