Pinterest Reklam Nasıl Verilir? Reklam Modelleri Nelerdir?

damattween

200 milyon kullanıcı , Pinterest Facebook ve Instagram gibi devlerinden daha küçük bir sosyal ağdır. Ancak, pazarlamacıların, kullanıcıların potansiyel satın almalarla ilgili bilgi toplamak için ziyaret ettiği bir yer olarak benzersiz bir şekilde önemlidir. Aslında, Pinterest , ABD sosyal medya kullanıcıları için satın alma kararlarını etkileyen birincil bir sosyal medya platformu olarak Instagram’ı yendi.

Pinners’ın yüzde altmış bir kısmı Tanıtılan Pimler’den yeni markalar veya ürünler keşfetti ve Pinners’ın yarısı, Tanıtılan Pin’i gördükten sonra bir satın alma işlemi gerçekleştirdi.

Hala Pinterest reklamlarının işletmeniz için değer sunduğundan emin değil misiniz? Bunu düşünün: Kaydedilen Pinlerin yüzde 75’i işletmelerden geliyor. Pinnerlar, markaların platformda sergiledikleri ürünleri karşılayabiliyor: Yüzde 40’ının hane gelirleri yılda 100.000 dolardan fazla.

Pinterest, ABD Baby Boomers ve anneler arasında daha popülerdir, bu yüzden bu kazançlı demografileri hedefliyorsanız, Pinterest reklamı özellikle dikkat etmeniz gereken bir konudur.

 

 

Pinterest Reklam Modelleri

 1. Tanıtılan Pinler

Orijinal Pinterest reklam biçimi, Tanıtılan Bir Pim, yalnızca daha fazla kişinin göreceği şekilde tanıtmak için ödediğiniz bir Pintir. Ödemeli genişletilmiş kitle ve Pin’in altındaki “Tanıtıldı” kelimesinin eklenmesi, normal bir Pin ile aynıdır.

Bu yayına yerleştirilen Pinterest reklam örneklerinin Tanıtılan etiketini göstermediğini fark edeceksiniz. Bu aslında Tanıtılan Pimler’in büyük bir avantajını ortaya koymaktadır: Birisi Pinterest reklamlarınızı kendi Pinterest panosuna kaydettiğinde veya Web’e yerleştirdiğinde, bu e-postalar organik olarak kabul edilir. Tanıtılan etiket dahil değildir ve fazladan trafik bir kuruma mal olmaz.

 1. Tanıtılan Video Pimleri

Bu Pinterest reklam biçimi tam olarak neye benzediğidir – bir video içeren Tanıtılan Pin. Tanıtılan Video Pimleri, haber akışında, arama sonuçlarında ve “Daha fazlası gibi” bölümünde görünür ve otomatik olarak oynatılacak şekilde ayarlanır.

Cheetos, Pinterest videolarını, Cheetos çantalarında bazen sıra dışı olan insanlara göre beklenmedik anahtar kelimeler kullanarak sevilen atıştırmalık yiyeceklerini tanıtmak için kullandı. Bu “İtalya veya Boot” Tanıtılan Video Pin, “dizden yüksek çizmeler” araması yapan kullanıcıları hedefledi.

Kampanya , 18 ila 44 yaşındaki demografide, Promosyona Yönelik Video Pinleri’ni gördükten sonra Cheetos’u satın alma olasılıklarının yüzde 51 olduğunu söyleyerek, kampanyanın lehine yüzde 18’lik bir artışa yol açtı .

 1. Tek dokunuşlu Pimler

Bu Pinterest reklam biçimi Pinners’ı doğrudan kaynağa götürür. Normalde, birisi bir Pin’e dokunduğunda, daha fazla ayrıntıyla yakından yakından bakılır. Tek dokunuşla Pinterest reklamları ile tek dokunuşla, kullanıcıları doğrudan web sitenize yönlendirir, daha fazla bilgi edinebilir veya doğrudan satın alabilirler.

One-Tap Pimleri’ni piyasaya sürdükten kısa bir süre sonra, Pinterest bir blog yazısında “Pinners’in neredeyse iki katı kadar bu yeni Pimlerle satın almak için ürün bulduğunu” söyledi.

Ancak, Pinterest reklamcılık karışımınıza Tek dokunuşla İğneler eklemeyi seçerseniz, dönüşüm başına maliyetinizi yakından takip edin. İnsanlar yine de Pin’e yakından dokunduklarını görmeyi bekledikleri için, doğrudan web sitenize yönlendirildiklerinde şaşırmış olabilirler. Bu, aslında sitenizi ziyaret etmeyi planlamamış (ve çok uzun süredir takılmamış olan) kişilerin tıklamalarını ödeyebileceğiniz anlamına gelir.

 1. Tanıtılan Uygulama Pinleri

Tanıtılan Uygulama Pinleri, bir uygulama simgesi ve reklam içindeki yükleme düğmesini içerir. Bu sayede, Pinners, uygulamayı indirmek için bir uygulama mağazasına yönlendirilmek yerine, Pinterest’i hiç bir zaman ayrılmadan uygulamanızı yükleyebilir.

Tanıtılan Uygulama Pimleri ile, sağlıklı yaşam uygulaması 8fit yüzde 60 ila 90 daha düşük BGBM ile diğer platformlara göre yüzde beş daha yüksek kayıt oranı gördü .

 1. Sinematik Pinler

Tanıtılan Video Pinleri gibi, Sinematik Pinler hareket içerir. Ancak videoların aksine, Sinematik Pimler sadece kullanıcı kaydırdığında hareket eder. Kullanıcı kaydırmayı durdurduğunda, Pin hareket etmeyi durdurur.

 

 

Pinterest Reklam Nasıl Verilir?

Artık ne tür Pinterest reklam biçimlerinin bulunduğunu bildiğinize göre, işletmenizin Pinterest reklamlarını kullanmak üzere ayarlanmasıyla ilgili nasıl gideceğinize bakalım.

 

Adım 1. Bir iş hesabı alın

Sen edebilirsiniz varolan Pinterest hesabı dönüştürmek bir işletme hesabına veya yeni bir hesap oluşturmak işiniz için kullanmak. Henüz işletme hesabınızı ayarlamadıysanız ve web sitenizi Pinterest ile onayladıysanız , Pinterest reklamlarınızı yerleştirmek için ödeme yapmaya başlamadan önce her şeyi alabilmek için iş için Pinterest’i kullanma kılavuzumuza göz atın.

Adım 2. Hedefinizi seçin

Bir kampanya oluşturmak için profilinizden + düğmesini tıklayın ve Reklam oluştur’u seçin veya doğrudan ads.pinterest.com adresine gidin . Bu, iş hedeflerinize göre oluşturmak istediğiniz kampanya türünü seçeceğiniz yerdir.

 1. Trafik kampanyası : Trafik kampanyaları, Pinterest reklamlarınızdan insanları doğrudan web sitenize gönderir ve tıklama başına ödeme yaparsınız.
 2. Farkındalık kampanyası : Farkındalık kampanyaları, işinizi yeni gözbebeklerinin önüne çıkarmayı hedefler – işinizi daha önce duymamış, gerçekten ne yaptığınızı bilmediğiniz veya markanızla ilgilenmediğiniz kişiler. 1000 gösterim başına ödeme yaparsınız.
 3. Etkileşim kampanyası : Etkileşim kampanyaları, Pinner’ları, Tanıtılan Pimlerinizi kaydederek veya tıklayarak, Pinterest platformundaki içeriğinizle etkileşime geçmeye teşvik edecek şekilde tasarlanmıştır. Nişan işlemi başına ödeme yaparsınız: bir çekim, kaydetme veya tıklama.
 4. Uygulama yükleme kampanyası : Uygulamanıza daha fazla yükleme yapmak için bu kampanya türünü çalıştırın. Yükleyerek veya tıklatarak ödeme yapmayı seçebilirsiniz. Yükleme için ödeme yaptığınızda, Pinterest algoritması, teklifinizi günlük olarak hedef maliyetinizi ve tahmini yükleme olasılığını kullanarak ayarlar. Tıklamalar için ödeme yaptığınızda, reklam normal bir TBM kampanyası gibi tıklama trafiği için optimize edilir.
 5. Video farkındalık kampanyası : Düzenli bir bilinçlendirme kampanyası gibi, Tanıtılan Video Pimleri kullanma. 1000 gösterim başına ödeme yaparsınız.
Adım 3. Kampanya bütçenizi ve reklam yerleşimlerini seçin

Hedefinizi seçtikten sonra, kampanyanız için bir isim seçin. Ardından, isteğe bağlı günlük ve kampanya bütçelerini seçebilir ve reklam yerleşimini seçebilirsiniz.

Daha sonra daha fazla spesifik bir reklam fiyatlandırma içine alırsınız, bu nedenle burada ayarlanan bütçeler basitçe kampanyanın tamamını veya belirli bir günde harcamak istediğiniz maksimum miktarı vardır. Bunlar, harcama limitinizi aşmadığınızdan emin olmak için kapaklardır.

Pinterest, reklamınızı tüm yerleşimlerde (göz atma ve arama) görünecek şekilde otomatik olarak ayarlar, ancak Pinterest reklamlarınızın nerede görüneceğini özelleştirmek için Düzenle’yi tıklayabilirsiniz. Eğer Gözat’ı seçerseniz, reklamlarınız ev beslemede ve ilgili Pimlerle gösterilecektir. Arama’yı seçerseniz, reklamlarınız da arama sonuçlarında görünecektir.

Adım 4. Bir reklam grubu oluşturun

Artık kampanyanızın altında bir grup reklam grubu tanıtılacak. Grubunuzu adlandırın, ardından reklamınızı hemen başlayıp hemen başlatıp başlatmayacağınızı seçin veya belirli başlangıç ​​ve (isteğe bağlı) bitiş tarihleri ​​ayarlayın.

Ayrıca, bu reklam grubu için, bir önceki ekrandaki kampanyanız için belirlediğiniz bütçeden farklı bir bütçe seçersiniz (bir kampanya birden fazla reklam grubu içerebileceğinden).

Reklamınızı sürekli yayınlamayı seçerseniz, kampanyanızı sona erdirene kadar her gün geçerli olacak bir günlük bütçe belirleyin. Belirli tarihleri ​​(bitiş tarihi dahil) seçerseniz, kampanyanın tamamı için günlük bir bütçe veya ömür boyu bütçe seçebilirsiniz.

Adım 5. Hedef kitlenizi seçin

Pinterest reklamlarınızı ilgi alanlarına, konuma, dile, cihaza, cinsiyete, anahtar kelimelere veya hatta önceden oluşturulmuş kitlelere göre kendi iş verilerinize göre hedefleyebilirsiniz.

İlgi alanları , daha önce kaydettikleri veya Pinterest’te neler yaptıklarına göre insanları hedefler. İlgi alanları mimari, güzellik ve düğün gibi seçenekleri içerir.

Varsayılan olarak konum , işletmenizin ülkesini hedefler, ancak bunu, Pinterest reklamlarının bulunduğu tüm ülkeleri ve bazı ülkeler için metro veya TV bölgeleri gibi daha spesifik coğrafi bölgeleri kapsayacak şekilde düzenleyebilirsiniz.

 • Dil varsayılan olarak tüm dillere ayarlanmıştır, ancak tek tek dil seçeneklerini hedeflemeyi seçebilirsiniz.
 • Cihaz ayrıca tüm seçenekleri içerecek şekilde varsayılan olarak ayarlanır, ancak web, mobil web, iPhone, iPad, Android mobil ve / veya Android tabletlerini belirtebilirsiniz.
 • Cinsiyet , yine, tüm seçenekleri içerecek şekilde varsayılandır, ancak kadınları, erkekleri ve / veya belirlenmemiş bir cinsiyete sahip olanları hedeflemeyi tercih edersiniz.
 • Anahtar kelimeler , Pinterest reklamlarını geniş veya özel olarak eşleşen anahtar kelimeler ve anahtar kelime öbekleri arayan kişilere hedefler.
 • Önceden oluşturulmuş kitleler , web sitenize gelen ziyaretçileri, yüklediğiniz müşterilerin bir listesini, alan adınızdaki Pimlerle etkileşimde bulunan bir etkileşim kitlesi veya mevcut kitlelerinizden birine benzer şekilde davranan akıcı bir kitle temel alarak Pinner gruplarını hedefler.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir