PepsiCo Türkiye , PepsiCo’nun 10 Büyük Şirketi Arasında

ds-damat

PepsiCo Türkiye bugün 6 fabrikasındaki üretimi, Türkiye’nin dört bir yanındaki satış pazarlama operasyonu ve sürdürülebilir tarım faaliyetleri ile gerçekleştiriyor. 40 binden fazla kişiye doğrudan ve dolaylı olarak istihdam yaratıyor.

Sadece yiyecek ve içecek faaliyetleriyle değil sürdürülebilir tarım uygulamaları ile de Türkiye’de tarımı değer zincirinin önemli bir parçası olarak konumlandırıyor. PepsiCo Türkiye bugüne kadar Türkiye’de 10 bin hektar üzerinde patates, mısır ve mısır irmiği üretiminin yapılmasını sağladı. Bunun yanında  1.000’e yakın çiftçiyle sözleşmeli tarım işbirliği gerçekleştirdi. PepsiCo Türkiye’nin yeni genel müdürü Ece Aksel, gelecek ajandasında, sürdürülebilir operasyon modelini güçlendirecek projelere özel bir yer veriyor. Önümüzdeki dönemde şirketi taşımak istediği nokta için de “Büyümemize Daha hızlı, daha güçlü ve daha iyi olarak devam edeceğiz” diyor.

Türkiye’nin en uzun soluklu yatırımcılarından biri olarak 60 yıla yakın bir süredir Türkiye’de faaliyet gösteren PepsiCo Türkiye, PepsiCo’nun 10 büyük şirketinden biri. Bugün 6 fabrikasındaki üretimi, Türkiye’nin dört bir yanındaki satış ve pazarlama operasyonu ve sürdürülebilir tarım faaliyetleriyle 3 bin kişiye doğrudan ve dolaylı olarak da 40 binden fazla kişiye istihdam imkanı sağlıyor.

PepsiCo Türkiye, sektörün perakende ticarette büyümesine en fazla katkı veren lider şirketlerden biri oldu. Aynı zamanda bugüne kadar pek çok yenilikçi ürün ve projeyi Türkiye’den dünyaya taşıyarak PepsiCo dünyasına da ilham oldu.

Ancak sadece perakendedeki ticari başarı ve yenilikçi ürünlerle değil tarımsal faaliyetleriyle de PepsiCo Türkiye, Türkiye ekonomisi için önemli bir oyuncu. Şirket bugüne kadar Türkiye’de 10 bin hektar üzerinde patates, mısır ve mısır irmiği üretiminin yapılmasını sağlıyor. Bugün de Türkiye’nin 20 şehrinde, 3.600 hektar alanda 1.000’e yakın çiftçiyle sözleşmeli tarım uygulaması çerçevesinde işbirliği gerçekleştiriyor.

Bir süre önce Doğu Avrupa Yiyecek Kategorisi Genel Müdürü olarak görevini tamamlayarak PepsiCo Türkiye Genel Müdürü olan Ece Aksel ile birlikte şirketin yeni dönem ajandasında da tarım ve sürdürülebilirlik önemli bir yere sahip. Aksel, önümüzdeki dönemde Türkiye’den global PepsiCo ekosistemine yeni pek çok iyi örnek ihraç etmeyi planlarken, ajandasında sürdürülebilirlik, yenilikçilik ve dijitalleşme konularına da özel bir önem verecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir