Google AdMob Nedir?


Google AdMob, mobil uygulama geliştiricilerinin sunduğu bir servistir. Daha fazla kazanç elde etmenizi amaçlayan fakat Google Ads veya Google AdSense’ten farklı bir hizmet sunan platformdur. AdMob, mobil uygulamanıza reklam alarak, uygulamanızı daha kazançlı hale getirmenize imkan sağlamaktadır.

Kullanıcıların ilgi alanına göre, hedef kitleyi segmente ederek reklam gösterimi elde etmektedir. Uygulamaların indirilme sayısına göre değil reklamların aldığı tıklama sayısına göre gelir üretmektedir.

Uygulama içi reklamlardan daha fazla kazanın
Google reklam verenlerinin reklamlarını, gerçek zamanlı olarak gösterebilir ya da AdMob üzerinden reklam operasyonlarınızı basitleştirebilir, rekabeti iyileştirerek daha fazla ücret kazanmak için AdMob’u kullanabilirsiniz. Reklam alanınızla rekabet etmek için milyonlarca reklam verenle çalışarak, süreci tam olarak kontrol altında tutar ve kazancınızı en üst düzeye çıkarmanıza katkı sağlar.

Pozitif kullanıcı yaratma
Pozitif kullanıcı deneyimi, şüphesiz her firma için paha biçilemez değere sahiptir. Google AdMob, pozitif kullanıcı deneyimini oluşturmanıza önem verir. Farklı reklam şablonlarıyla, özelleştirme işlemleri yapın ve uygulamayı tekrar yayınlamadan bu farklı düzenleri deneyerek pozitif kullanıcı deneyimine katkı sağlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra; kullanıcılar uygulama içi ödüller karşılığında reklam ile etkileşimde bulunmayı tercih edebilirler. Bu ödüllü reklamlar uygulama gelirinizi optimize etmenize neden olurken, pozitif kullanıcı yaratmanıza katkı sağlar.

Hızlı Ölçek
Uygulamanız global ya da yerel fark etmeksizin, reklamlarınız; 200’den fazla pazardaki kullanıcılara gösterilir. Dünya genelindeki 100’den fazla ağdan konum ve reklam biçimlerinize göre en iyi performansa sahip ağları görebilirsiniz. Kullanıcılarınızı segmentlere ayırmak için Firebase’den kitle oluşturabilirsiniz. En çok geliri kazananları anlamak için rapor bir tık uzağınızda…

Raporlama
Her gösterim için en yüksek BGBM kazanabilirsiniz. Tüm katılımcı ağlar eş zamanlı olarak çağrılarak, reklam kaynakları her gösterimde gerçek zamanlı teklif verebilir. Google reklam geliri oluştururken, ürün stratejisi hakkında; alınacak kararların akıllı olmasını kolaylaştırmak için kendi raporlarını üretmektedir.

Nasıl Çalışır?
Uygulama içi reklamcılık prensibi ile, mobil uygulamanızdan para kazanmanıza imkan sağlamaktadır. Bunu da banner reklamları, geçiş reklamları, video reklamları ve yerel reklamlar olarak gösterir. Android’de, uygulamanızda reklamı yapılan ürünleri satın almalarını sağlayan uygulama içi satın alma reklamları da bu sürece dahildir.
1 milyon reklamveren Google AdMob’da ve 1 milyon uygulama Google AdMob kullanıyor. Kurulumu ve entegrasyonu kolay! Mobil uygulamadaki kazançlarınızı artırmak ve müşteri
deneyimini geliştirmenize yardımcı olacak akıllı kararlar, analizler, raporlar ve ölçüm özellikleri ile büyümenizi hızlandıracaktır.

Özlem Kayasaroglu
Profesyonel iş hayatına yaklaşık 4 sene sürecek olan Garanti Bankası ve Ing Bank tecrübeleriyle başladı. Bankacılık yaparken de Dijital Pazarlama alanında kendini geliştirmeye devam etti ve bankacılık sektörüne veda ederek Dijital Pazarlama Uzmanı olarak bireylere ve şirketlere danışmanlık hizmeti vermektedir.

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Google AdMob Nedir?

log in

reset password

Back to
log in
Marketing Hub 17 Aralık Tarihinde 2019 Dijital Pazarlama Trendlerini Konuşmak İçin Toplanıyor.Kayıt Ol
+ +
x
Bizi beğendiniz mi ?Her gün muhteşem yazıları okumak için beğenin.