Dijital Pazarlama Yönetimi


dijital pazarlama yonetimiGünümüzde dijital dünyanın her geçen gün önem kazanması ile birlikte Dijital Pazarlama Uzmanlarının da önemi artmaktadır. Türkiye’deki internet kullanıcılarının her gün artmasıyla birlikte markaların hedef kitlesine en kestirme ulaşabileceği yol internet ortamı olmuştur. Özellikle sosyal medyanın maliyetsiz olması markalar açısından son derece önemli bir fırsattır. İnternet ortamında yapılacak tanıtımlar ve etkileyici reklam kampanyaları hedef kitlenizi satın almaya yönlendirebilirsiniz. Kurumunuzun Sosyal Medya Hesaplarında belirleyeceğiniz strateji ile yapacağınız paylaşımlar da bazen bir sponsorlu paylaşım kadar etkili olabilmektedir. İyi bir Dijital Pazarlama Uzmanına sahipseniz ve marka yatırımlarınızda dijital dünyaya önem veriyorsanız, artan rekabet koşullarında rakiplerinizle daha cesur rekabet edebilirsiniz. Google Adwors ve Sosyal Medya Mecralarında yapacağınız tanıtım ve reklamlarla kurumunuzun adını bir adım öne çıkarabilir ve Kurumsal Sosyal Medya Hesaplarınızda yapacağınız, hedef kitlenizde heyecan uyandıracak paylaşımlar ve yarışmalarla takipçilerinizi sayfanızda aktif olarak tutabilirsiniz. Kurumsal hesaplarınızda oluşturacağınız marka sempatisi ve hedef kitlenizi etkileyecek paylaşımlar yapılması, müşterileriniz ve potansiyel müşterilerinizin markanıza olan bağlılığını arttıracaktır fakat bu paylaşımların hedef kitlenize ulaştırabilmeniz için hedef kitlenizi çok iyi analiz etmelisiniz.

Markaların Sosyal Medya Yönetiminde iyi bir Dijital Ajansla çalışması marka adına daha fazla yaratıcı işler çıkmasına neden olacaktır eğer dijital dünyaya önem veriyor ve yatırımlarınızı dijitale kaydırmak istiyorsanız mutlaka çalıştığınız bir ajans ve iyi bir Dijital Pazarlama Uzmanınız olmalıdır. Yapılacak Seo çalışmaları, Google reklamları, Sosyal Medya Yönetimi ve Sosyal Medya reklamlarınızı etkili ve planlı bir şekilde yönetmek istiyorsanız bu ikisi olmazsa olmazdır.  Bu koşulları sağladıktan sonra markanızın Sosyal Medya’da ve İnternet ortamında güçlü olmasını sağlamak çok daha kolay olacaktır. Unutmayalım ki satın alma yolundaki en büyük etkenlerden biri artık internet ortamı olmuştur. Alacağımız kıyafet, araba, ev, hediye her ne olursa olsun önce internet ortamında araştırıp ikna olduktan sonra satın alma eylemini gerçekleştiriyoruz. Bu yüzden dijital dünyadaki gelişmeleri yakından takip eden ve çağın koşullarına kolayca adapte olabilen markalar rakiplerinin arasından kolayca sıyrılıp zirvedeki yerini alacaktır.


Göktuğ Gürleyensoy
Göktuğ Gürleyensoy 1991 yılında İstanbul'da doğdu. Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünü bitirdi. İzmir TRT'de staj yapıp, çeşitli etkinlik ajanslarında görev aldı, ulusal yayın yapan bir Ekonomi Gazetesi ve bir internet gazetesinde gazeteci olarak çalıştı. Fenerbahçe Spor Kulübü'nde Dijital ve Sosyal Medya Sorumlusu olarak 2.5 yıl görev yapıp daha sonra yine kulüp bünyesinde yer alan Fenerbahçe Spor Kulübü’nün bağlı şirketi Fenercell’de Pazarlama Uzmanı olarak profesyonel iş hayatına devam etmektedir.

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dijital Pazarlama Yönetimi

log in

reset password

Back to
log in
x
Bizi beğendiniz mi ?Her gün muhteşem yazıları okumak için beğenin.