Online Tercüme Platformları Zamandan Tasarruf Sağlıyor.

damattween

Son dönemde hemen hemen her işimizi internetten halleder hale gerdik. Usta çağırmaktan logo yaptırmaya, yemek siparişinden fatura ödemelerine her işimizi internetten hallederken, hemen hemen herkesin senede en az birkaç kez ihtiyacı olan tercüme hizmeti de artık online olarak alınabiliyor.

Online tercüme hizmetleri platformu Protranslate, bu konuda öncülük eden Türk firmalarından biri. 2014 senesinde başladıkları faaliyetlerine Türkiye’ye ek olarak MENA bölgesi ülkelerini de ekleyen Protranslate, 75 kişilik tercüman kadrosu ve 3 dilde destek veren müşteri hizmetleriyle sektörde önemli bir yol kat etmiş.

Tercüme hizmetini online almak süreci değerlendirdiğimizde kulağa oldukça mantıklı geliyor. Genel olarak belgelerimizi bilgisayarımızda veya mobil cihazımızda tutuyoruz. Word, excel, powerpoint gibi 30’dan fazla belge formatındaki dosyayı Protranslate.net üzerinden sisteme yükleyebiliyoruz ve sistem içerisindeki kelime sayısını otomatik olarak hesap ederek biz belgenn çevirileceği dil seçeneklerini ve arzu ettiğimiz tercüme tipini (Hukuki, Teknik, Akademik, Medikal veya Genel) seçtikten sonra ihtiyaca göre hızlı teslimat seçeneği, kargo ve noter seçeneklerini de değerlendirdikten sonra sistem otomatik olarak bize bir teslimat süresi ve ücret bilgisi veriyor. Ödemeyi yapıp işlemleri başlatıyoruz. Bu işin de bir e-ticaret platformu gibi konumlandırılmış olması oldukça güzel. Süreçler gayet net. Noterli belgelerimiz için kargo adres bilgilerimizi de girerek onları da fiziksel olarak teslim alabiliyoruz.

Pek çoğumuzun büyük vakit kaybettiği fiziksek olarak hizmet almak üzere yapılan ofis ziyaretlerinin ve noterde sıra bekleme gibi süreçlerin bu şekilde kolayca halledilebiliyor olması oldukça güzel. Bu tarz online hizmetlerin devamının da gelmesi hem ofis çalışanlarının hem de bireylerin işlerini oldukça kolaylaştıracak gibi!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir