bwi23 banner 1200x675 1

Öncü İsimler, Ezber bozan Projeler, Geleceğe Yön Verecek Trendler

damattween

Yılın en ilham verici haftası Brand Week Istanbul, “Yeniden düşün, Yeniden yarat, Yeniden inşa et” temasıyla 6-10 Kasım tarihleri arasında Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek. 

 • 131 milyon izleyicinin ne seyredeceğine karar veren Warner Bros Discovery Inc. CEO’su Kathleen Finch ile Top Gear sunucusu Richard Hammond
 • “Korku Gurusu” Patrick Sweeney
 • “Slumdog Millionaire” yazarı Vikas Swarup ve Afganistan’ı Akademi Ödülleri’nde temsil eden yönetmen ve aktivist Dr. Sahraa Karimi 
 • “Prekarya” üzerine çalışmalarıyla tanınan ekonomist Guy Standing ve kreatif dünyanın “A Listesi” The Liberty Guild’in kurucu CEO’su Jon Williams
 • LinkedIn tarafından pazarlama alanında 1 numaralı «LinkedIn Voice» seçilen Tom Goodwin ile The Idiot Brain ve The Happy Brain’in yazarı Dean Burnett 
 • Onur konuğu Uğur Yücel
 • Belirsizlik ve sürekli kriz hali üzerine dinleyicileri aydınlatacak Bekir Ağırdır
 • Şahsiyet’in mimarları Onur Saylak, Hakan Günday ve Ateş İnce
 • Türk edebiyatının yaşayan efsaneleri Ayfer Tunç, Latife Tekin ve Murathan Mungan
 • Türkiye’de ilk defa iki Michelin yıldızı birden alan Şef Fatih Tutak
 • Alanının yıldızlaşmış isimleri Şahika Ercümen, Nilay Örnek, Fatih Altaylı, Nevzat Aydın, Gamze Cizreli

Dünyanın ve Türkiye’nin kendi alanındaki öncü isimleri, ezber bozan projelerin uygulayıcıları ve düşünce liderleri, geleceğe yön verecek trendleri Brand Week Istanbul sahnesinde ele alacak. Atölye çalışmaları, film okuma seansları, imza günleri, networking buluşmaları ve iletişim, markalaşma, strateji, sürdürülebilirlik gibi birçok farklı alanı kapsayan sertifika programları ile Brand Week Istanbul izleyicisi için 11’inci kez yeni ufuklar açacak. 

Post-dijital çağ ve yapay zekâya dair aykırı sorular

700 binden fazla takipçiyle LinkedIn tarafından Pazarlama alanında 1 numaralı «LinkedIn Voice» seçilen ve FastCompany’nin “pazarlama iletişiminde en çok takip edilen iki kişiden biri” olarak belirlediği Tom Goodwin, “Yapay Zekâya Dair Aykırı Sorular: Gerçek ve Kurguyu Birbirinden Ayırmak” başlığıyla 8 Kasım’da sahnede olacak. 

The Idiot Brain ve The Happy Brain’in yazarından son araştırmalar

Bir nörolog, deneyimli bir öğretmen ve konuşmacı olan, The Guardian ve diğer yayınlara düzenli olarak blog yazıları yazan Dean Burnett, insan zihnine dair yaptığı son araştırmalarını Brand Week Istanbul izleyicisiyle paylaşacak. 

131 milyon izleyicinin ne seyredeceğine karar veren Finch ve Top Gear sunucusu Richard Hammond bir arada

Aylık 131 milyon izleyiciye sahip yaklaşık 30 ABD ağını denetleyen Warner Bros Discovery Inc.’in CEO ve Chief Content Officer’ı Kathleen Finch ile “Top Gear” ve “The Grand Tour” sunucusu, ödüllü gazeteci Richard Hammond da Brand Week Istanbul konuşmacıları arasında. İki isim 8 Kasım günü “Medyanın Değişen Yüzü: Yeni Mecralar Çağında Nasıl Güncel Kalınır?” isimli oturumda yayıncılığın ve içeriğin en yeni dinamiklerini tartışacak. 

Korku Gurusu İstanbul’da

Korkuyu başarıya ve tutkuya kanalize etmenin gerekliliğini savunan, New York Times çok satan yazarı “Korku Gurusu” lakaplı Patrick Sweeney ilham veren hikâyelerini ve başarıya giden yolun ipuçlarını 9 Kasım günü “Korku İyidir, Korkmaktan Korkmayın!” isimli oturumda aktaracak.

Hikâye anlatıcılığına dair farklı disiplinlerden farklı perspektifler

Venedik Film Festivali’nde prömiyeri yapılan ve Afganistan’ı Akademi Ödülleri’nde temsil eden “Havva, Meryem ve Ayşe” filminin yönetmeni Dr. Sahraa Karimi, anlatıyı ve kurguyu bir araya getirirken hangi motivasyonlardan beslendiğini yılın en ilham verici haftasında paylaşacak.

8 Oscar ödüllü 2008 yapımı “Slumdog Millionaire” filmine uyarlanan kitabın yazarı Vikas Swarup da, “Hikâyelerle Yeniden Yaratmak: Hayat İçin Yedi Ders” başlıklı oturum ile Brand Week Istanbul’un konuşmacıları arasında yer alacak. 

Kreatif dünya nereye gidiyor?

Kendi girişimini, “ortak bir amaç doğrultusunda bir araya gelen zanaatkârlar derneği” olarak tanımlayan, sadece davetli kreatiflerin yer aldığı, yaratıcı endüstrilerin “A Listesi” The Liberty Guild’in kurucu CEO’su Jon Williams, yaratıcı endüstrilerin geleceği üzerine detaylı bir sunum gerçekleştirecek.

İş ve kimlik güvencesizliği, zaman kontrolünün kaybı ve dahası…

Freelance ve bağımsız çalışanların oluşturduğu yeni ekonomik sınıf “prekarya” üzerine çalışmalarıyla tanınan ekonomist Guy Standing, “Hey Beyaz Yakalı: Kendi İşinde Prekarya, Kendi Hayatında Paryasın” başlığıyla Brand Week Istanbul’un dinleyicilerinin içinden geçtiği dönemi kavramsallaştıracak. 

Teknolojinin gücü nasıl ortaya çıkarılır?

Teknoloji, eğlence ve marka yapılandırmanın kesiştiği noktada duran seri girişimci ve ödüllü küresel düşünce lideri Mark Adams, “2025 yılına kadar 10 milyon insanı dijital olarak geliştirme” misyonuyla şimdiye kadar 100’den fazla ülkeye seyahat etti. Brand Week Istanbul katılımcıları, Mark’ın “İçgörüden Öngörüye: Teknolojinin Gücü Nasıl Ortaya Çıkarılır?” isimli oturumunda teknolojinin yaratıcı gücünü anlama fırsatı yakalayacak.

Sessiz ve sürdürülebilir lüks 

Lüks markaların yeni bir iklim ekonomisine geçiş yapmasına ve adapte olmasına yardımcı olan sürdürülebilirlik iş birliği platformu Positive Luxury’nin kurucu ortağı Diana Verde Nieto, “Sessiz ve Sürdürülebilir Lüks” başlıklı konuşmasıyla 9 Kasım’da sahnede olacak. 

Sürekli belirsizlik ve kriz hali üzerine

Bekir Ağırdır, Türkiye toplumsal yaşamına yön veren siyasi, ekonomik ve kültürel gelişmelere yönelik analizleriyle, araştırma sektörünün en çok kulak verilen isimlerinin başında geliyor. Ağırdır belirsizlik ve sürekli kriz hali üzerine odaklanarak, toplam 4 farklı oturumda katılımcılarla bir araya gelecek. 

Uğur Yücel onur konuğu

Her sene yaratıcı dünyadan duayen bir ismin onur konuğu olarak katıldığı etkinlikte bu yılın onur konuğu ise Türk sinema, tiyatro ve TV dünyasının simge ismi; Uğur Yücel olacak. Yücel, 8 Kasım’da Yekta Kopan ile birlikte “Yıkmak ve Yeniden Yaratmak Arasında Sanatçı” isimli oturumda katılımcılarla buluşacak. 

Şahsiyet’in mimarları sahnede

Streaming platformlarda hikâye anlatıcılığını, Şahsiyet dizisinin mimarları Onur Saylak, Hakan Günday ve Ateş İnce detaylandıracak.

Latife Tekin, Murathan Mungan ve niceleri: Ünlü yazarlardan imza günleri

Çağdaş Türk edebiyatının yaşayan iki efsanesi, Latife Tekin ve Murathan Mungan hikâye anlatıcılığına dair farklı perspektifleri paylaşacak. Tekin ve Mungan’ın yanı sıra, Hakan Günday, Müge İplikçi, Bekir Ağırdır ve Guy Standing gibi dikkat çeken isimler de etkinlikteki konuşmalarının ardından kitaplarını katılımcılar için imzalayacak.

Yıldızlı şeflerden özel hikâyeler

Türkiye’de ilk defa iki Michelin yıldızı birden alan Şef Fatih Tutak 10 Kasım’da başarısının sırlarını Brand Week Istanbul’da paylaşacak diğer isimlerden. Michelin 1 & Green Star, Best 50 Ödüllü Restoran Neolokal’in Kurucu Şefi Maksut Aşkar, dünyanın en prestijli yemek kitabı yarışması “Gourmand World Cookbook Awards”ta “ en iyi kitap seçilen çalışmayı kaleme alan Şef Ömür Akkor ile Sosyal Gastronomi Şefi Ebru Baybara Demir de yine bu hafta sahnede dinlenebilecek. 

Türkiye’nin başarılı isimleri

Şahika Ercümen, Nilay Örnek, Fatih Altaylı, Nevzat Aydın, Gamze Cizreli gibi alanında yıldızlaşmış isimler ile Ali Sunal, Evrim Alasya, Barış Kılıç, Enis Arıkan, Müge Boz, Didem Soydan gibi başarılı simalar da Brand Week Istanbul’da katılımcılarla buluşacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir