Okul is Coming!

ds-damat

“Hep eleştiriyorsun, hiç mi güzel reklam yok?” Diyenlere güzel haber. WANDA DİGİTAL’in hazırladığı Media Markt reklamı bizi biraz umutlandırdı. “Okul is coming” sloganıyla “Game Of Thrones” a selam gönderen marka “Yazın kaybettiklerini geri almaya hazır mısın?” Diyerek tüketicisine sesleniyor.

Hedef kitle olarak gençleri alan marka iletişimi başarılı bir şekilde gerçekleştiriyor. Ana tema olarak Game Of Thrones dizisini esas alıyor ama bu diziyi izlemeyen biri bile reklamı anlamada zorluk yaşamıyor. Konu olarak yaz aşklarını ele alıyor. İngilizce bilmeyen çoğu gencin kullandığı “You Disco me, ok kib bye” gibi cümleler kullanarak gençlerde bir tebessüm yaratıyor; yaşı biraz daha fazla olanlar da ise “yahu zamanında biz de böyle cümleler kurmuştuk” duygusu yaşatıyor.

Reklam hedef kitlesine mizahi bir dille direkt olmasa da dolaylı bir şekilde sesleniyor. Ürünleri reklamın içinde eşit zaman ayırarak gösteriyor. Etkileşimi ise reklam bitiminde ürünleri ayırarak Media Markt sitesine yönlendirerek sağlıyor.

Reklam çıkar çıkmaz, büyük beğeni topladı ve 1.147.225 kez izlenmeye ulaştı. Marka bilinirliği ve farkındalığı yaratmayı başardı. Celebrity kullanmadan da reklam yapılabileceğini gösterdi ve teknolojik ürün satan bir markaya samimiyet kattı. Ayrıca herkesin bildiği bir gerçeği yarı Türkçe yarı İngilizce slogan yaparak (Okul is coming) son noktayı koydu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir