E-Ticaret Zirvesi ve Ödülleri 16 Mart Tarihinde Çırağan Sarayında Hibrit Olarak Düzenlenecek Katılmak İçin Tıklayın

Ocak Ayında Dijital Dünyada Neler Oldu ?

Evet, bakalım Ocak ayında dijital dünyada neler olmuş?

Biliyorsunuz ki Instagram stories özelliğini aylar önce duyurmuştu, sıkı bir Snapchat kullanıcısı olduğum için başta yadırgamış alışamamış ve sanırım kullanmayı da bir süre reddetmiştim. Ama şimdi aramız baya düzeldi, seviyeli bir şekilde ilişkimizi ilerletiyoruz. Instagram’ın ardından Facebook’da kendi mobil uygulamasına Stories özelliğini getireceğini duyurdu, bakalım onunla nasıl anlaşacağız J Facebook bu ay güncellemelere doymamış olacak ki, videolara da yeni özellikler getirmiş. ABD’deki İngilizce sayfalarında yayınlanan videolara otomatik alt yazılar eklemeye başlayan Facebook’un bu özelliği işitme engelli kullanıcıları da mutlu etmiştir diye düşünüyorum. Son olarak, canlı yayınlarda test edilen video içi reklamlar artık tüm videolarda sunulacak.

Ufak bir soru ile devam edelim.

Siz de Instagramda anasayfadan çok keşfet kısmında gezinenlerden misiniz? Cevabınız evet ise bu özellik sizin de yüzünüzü güldürecek. Twitter’in en alttaki sekmeler arasında yer alan Moments özelliği, yerini yeni Explore (Keşfet) sekmesine bıraktı. Keşfet özelliği arama yapma, popüler içerikleri görme, trendleri inceleme ve en iyi canlı videoları izleme özelliklerini tek yerde topluyor.

Bir önceki yazımda bu özellikten bahsetmişim, heyecanla bekliyoruz seni! Evet Whatsapp ‘Revoke’ özelliğinden bahsediyorum. Hepimiz zaman zaman yanlış kişilere yanlış mesajlar atıp, sonrasında ‘Eyvaaaah’ diyebiliyoruz. Whatsapp’ın test ettiği bu özellik ile artık Eyvaaaah’lara son! Eğer mesaj okunmadıysa hemen geri alabiliyoruz, okunduysa da zaten iş işten geçti geçmiş olsun.

LinkedIn de bu ayı pas geçmedi tabi ki, komple arayüz tasarımını değiştiren LinkedIn birçok yeni filtreleme seçenekleri ile donatılmış gelişmiş arama sonuçlarını duyurdu.

Kendisini çok sık ziyaret etmesem de bilmediğim mekanlara gitmeden mutlaka bir uğrar fikrini alırım. Evet, Foursquare! Kullanıcıların oluşturduğu listeler arasında arama yapabilecek ve bu sayede bir çok farklı mekan önerisine ulaşabileceğiz.

Ocak ayını bol güncelleme ile bitirdi dijital dünya, bakalım Şubat’ta neler olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir