15-19 Kasım Tarihinde +60 Konuşmacı ile Düzenlenecek Pazarlama Türkiye Zirvesine Katılmak İçin Tıklayın

Nike x Stranger Things Koleksiyonu Geliyor

Stranger Things dizisinden ilham alan markalardan Nike, ” Nike x Stranger Things ” koleksiyonu ile heyecanı artırmaya devam ediyor.

Netflix’in popüler dizilerinden Stranger Things’in üçüncü sezonu 4 Temmuz’da Netflix ekranlarında yayınlanacak. Nike da dizinin yaratacağı heyecandan hareketle Netflix ile işbirliği yaparak Nike x Stranger Things koleksiyonu ile 80’lerin nostaljisiyle karşımıza çıkacak. Bu koleksiyonda Stranger Things temalı ayakkabı ve giyim çeşitlerini göreceğiz.

Polaroid, H&M, LEGO, Coca-Cola ve IKEA iş birliklerinin yanına eklenecek bu özel kapsül koleksiyonda tişört, sweatshirt, eşofman altları ve şapka gibi çeşitleri göreceğiz.

Bu işbirliği çerçevesinde karşımıza çıkan koleksiyon, markanın köklerinden de ilham aldığından retro özellik taşıyor. Çünkü bilindiği üzere 1985’li yıllar, Nike Air’ın şekillenmeye başladığı zamanlardı.

80’lerde Dustin, Mike, Will ve Lucas’ın spor ayakkabılarının Hawkins Lisesi’nden ilham aldığı da gözler önünde. Her birinde, okulun yeşil ve turuncu renkleri ile Hawkins Tigers logosu bulunuyor. Blazer ve Cortez’in her biri, okul renklerinin baskın olduğu birincil beyaz bir tabana; Tailwind ise koyu yeşil renkte bir logo ile aynı renge sahip. Heyecanla beklenen bu koleksiyon, 27 Haziran’da satışa sunulacak.

Dizinin yayınlanma tarihinden önce satışa sunulacak bu koleksiyon, dizinin yayınlanması ile birlikte de 1985’ten esinlenilen yeni renk seçenekleri ile sunulacak. Spor ayakkabılar, tatil için uygun kırmızı (Cortez), beyaz (Tailwind) ve mavi renklerde (Blazer) olacak.

Ayakkabılara ek olarak, bu koleksiyonda Hawkins’in üniformalarından esinlenilerek geliştirilen spor kıyafetler de yer alıyor. Spor kıyafetlerde kırmızı ve yeşil tonlarının baskın bir şekilde kullanılıyor.

Stranger Things hayranlarının bu koleksiyonu çok seveceği aşikar. Nike, Realtime Marketing‘in hakkını veren markalar arasında, işbirlikleri ve kreatif çalışmalarıyla gönlümüzde taht kurmaya devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir