1630304841 nesine logo

Nesine.com’dan 30 Ağustos Zafer Bayramı’na Özel Film

Nesine.com, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın başta Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm kahramanlarını anmak için özel bir film hazırladı. İzleyenlerin içini ısıtan filmde, 1922 yılında oynanan bir futbol maçının ülkemizin kaderini nasıl değiştirdiği anlatılıyor.

Nesine.com’un 30 Ağustos Zafer Bayramı’na özel olarak hazırladığı animasyon filminde, 28 Temmuz 1922’de Konya’nın Akşehir ilçesinde oynanan ve ülkemizin kuruluşunda büyük rol oynayan bir futbol maçının gerçek hikayesi konu alınıyor.

Filmde Mustafa Kemal Atatürk’ün futbol maçı için bir araya getirdiği komutanlarına Büyük Taarruz’un stratejik savaş taktiklerini aktarması anlatılırken, “Büyük zaferler kazanmak büyük dehaların işiydi. Bundan 99 yıl önce de futbol, asla sadece futbol değildi” ifadeleri kullanılıyor.

Televizyon, dijital medya ve sosyal medya kanallarında yayınlanmak üzere hazırlanan filmde çizimler “photo realistik comics” tarzında oluşturulurken, paralax tekniği kullanılan üç boyutlu yüzey formları, izleyenlere hikayenin içinde olduğu hissi veriyor. 

Baumit’ten 30 Ağustos’ta ‘Bu Zafer Hepimizin’ Mesajı adlı yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir