Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home2/u8330582/public_html/wp-content/plugins/seo-by-rank-math/includes/replace-variables/class-post-variables.php on line 521
Nedir Bu Performans Reklamcılığı? | Pazarlama Türkiye
Okuduğunuz Yazı
Nedir Bu Performans Reklamcılığı?

Nedir Bu Performans Reklamcılığı?

Adını yeni yeni duymaya başladığımız hatta çoğumuzun sanal ortamlarda sürekli karşılaştığı fakat adını koyamadığı bir reklam çeşididir, Performans reklamcılığı.

Sanal alemde her yerden bir reklam fırlar oldu artık. Hayatımızın her anında reklamlar var ve çoğunda amaç marka bilinilirliğini artırmak. En basitinden telefonunuzda bir uygulama var ücretsiz fakat kenarında köşesinde sürekli  reklamı çıkıyor ya da farklı bir markanın. Peki, neden bu bir salgın gibi etrafımızı sarıyor büyük bir hızla?

 

Tabi ki de bunun en büyük etkenlerinden biri ülke olarak teknolojinin bütün nimetlerinden faydalanır hale gelmemiz bilgisayarlar, tabletler, akıllı telefonlar vb. Fakat dikkat çekilmesi gereken asıl etken optimum reklam karını hedefleyen firmalara sunulan ve ülkemizde son yıllarda kullanılmaya başlayan bir reklamcılık çeşidi olan performans reklamcılığı.

Klasik reklamcılık anlayışında reklam bedelini ödersiniz markanız, firmanız ya da ürününüz için reklam hazırlanır ve hedef kitlenize sunulur. Siz reklam bedelini ödersiniz fakat bu reklam ürün satışınızı artırmayı garantilemez. Online reklamlar da böyleydi son yıllara kadar, firmalar reklamlarını görüntüleyen veya tıklayan kişi başına ödeme yapıyorlardı yayıncılarına. Burada da firmalar verdikleri reklama ne kadar geri dönüş olduğunu bilmeden reklam harcamaları yapıyorlardı. Performans reklamcılığında ise reklam verenler görüntülenme veya tıklanma üzerinden değil, sadece bir satış olduğunda ya da kendilerine geri dönüş yapıldığında ödeme yapıyor.

 

İlginizi Çekebilir
E-Ticaret Siteleri İçin Blog Nasıl Olmalıdır?

Trendyol, Markafoni gibi firmalar verdikleri reklam bağlantısıyla sistemlerine üye olan kişi başına ödeme yapıyorlar artık. Tabi daha sonra yeterli üye sayısına ulaşan firma satış başına ödeme yapar oluyor.

Performans Reklamcılığı sonuç odaklı bir sistemdir ve sonuç %100 başarılıdır. İşte bu yüzdendir ki sanal ortamda olduğumuz sürece her yerden marka ya da ürün bilinirliğini artırıcı reklamlar çıkacak karşımıza.

Performans Reklamcılığında, Fiyat karşılaştırma Siteleri(cimri.com, akakce.com gibi), E-posta, Sosyal medya, Display (Sitelerdeki Banner lar), Yeniden hedefleme, Arama Motorları, Kuponlar (KuponKodlari.com) gibi araçlar yaygın olarak kullanılmaktadır.

Yorum Yok

Leave a Reply

Your email address will not be published.© 2020 Pazarlama Türkiye. Tüm Hakları Saklıdır.

Hosting Sponsoru: Turhost