E-Ticaret Zirvesi ve Ödülleri 16 Mart Tarihinde Çırağan Sarayında Hibrit Olarak Düzenlenecek Katılmak İçin Tıklayın

Mutlaka Bilmeniz Gereken “15 Twitter İstatistiği”

1.) Görsellerin gücü adına!

İstatistiklerin söylediğine göre görseller ile birlikte paylaşılan tweetler  %150 daha fazla retweet, %89 daha fazla favori, %18 daha fazla tıklanma alıyor. Dememiz o ki tweetlerine daha fazla görsel eklemeye çalış,  hatta mümkünse tıklamaya gerek olmadan önizlemesini göster. Gücünü sende hissedeceksin.

twitter-1

2.)Video

Sadece videolar ile paylaştığın tweetler bile %28 daha fazla retweet alıyor.

3.) Hashtag’lerle bütünleş

O  kadar bütünleş ki eklemekten kaçınmadığın, sahip çıktığın her bir hashtag sana %55 daha fazla beğeni ve retweet versin. Tabii ki de bunu kastetmiyoruz, doğru zamanda doğru hashtag kullanmalıyız.

future-hashtag

4.) “Alıntıla”

Twitter bizlere Alıntı Tweet özelliğini sunmuştu. Üstelik bu özellik sayesinde tweetleri manuel olarak metin şeklinde değil de kendi tweetlerinin içerisine yerleştirerek alıntı yapabilirsin.  Sonuç mu? Analizler %58 daha fazla retweet alacağınızı söylüyor.

5.) Trending Topic

TT listesindeki hashtagler ile attığınız tweetler o hashtagin gündemde kalmasını isteyen kullanıcılar tarafından bol bol retweet edilir ve favlanır. Üstelik sizi takip etmeyen kullanıcılar tarafından bile retweet edilebilirsiniz. TT önemli! İsterseniz sizde bir TT başlatabilirsiniz ancak unutmayın zamanlama çok önemli.

6.) Hani bana Flood

flood-twitTwitter da bazı meseleleri 140 karakterle anlatmak bildiğiniz üzere pek mümkün olmuyor.  Şizofren usülü kendi tweetlerimize yanıt vererek bir seri oluşturuyoruz ve buna flood deniyor. Arkadaşlar işte sizi bu noktada Little Prok Chop ile tanıştırmak istiyorum. Aslında birçok özelliğe sahip bu program değişik alanlarda kurtarıcınız olabilir.

  • Sizin yerinize otomatik tweet atması için onu programlayabilirsiniz,
  • Ruh hastası modunda talepleriniz olursa tweetlerinizi tersten atabilir,
  • Tweetlerinizi hazırlayıp feed haline getirdikten sonra kendi sitenize eklemeniz mümkün..

Tabii bu flood olayını fazla uzatmamakta fayda var uyarmadı demeyin, La Fontaine masallarınızı bloglarınızda yayınlayabilirsiniz.

7.) İade i retweet

Aktif kal, özellikle takibe takip olan hesapların tweetlerini bol bol retweet et, farkedilmeni mutlaka sağlayacaktır. Bir zaman sonra onlar da senin tweetini retweet edeceklerdir. Uzmanlar bunun altında yatan nedenin psikolojik olduğunu düşünüyorlar.

tweet-retweet

8.) Büyüksün Mention

“Via” ve “@” kullanarak tweetlerinde mentionladığın isimler sayesinde daha fazla retweet almak kaçınılmaz. Fenomenleri veya çok takipçiye sahip olan hesapları mentionlamak büyük nimet arkadaşlar.

9.) İsteyenin bir yüzü..
Daha fazla retweet mi  bekliyorsun, takipçilerinden iste.  “At fava lazım olur”, “Retweet lütfen.”, “Lütfen retweet yapalım, yayalım.” gibi ifadeler sana geri dönüşüm sağlayacaktır.

Tabii ki orda bir çizgi var aşmamak çok önemli.

please-rt

10.) Önemli olan uzunluğu değil işlevi
Karakter uzunluğu kesinlikle önemli değil diyebiliriz tabii ki tweetleriniz 71 karakterden daha kısa değilse. İstatistikler bize 71 – 100 karakter aralığında olan tweetlerin en yüksek retweet oranına sahip olduğunu söylüyor. 140 karakterle sınırlandırılmış olabilirsiniz ancak bunu son damlasına kadar kullanmanıza gerek yok.

11.) Göz korkutmayan kısa linkler
Paylaşmak istediğin linkleri kısa linklere çevirebilir,  göz korkutmamış olursun. Paylaşımlarının içeriklerini bağlantılarına daha kolay ulaştırmış olursun. İnsanlar nereye gitmek istediklerini bilsinler, kimse gözünü korkutan bir linke tıklayıp daha fazlasını görmek istemez değil mi? Bunun için sizi tanıştırmam gereken biri var. İşte kahramanınız Bitly!

bitly-twitter

12.) 24 dakikada gelen şöhret
Sizde bazen “Neden kimse benim tweetlerimi görmüyor” diyerek üzülüyor musunuz?
Uzmanlar atılan tweet aralığının en fazla 24 dakika olması gerektiğini söylüyorlar, o yoğun trafikte hayatta kalmak için 24 dakika yöntemini deneyebilirsiniz.

13.) Konum önemli

Eğer %25 daha fazla retweet istiyorsan bağlantılarını tweetlerinin en sonuna değil mümkün olduğunca başlangıçlarına iliştir, hatta ortaları da olur yeter ki sonu olmasın.

14.) Zamanlama manidar

Dijital analiz şirketleri twitter için en önemli zaman aralığının sırrını sizler için araştırmış. En iyi saat aralığı öğleden sonra 1 ve 3 aralığındayken Pazartesi  ve Perşembe günlerinin önemini özellikle vurgulamışlar. Ancak her kesimin zaman aralığı farklı olduğu için tweetlerinizi farklı zaman aralıklarına programlamanız daha iyi olabilir. Bizden söylemesi.

twitter-saatleri

15. ) Daha fazla link

Bağlantılarına olabildiğince daha fazla link ulaştır. Tabii ki 10. Maddede seninle paylaştığımız şekilde. İyi ki varsın Bitly!

twitter-bitly

Herkese bol #Retweet’li haftalar! Bizleri @PazarlamaTRcom hesabımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir