E-Ticaret Zirvesi ve Ödülleri 4 Kasım Tarihinde Çırağan Sarayında Hibrit Olarak Düzenlenecek Katılmak İçin Tıklayın

Modern Çağın Güçlü İsmi Elon Musk Hakkında Hiç Bilinmeyenler

Tesla ve SpaceX’in milyar dolarlık ismi Elon Musk, teknoloji dünyasının en zengin ve en verimli isimlerinden. Hırslı zengin iş adamı, Tesla elektrik arabaları ve Mars’ta kolonileşme gibi yaşadığımız şekli değiştirmek yönünde fikirlere sahip.

Elon Musk,  hayatı ilginçliklerde dolu bir insan.

Çocukken Hastanelik Oldu

Okuldayken, arkadaşları tarafından hep ezilen biriymiş. Hatta bir keresinde arkadaşları onu merdivenden aşağıya yuvarlağı için bayılmış  ve hastanelik olmuş.

İlk Büyük Girişimini 12 Yaşındayken Yaptı

Elon Musk daha 12 yaşındayken, ilgisini video oyunlarına çevirdi. Sonuç, Space Invaders ve Asteroid karışımı bir oyun olan Blastar.

Musk, bu oyunu PC and Office Technology adlı bir dergiye 500 dolar karşılığında satmıştır.

Lotus Esprit’i Satın Aldı

The Spy Who Loved Me filminden Lotus Esprit aracını bir açık artırmadan 997 bin dolar karşılığında satın almıştır.

Bir Seyahat Aracı Olarak Hyperloop

James Cameron filmlerinden çıkmış gibi görünse de, Musk şehirler arası yolculuğu dakikalara indirecek bir proje sunuyor: Hyperloop. Yükseltilmiş tüpler içerisinde yüksek hızla giden trenler sayesinde yolcular dakikalar içerisinde istedikleri şehirlere hızlıca ulaşabilecek.

Iron Man için İlham Kaynağıydı

Iron Man filmi çekilirken, yönetmen Jon Favreau, milyarder Tony Stark’i nasıl gerçek göstereceği konusunda emin değildi. Bunun üzerine Robert Downey Jr. ona “Elon Musk ile görüşmeliyiz.” teklifinde bulundu. Tony Stark’ın ilham kaynağı Elon Musk diyebiliriz yani.

Annesi Ünlü Bir Model

Annesi Maye Musk, 15 yaşından beri mesleğini icra eden ünlü bir modeldir. Yaşına ve oğlunun zenginliğine rağmen bu işi sürdürmeye devam ediyor.

Tesla’dan Yılda 1 Dolar Kazanıyor

Başka yatırımlardan kazandığı milyar doların ardından, Tesla’dan yılda sadece bir dolar kazanıyor. Aynı şeyi, Sergey Brin, Steve Jobs ve Mark Zuckerberg de kendi şirketlerinde yapmıştı.

“Giving Pledge” (Bağış Sözü) İmzaladı

Giving Pledge (Bağış sözü), dünyanın en zengin kişilerinin ve ailelerinin servetlerinin büyük bir kısmını hayır için bağışlamaya verdikleri bir sözdür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir