E-Ticaret Zirvesi ve Ödülleri 16 Mart Tarihinde Çırağan Sarayında Hibrit Olarak Düzenlenecek Katılmak İçin Tıklayın
temizlik

Mis Gibi Kokan Evler İçin Temizlik İpuçları

Herkesin en büyük isteklerinden biri evinin mis gibi kokmasıdır. Ancak bildiğiniz gibi bu istek her zaman yerine gelmeyebiliyor. Bir yandan evde pişen yemeklerin, havalandırılmayan odaların, içilen sigaraların  kokusu tüm eve yayılırken diğer yandan mis gibi kokan bir eve sahip olmak pek mümkün olmaz. Peki, bu konuda neler yapılabilir? Muhteşem kokan bir eve sahip olmak gerçekten hayal mi? Başaranlar bunu nasıl yapıyor? Tüm bu soruların yanıtlarını da içeren temizlik ipuçlarını hemen aktarmaya başlıyoruz. Uygulayın ve sizin de eviniz mis gibi koksun!

Evinizi Havalandırın!

Ne kadar etkin bir temizlik yaparsanız yapın evinizi havalandırmamanız durumunda mis gibi kokmasını da beklemeyin. Havalandırma en önemli aşamadır ve dolayısıyla her temizlik öncesinde evinizi mutlaka havalandırmanız gerekiyor.  Evin tüm odalarına ve özellikle de mutfak ile banyoya  bol miktarda oksijen girmesini sağlamanız halinde kötü kokuların büyük bölümünden de kurtulmuş olursunuz. Evinizin düzenli olarak her gün havalandırılmasını sağlayın.

Yüzey Temizleyicileri Parfümlü Olanlar Arasından Seçin!

Evin güzel kokmasında önemli olan unsurlardan biri de yüzeylerdir. Kullandığınız yüzey temizleyicilerin mutlaka parfüm içerikli olmasına dikkat edin. Yoğun parfüm içeren ve kalıcı bir kokuya sahip olan yüzey temizleyicileri kullanmanız durumunda bir süre sonrasında evinizin çok daha güzel koktuğunu siz de fark edeceksiniz.

Mutfakta Kötü Kokuyu Önleyin!

Evinizin güzel kokmasını engelleyen en önemli alanlardan biri mutfaklardır. Bu nedenle öncelikle yemek pişirirken mutfağınızın mutlaka birkaç camını açın. Çöp kovasını olabildiğince balkonda tutmaya çalışın. Aynı zamanda mutfağın özellikle duvarlarının ve fayanslarının düzenli olarak silinmesi gerekiyor. Bu sayede mutfakta kötü koku oluşmasını engellemiş olacaksınız.

Oda Parfümleri Kullanın!

Oda parfümleri düzenli olarak kullanıldığında zaman içerisinde duvarların ve zeminin güzel kokmasına da olanak tanıyor. Bir anlamda bu hoş kokuların zamanla duvarlara ve zemine sildiğini söyleyebiliriz. Dolayısıyla evinizin daha güzel kokması için mutlaka oda parfümleri de kullanmanız gerekiyor.

Evinizi Köşe Bucak Temizleyin!

Gözle görünmeyen kirler ve toz bile evinizin kötü kokmasına neden olur. Bunu önlemek için de eğer İstanbul’da yaşıyorsanız İstanbul ev temizliği  yardımı alabilirsiniz. Eğer bu konuda yardım almak isterseniz hemen Armut.com adresine tıklayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir