E-Ticaret Zirvesi ve Ödülleri 4 Kasım Tarihinde Çırağan Sarayında Hibrit Olarak Düzenlenecek Katılmak İçin Tıklayın

Michelin ’in 2019 Yılı Net Geliri 1.7 Milyar Euro’yu Aştı

Dünyanın en büyük lastik üreticisi Michelin , 2019 yıl sonu finansal sonuçlarını açıkladı. 3 milyar 9 milyon Euro faaliyet geliri elde ederken, 70 milyon Euro artışla 1 milyar 730 milyon Euro net gelir sağladı.

Daralan piyasalara rağmen, sağlam bir fiyat karması ve yeni satın alınan şirketlerin güçlü katkısıyla tüm segmentlerde pazar payını korumayı başaran Michelin, kazanç elde etmeyi sürdürdü.

Michelin tüm segmentlerde pazar payını korudu

Zorlu piyasa koşullarına rağmen, hemen hemen tüm segmentlerde pazar payını koruduğunu söyleyen Michelin Grubu CEO’su Florent Menegaux, “2019 yılında oldukça istikrarsız bir ortamda pazar payımızı başarıyla koruduk ve kazancımızı artırdık. Grubumuzun bu oldukça zorlu dönüşüm sürecinde, operasyonlarımız sıkı bir şekilde yönlendirerek performansımızı artırdık. Segment faaliyet gelirimizi, 127 milyon Euro’su satın alımlardan olmak üzere sabit döviz kurları üzerinden 179 milyon Euro artırdık. Segment faaliyet marjımız ise yüzde 12,5 olarak gerçekleşti. Daralan pazarlardaki duyarlı üretim yönetimimizin bir yansıması olarak 1 milyar 615 milyon Euro yapısal serbest nakit akışı sağladık” değerlendirmesinde bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir