fred 3

Medipol Başakşehir Futbol Kulübü’nden Su Altında Forma Tanıtımı!

Geçtiğimiz sezon yeşil renkteki alternatif formaları ile küresel iklim değişikliğine karşı mücadelede yeşil alanları korumanın önemi ve orman yangınlarına dikkat çeken Medipol Başakşehir Futbol Kulübü, 2021-22 sezonunda giyeceği turkuaz renkli alternatif formaları ile bu kez suya dikkat çekecek. Turuncu-lacivertli kulüp, Dünya futbol tarihinde bir ilke imza atarak su temalı alternatif formasını su altında canlı yayınla görücüye çıkardı.

Medipol Başakşehir Futbol Kulübü, saha dışında yaptığı işlerle fark yaratmaya devam ediyor. Çevresel sürdürülebilirlik temasını sosyal sorumluluk çalışmalarında önemli bir yere koyan turuncu-lacivertli kulüp, 2021-22 sezonunda giyeceği alternatif formasında bu kez ‘su’ etrafında önemli mesajlara yer verirken aynı zamanda su altında canlı yayınla gerçekleşen ilk forma tanıtımı ile Dünya’da bir ilke imza attı. Doğal kaynak suyu Mila ve Bilcee’nin katkıları ile gerçekleşen organizasyonda, su temalı forma ilk kez Dünya Serbest Dalış rekortmeni Şahika Ercümen’in üzerinde görücüye çıktı.

fred 1

Formanın detaylarında suya ve Dünya’daki suyun durumu ile ilgili endişe verici bilgilere yer verildi. Başakşehir Futbol Kulübü, Birleşmiş Milletler öncülüğünde 2030’a kadar ulaşılması planlanan Küresel Amaçlar’dan Temiz Su ve Sanitasyon (6. Amaç), Sorumlu Üretim ve Tüketim (12. Amaç), İklim Eylemi (13. Amaç) ve Sudaki Yaşam (14. Amaç) temalarında sezon boyunca yapacağı iletişim çalışmaları ile farkındalığı arttırmaya çalışacak.

Medipol Başakşehir FK, forma tanıtımını takiben web sitesinden bir manifesto yayınladı. 3 tarafı denizlerle çevrili Türkiye’nin ve bir deniz şehri olan İstanbul’un takımı olarak su için Küresel Amaçlar ile ortak hareket edeceğini dile getiren ve bunun için ‘SÖZ VER’en turuncu-lacivertli kulüp, aynı sloganla çevre dostu herkesi sezon boyunca ‘SÖZ VER’meye ve suya sahip çıkmaya davet etmeye hazırlanıyor. Tıpkı geçtiğimiz sezon olduğu gibi, bu sezon da kampanya aktivasyonu kişiselleştirilmiş iletişim yöntemi ile gerçekleşecek. Katılımcıların verdikleri sözleri sosyal medyalarında paylaşabilecekleri kurgu çok yakında duyurulacak.

fred 2

Medipol Başakşehir Futbol Kulübü Başkanı Göksel Gümüşdağ, alternatif formalar ve etrafında gerçekleştirmeyi planladıkları iletişim için heyecanını ve memnuniyetini dile getirdi:

 “Geçtiğimiz yıl yaptığımız alternatif forma projesi ile yeşile dikkat çekmiştik. Projemiz Uluslararası Ekoturizm Ödülleri’nde En İyi Sosyal Sorumluluk Projesi ödülünü aldı; Avrupa Kulüpler Birliği Ödülleri (ECA Awards)’nde ise finale kaldık. İnşallah 7 Eylül’de onu da alacağız. Bu yıl, yeşillendirmeye devam ederken doğanın bir diğer rengi maviye dikkat çekiyoruz. Son dönemde hem ülkemizin hem Dünya’nın mücadele ettiği şiddetli doğa olayları ile iklim değişikliğinin sonuçlarını en acı şekilde deneyimlemeye başladık. Farkındalık yaratmak ve var olan farkındalığı en üst düzeye çekmek aynı zamanda birer Sivil Toplum Kuruluşu olan biz futbol kulüplerinin zorunluluğu diye düşünüyorum. İklim değişikliği hepimizin problemi, turkuaz formanın önünde ve arkasında yer alan her detay hepimizi ilgilendiriyor. Dolayısı ile duyarlı herkesi bu projede bize destek olmaya ve bizimle birlikte ‘SözVer’meye davet ediyorum.”

Medipol Başakşehir Futbol Kulübü, “SÖZ VER” kampanyası etrafında iletişim çalışmaları ve iş birliklerine sezon içerisinde de devam edecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir