Mastercard ve Sefamerve’den Güvenli Alışveriş İş Birliği

damattween

Mastercard , kullanıcıların popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp üzerinden sohbet ederek sipariş verebilmesi için Sefamerve ile iş birliği yaptı.

Mastercard’ın pratik dijital ödeme çözümü Masterpass ile entegre çalışan ve WhatsApp üzerinden sohbet ederek sipariş verilmesine imkan veriyor. Bahsedilen uygulama Avrupa ve Türkiye’de ilk kez hayata geçiyor. Mastercard ve Sefamerve iş birliği sayesinde, tüketiciler mesajlaşma uygulamasından çıkmadan, sohbet ederek siparişlerini verebilecek, ödemelerini ise Masterpass kolaylığıyla yine aynı uygulama üzerinden tamamlayabilecekler. Kullanıcıların bu kolaylığı kullanabilmesi için Sefamerve’nin telefon numarasını adres defterlerine kaydedip, mesajlaşma uygulamasında Sefamerve’yi seçmeleri ve mesaj ekranında istedikleri ürünleri yazmaları yeterli olacak. Kullanıcıların siparişleri tamamlandığında ise uygulamadan hiç ayrılmadan, aynı mesaj ekranı üzerinden kayıtlı kartları ile ödemelerini güvenli şekilde yapabilecekler.

Masterpass ile tek tıkla güvenli ödeme

Mastercard’ın pratik dijital çözümü Masterpass, kart bilgilerinin bir kez kaydedildikten sonra, her alışveriş için tekrar tekrar girilmesine gerek kalmadan Masterpass logosu taşıyan tüm diğer internet sitelerinde ve mobil uygulamalarda perakendeden modaya, bebek giyiminden, kitap kırtasiyeye, uçak biletinden, telefon faturası ödemeye, birçok kategoride hızlı ve güvenli bir şekilde ödeme yapılmasına olanak sağlıyor. Masterpass hızında ödeme yapabilmek için sipariş sonrasında kartın sadece ilk sefere özel olarak, ödeme adımında Masterpass’e kaydedilmesi yeterli. Müşteriler sonraki alışverişlerde Masterpass altyapısında güvenli bir şekilde saklanan bu bilgilerle ödemelerini tamamlayabiliyorlar. Daha önceden Masterpass kaydı olanların bilgileri ise otomatik olarak geliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir