23-27 Mayıs Tarihinde Düzenlenecek Pazarlama Türkiye Zirvesi "Metaverse" Etkinliğine Ücretsiz Katılmak İçin Tıklayın
koronavirüs

Markalardan Koronavirüs Paylaşımları

Markalardan Koronavirüs paylaşımları , toplumun bilinçlendirmede ve #EvdeKal’ı desteklemede büyük ilgi topladı.
İlk defa 1 Ocak 2020’de Çin’in Wuhan kentindeki hayvan pazarında ortaya çıktığı düşünülen Koronavirüs, kısa sürede hızla yayılıp dünyayı tehdit eden bir salgın durumuna gelmiştir. Başta Güney Kore, İtalya, İran, Japonya gibi 170’den fazla ülkede görülen bu salgın, maalesef 11 Mart 2020 tarihinden itibaren Türkiye’de de görülmeye başlamıştır. Bu sebepten dolayı Türkiye’deki birçok marka, halkı bilinçlendirmek ve bilgilendirmek için sosyal medyadan birçok paylaşımda bulunmuştur.

Dünyamızın bir an önce bu virüsten arındırılmasını umarken, gelin hep birlikte bu paylaşımların bir kısmına bir göz atalım.

Markalardan Koronavirüs Paylaşımları – Sosyal Medyadan Örnekler ve Kampanyalar

  • Galatasaray

Türkiye’nin en köklü spor kulüplerinden biri olan Galatasaray, “Kalplerimiz her zaman birlikte ama bir süre #EvindeKal” diyerek sosyal mesafenin önemini vurguladı

koronavirüs

 

  • Garanti BBVA

Türkiye’nin önde gelen bankalarından biri olan Garanti BBVA Bankası, müşterilerine Koronavirüs salgını nedeniyle bankacılık işlemlerini mobil uygulama üzerinden yapmalarını tavsiye edip, #SağlıkİçinEvdeKal hashtagini başlattı.

koronavirüs

 

 

  • Opet

Opet Petrolcülük A.Ş.  “Sevmek Korumaktır” sloganıyla öpüşmeye, tokalaşmaya mola dedi. Müşterilerine istasyonlarındaki akaryakıt ödemelerini Opet mobil uygulaması ile temassız olarak ödeyebileceklerini duyurdu.

koronavirüs

 

  • Storytel

Sesli kitap ve e-kitap hizmeti sunan ve sektörünün en iyisi olan Storytel, 14 gün deneme süresi olan uygulamasının deneme süresini 30 güne çıkararak kullanıcılarına  yeter ki sen #evdekal” dedi.

koronavirüs

 

 

  • Burger King

Dünyanın en bilindik fast-food restoran zincirlerinden biri olan Burger King, Fransa’daki şubesinde dünyayı etkisi altına alan koronavirüse karşı toplumu bilinçlendirmek için sloganını değiştirdi.

 

koronavirüs

 

 

  • Koçtaş

Türkiye’nin en büyük yapı malzemeleri toptancısı olan Koçtaş, sosyal medya üzerinden evde yapılabilecek birçok aktivite önerdi. Böylelikle bu sürecin evde verimli bir şekilde geçmesini hedefledi.

koronavirüs

 

 

  • Google

Dünyanın en değerli ikinci markası Google, Koronavirüse karşı en basit ve temel önemin el yıkama olduğunu vurgulamak için bir ‘doodle’ hazırladı.  El yıkama sürecini aşamalı olarak kullanıcılarına anlattı.

koronavirüs

 

  • Audi

Audi Türkiye “Birbirimize destek olalım” diyerek sosyal mesafenin korunması gerektiğine dikkat çekti.

audi

 

  • Anadolu Efes

“Bu günlerde evde kalmak güzel, sonrası birlikte güzel” dedi ve insanın en özgürce davranabildiği yerin ev olduğu hatırlattı. Ayrıca “EV’de” adlı bir konseptle canlı mini konserler düzenleyerek evde kalın mesajı verdi.

anadolu efes

 

  • Halkbank

En bilindik kamu bankalarından biri olan Halkbank bu süreçte müşterilerinin alternatif bankacılık kanallarından kolaylıkla gerçekleştirebileceğini duyurdu. Ayrıca EFT ve havale işlemlerinin ücretsiz olarak yapılabileceğini yayınladı.

halkbank

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir