Vans’tan ‘’Van Gogh’’ Temalı Sanatsal Koleksiyon


Kaykaycı tarzı sneaker ayakkabıları ile dünyaca ünlü pek çok ismin tercih ettiği Vans, sokak modasını yansıtan ürünlerini Van Gogh Müzesi’ne taşıyarak sanatsal bir koleksiyona dönüştürdü. Son yılların en çok sevilen markaları arasında yer alan Vans’ın ‘’Vans x Van Gogh Müzesi’’ adı taşıyan ve Van Gogh’un dünyaca ünlü ölümsüz eserlerinden ilham alınarak tasarlanan ürünleri geçtiğimiz günlerde satışa çıktı. Kaykaycı moda perakendecisi Vans, 50 yıldır birçok spor dalı için bakımı kolay ve makinede yıkanabilen dayanaklı ayakkabıların üreticisi olarak biliniyordu. 90’lı yılların başında Nike ve Converse gibi günlük retro tarzı modelleri ile yeni bir moda akımı yaratmış tüm dikkatleri üzerine toplamıştı.
Sadece ayakkabıları ile değil sokağın ruhunu yansıtan cool ve rahat giysi tasarımlarıyla da rakiplerinden farklılaşmıştı. Geçtiğimiz günlerde Vans, pek çok ünlü tablosuyla tüm dünyanın yakından tanıdığı Hollandalı Vincet Van Gogh’un eserleri ile ürünlerini bir araya getirdiği sıra dışı bir koleksiyon hazırladı. En çok bilinen ayakkabı modeli zig zag desenli Old Skool’dan beyzbol şapkalarına,bomber ceketten sırt çantasına kadar birçok ürün, ünlü ressamın çalışmaları yeniden ile yeniden yorumlandı. Ürünlerin adeta bir sanat eserine dönüştüğü
koleksiyonda, tabloda görmeye alışık olduğumuz çalışmalar günlük hayatın içerisine taşınıyor. 3 Ağustos’ta çevrimiçi olarak satışa çıkan koleksiyon, seçili perakende mağazalarında da satışa sunuldu. Kısa sürede ise birçok model satıldı.
Van Gogh Müzesi Müdürü Adriaan Dönszelmann iş birliği için: “Vans X Van Gogh Müzesi’nin koleksiyonundan çok memnunuz. Bu proje ile Vincent van Gogh’un çalışmalarını olabildiğince çok insan için erişilebilir kılma misyonumuza ulaşıyoruz.” Şeklinde konuşurken Vans yetkilileri de bu projeden elde edilecek gelirin bir kısmını Vincent van Gogh’un eserlerini korumak için kullanacaklarını duyurdu.
Zeliha Şit
2011 yılında, Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü'nü kazandı. Lisans eğitimi sırasında, Anadolu Üniversitesi (AÖF) Marka İletişimi bölümünü tamamlayarak 2016 yılında çift diploma ile mezun oldu. Aynı yıl Ege Üniversitesi Halkla İlişkiler Ana Bilim Dalı'nda yüksek lisansa başladı. Öğrencilik yıllarında Ege Üniversitesi PRatik Halkla İlişkiler Topluluğu'nda genel sekreterlik ve başkan yardımcılığı görevlerinde yer aldı. Sivil Toplum Kuruluşları'nın toplum faydasını gözeten, önemli kuruluşlar olduğunu düşünerek ''Let's Do it Akdeniz'' Projesi'nin iletişim takımında yer alarak aynı dönem Konak Belediyesi'nde öğrencilere gönüllü İngilizce dersleri verdi. Boyner Büyük Mağazacılık A.Ş'nin, Ege Üniversitesi Marka Elçiliği görevini yürüterek, Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde düzenlenen önemli etkinliklerin gönüllü olarak yer aldı. Aynı dönemlerde Türkiye Halkla İlişkiler Derneği ( TÜHİD) tarafından düzenlenen 13.Altın Pusula Ödülü ve Hayal Edin Gerçekleştirelim yarışması ‘’Beni Geri Döndür’’ projesi ile 2 ayrı ödülün sahibi oldu. Pegasus Hava Yolları Misafir İlişkileri ve Kredi Kayıt Bürosu Stratejik Planlama ve Kurumsal İletişim Departmanları'nda stajlar yaptı. Denge Koleji, The English Academy gibi firmalarda da yarı zamanlı olarak çalıştı. Mezun olduktan sonra Keel Billed Interactive'de ve Brandistanbul İletişim Danışmanlığı'nda çalıştı. Şu an GoodWorks İletişim Danışmanlığı'nda temsilcisi olduğu markaların iletişim çalışmalarını yürütmekte, çeşitli platformlarda pazarlama iletişimi, halkla ilişkiler ve dijital üzerine yazılar yazmaktadır.

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vans’tan ‘’Van Gogh’’ Temalı Sanatsal Koleksiyon

log in

reset password

Back to
log in
x
Bizi beğendiniz mi ?Her gün muhteşem yazıları okumak için beğenin.