E-Ticaret Zirvesi ve Ödülleri 4 Kasım Tarihinde Çırağan Sarayında Hibrit Olarak Düzenlenecek Katılmak İçin Tıklayın

Marka Danışmanı Demek…

Marka danışmanı, son günlerde trend olmuş bir meslek gibi görünse de çoğu firmanın ileri seviyede ihtiyacı haline geldi. ‘’Kurumsal’’ kelimesinin sözlük anlamını dahi bilmeyen kurucuların kendilerini tam anlamıyla emanet ettikleri kişilerin ne kadar donanımlı olduğunu çözebilmeleri gerekir.

 

Danışman seçerken kurumunuzu emanet ettiğiniz bu kişileri geniş çaplı araştırma sonucunda belirlemek ilk adımdır. Bu adımda referanslar ve referansların faaliyet alanları çok büyük rol oynar. Ardından danışmanın markayı tanıması ve biliyor hale gelmesi için bir sürece ihtiyaç vardır. Bu sürecin sonunda danışmanınız artık sizden biri haline gelmeli ki; markanızın sistemini tam anlamıyla kurabilsin. Marka danışmanınıza vereceğiniz bilgiler bu yolda kendisine ışık tutmakla kalmayıp kapsamlı bir kılavuz olacaktır. Bu sebeple danışmanınız ile yaptığınız her görüşme ve yazışma son derece önemlidir. Bu görüşmelerin tüm departmanlar ile ayrıca yapılması da daha sağlıklı yol arkadaşlığı kurmanıza yarayacaktır.

Marka danışmanı size sadece kurumsal kimlik dosyası oluşturmaz, soyut anlamda da bir kimlik sahibi olmanızı sağlar. Başlangıç hikayenizden yola çıkarak şirketinizin tüm basamaklarını işler ve olması gerektiği şekilde ilerlemize yardımcı olur.

Kısacası, markanızı danışmanınıza güvenle emanet edebilmeli ve bu güvenin sonucunda ortaya çıkanlardan hem siz ve çalışanlarınız hem de danışmanınız mutlu olmalı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir