Shutterstock 2019’un En Yaratıcı Trendlerini Açıkladı


Dünyanın en önemli lisanslı görsel, video ve müzik sağlayıcılarından Shutterstock, 2019 yılına damga vuracak “Yaratıcı Trendler Raporu”nu yayınladı. Genel trendlerin yanı sıra yükselen trendlerin de yer aldığı rapor, 2019 yılı için adeta görsel bir kılavuz niteliği taşıyor.

Shutterstock yer yıl olduğu gibi bu yılın kullanıcılarının aramaları ve iç görülerinden yola çıkarak 2019’da ivme kazanacak yaratıcı görsel trendleri içeren bir rapor yayınladı. 

Shutterstock’a göre parlak ve neon renklerden gösterişli hayvan desenlerine, klasiklerden ilham alan nostaljik görsellere ve şatafatlı grafik yüzlere kadar birçok farklı görsel trend 2019 yılında birçok insanın radarında olacak.

Raporda, fanzin kültürü, 80’lerin şatafatı, dünün yarını gibi çeşitli konseptler altında dijital dünyada göze çarpacak fütüristik stiller yer alıyor. Parlak renkler, grafik yüzler, leopar ve altın baskılar, ışık ızgaraları da 2019’un görsel stilleri arasında ön plana çıkıyor.

2019’da kullanıcıları göz ardı edilemeyecek kadar hareketli ve canlı tasarımlar, neondan dünyalar bekliyor. Diğer yandan rapora göre her zaman sevilen pastel renkli vektörler ve tatlı yüzlü cansız nesneler 2019 yılında da içimizi ısıtmaya devam edecek görünüyor.

Tamamına bakıldığında ortak noktası canlılık, hareket ve cesaret olan bu trendler, şimdiden dikkat çekeceğe benziyor.

Trendlere göz gezdirmek ve raporu incelemek için tıklayın


Zeliha Şit
2011 yılında, Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü'nü kazandı. Lisans eğitimi sırasında, Anadolu Üniversitesi (AÖF) Marka İletişimi bölümünü tamamlayarak 2016 yılında çift diploma ile mezun oldu. Aynı yıl Ege Üniversitesi Halkla İlişkiler Ana Bilim Dalı'nda yüksek lisansa başladı. Öğrencilik yıllarında Ege Üniversitesi PRatik Halkla İlişkiler Topluluğu'nda genel sekreterlik ve başkan yardımcılığı görevlerinde yer aldı. Sivil Toplum Kuruluşları'nın toplum faydasını gözeten, önemli kuruluşlar olduğunu düşünerek ''Let's Do it Akdeniz'' Projesi'nin iletişim takımında yer alarak aynı dönem Konak Belediyesi'nde öğrencilere gönüllü İngilizce dersleri verdi. Boyner Büyük Mağazacılık A.Ş'nin, Ege Üniversitesi Marka Elçiliği görevini yürüterek, Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde düzenlenen önemli etkinliklerin gönüllü olarak yer aldı. Aynı dönemlerde Türkiye Halkla İlişkiler Derneği ( TÜHİD) tarafından düzenlenen 13.Altın Pusula Ödülü ve Hayal Edin Gerçekleştirelim yarışması ‘’Beni Geri Döndür’’ projesi ile 2 ayrı ödülün sahibi oldu. Pegasus Hava Yolları Misafir İlişkileri ve Kredi Kayıt Bürosu Stratejik Planlama ve Kurumsal İletişim Departmanları'nda stajlar yaptı. Denge Koleji, The English Academy gibi firmalarda da yarı zamanlı olarak çalıştı. Mezun olduktan sonra Keel Billed Interactive'de ve Brandistanbul İletişim Danışmanlığı'nda çalıştı. Şu an GoodWorks İletişim Danışmanlığı'nda temsilcisi olduğu markaların iletişim çalışmalarını yürütmekte, çeşitli platformlarda pazarlama iletişimi, halkla ilişkiler ve dijital üzerine yazılar yazmaktadır.

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shutterstock 2019’un En Yaratıcı Trendlerini Açıkladı

log in

reset password

Back to
log in
x
Bizi beğendiniz mi ?Her gün muhteşem yazıları okumak için beğenin.