Burhan Öçal’dan Hayat Kurtaracak Kaput Performansı


Anadolu Grubu bünyesinde faaliyet gösteren ikinci el otomobil alım satım uygulaması ikinciyeni.com, kış günlerinde araç motorlarına sığınan sokak hayvanları için farkındalık kampanyası başlattı. Ünlü perküsyon sanatçısı müzisyen Burhan Öçal’ın kamera karşısına geçerek darbuka yerine kaputa vurduğu reklam filmi kısa sürede yüzlerce kişinin beğenisini kazandı.

Havas İstanbul imzalı reklam filminde Burhan Öçal, alışık olduğumuz darbuka yerine araba kaputu üzerinde ritim tutarak, kaputa sığınan sokak hayvanlarına dikkat çekiyor.

Yaklaşık bir dakika süren film, gündelik hayatta sıkça karşılaşılan ve birçok sokak hayvanının yaşamını yitirmesine sebep olan önemli bir konuyu sanat aracılığı ile ortaya koyuyor.

Filmde, Burhan Öçal’ın kaputa vurmasıyla soğuktan araç lastiğine sığınan kedinin dışarıya çıkıp koşması ise “aracı çalıştırmadan önce kaputa vurmanın hayat kurtardığı” mesajını veriyor.

Mars Group ve çeşitli dijital platformların bu farkındalığın yayılmasına vereceği destek ile yaratıcı kampanya daha çok kişiye ulaşacağa benziyor.

Bu iyiliğin bir parçası olmak isteyenlerin ise aracı çalıştırmadan önce kaputa vurmalarının yeterli olacağı ikinciyeni.com’un dijital kanalları üzerinden duyuruluyor.

Kampanyanın reklam filmini izlemek isteyenler için linki bırakalım.


Zeliha Şit
2011 yılında, Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü'nü kazandı. Lisans eğitimi sırasında, Anadolu Üniversitesi (AÖF) Marka İletişimi bölümünü tamamlayarak 2016 yılında çift diploma ile mezun oldu. Aynı yıl Ege Üniversitesi Halkla İlişkiler Ana Bilim Dalı'nda yüksek lisansa başladı. Öğrencilik yıllarında Ege Üniversitesi PRatik Halkla İlişkiler Topluluğu'nda genel sekreterlik ve başkan yardımcılığı görevlerinde yer aldı. Sivil Toplum Kuruluşları'nın toplum faydasını gözeten, önemli kuruluşlar olduğunu düşünerek ''Let's Do it Akdeniz'' Projesi'nin iletişim takımında yer alarak aynı dönem Konak Belediyesi'nde öğrencilere gönüllü İngilizce dersleri verdi. Boyner Büyük Mağazacılık A.Ş'nin, Ege Üniversitesi Marka Elçiliği görevini yürüterek, Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde düzenlenen önemli etkinliklerin gönüllü olarak yer aldı. Aynı dönemlerde Türkiye Halkla İlişkiler Derneği ( TÜHİD) tarafından düzenlenen 13.Altın Pusula Ödülü ve Hayal Edin Gerçekleştirelim yarışması ‘’Beni Geri Döndür’’ projesi ile 2 ayrı ödülün sahibi oldu. Pegasus Hava Yolları Misafir İlişkileri ve Kredi Kayıt Bürosu Stratejik Planlama ve Kurumsal İletişim Departmanları'nda stajlar yaptı. Denge Koleji, The English Academy gibi firmalarda da yarı zamanlı olarak çalıştı. Mezun olduktan sonra Keel Billed Interactive'de ve Brandistanbul İletişim Danışmanlığı'nda çalıştı. Şu an GoodWorks İletişim Danışmanlığı'nda temsilcisi olduğu markaların iletişim çalışmalarını yürütmekte, çeşitli platformlarda pazarlama iletişimi, halkla ilişkiler ve dijital üzerine yazılar yazmaktadır.

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Burhan Öçal’dan Hayat Kurtaracak Kaput Performansı

log in

reset password

Back to
log in
x
Bizi beğendiniz mi ?Her gün muhteşem yazıları okumak için beğenin.