E-Ticaret Zirvesi ve Ödülleri 4 Kasım Tarihinde Çırağan Sarayında Hibrit Olarak Düzenlenecek Katılmak İçin Tıklayın

LinkedIn’de Art Arda Gelen Son Güncellemeler

LinkedIn, diğer sosyal ağlarla kıyaslandığında daha yavaş gelişen bir platform. Kullanıcı deneyimini artırmak için son dönemde güncellemelere ağırlık verdi. Geçtiğimiz temmuz ayı içerisinde farklı güncellemeler getirdi.

Daily Rundown özelleştirilmiş bildirimleri Twitter’daki “Öne Çıkanlar” ile aynı denilebilir. Platformda gün içerisinde en çok okunan haber ve içeriklerin özetini oluşturuyor. Twitter’dan farklı olarak Daily Rundown günlük olarak gelen bildirimlerle gelişmelerden haberdar olmanızı sağlıyor.

Search Appearances haftalık olarak LinkedIn’de iş ve eleman arayanları bildiriyor. Ayrıca profilinizi bu arayıcılar için optimize edebilmenize yardımcı oluyor.

Customizable Notification özelleştirilmiş bildirimlerinde tıpkı Facebook ve Twitter’daki gibi, görmek istediğiniz bildirimleri ya da artık görmek istemediğiniz bildirimleri seçebiliyorsunuz. Doğum günü bildirimleri, makale yayını vb. tüm içerikleri düzenleyebiliyorsunuz. Ayrıca kendi profil güncellemelerinizin başkasına bildirim olarak gitmesini de kapatabiliyorsunuz. Bunun için Profil> Ayarlar ve Gizlilik > Gizlilik > Profil Düzenlemelerini Paylaş kısmından güncellemelerinizin bağlantılarınıza bildirim olarak gitmesini engelleyebilirsiniz.

LinkedIn Lite LinkedIn’in iş bulmak, bağlantı kurmak ve sektörel haber içeriklerine erişmeyi sağlamak amacıyla sadece 1 MB boyutunda geliştirdiği bir uygulama. İlk olarak Eylül 2016’da Hindistan’da bir site olarak kullanıma sunulan uygulama artık Play Store ve App Store’da da bulunuyor.

Website Demographics B2B pazarlamacılara daha çok hitap eden bir özellik. Web site ziyaretçilerinin özelliklerini tespit ederek pazarlamacıların ROI (Return on Investment) yatırım getirilerini araştırmasına olanak sağlıyor. Böylelikle pazarlama hamlelerini doğru kitleye yapabilmenize yardım ediyor. Kullanıcı gizliliğine de önem veren bu araç, LinkedIn’in 500 milyonun üzerindeki üyelerinden gelen verileri kullanıyor ve ücretsiz rapor sunuyor.

Yorumlara çoklu resim yükleme haziran ayında LinkedIn yorumlara görsel ekleme güncellemesi  ile gelmişti. Artık yorumlara birden fazla resim eklenebiliyor. LinkedIn, profesyonel görünümünden ödün vermemek için siteye resim ekleme güncellemelerine uzun süre yaklaşmamıştı. Anlaşılan artık LinkedIn de görselliğin ve yenilenmenin yadsınamaz gücünün farkında.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir