E-Ticaret Zirvesi ve Ödülleri 4 Kasım Tarihinde Çırağan Sarayında Hibrit Olarak Düzenlenecek Katılmak İçin Tıklayın

Lc Waikiki’den Dünyada Bir İlk! Görme Engelli Bireyler İçin LCW Sense (Alışveriş Asistanı)

“İyi giyinmek herkesin hakkı” mottosuyla her kesime hitap etmeyi amaçlayan global marka Lc Waikiki, bu kez de görme engelli bireylerin hakkını vermek için Lcw Sense adında bir mobil uygulama geliştirdi. Lc Waikiki mağazalarında satılan ürün barkodunu kamera yardımıyla okuyan bu uygulama, ürünün rengi, bedeni, deseni, yıkama talimatları ve fiyat bilgilerini söylüyor. Aynı zamanda barkodu okunan ürünler için daha sonra kombin yapma ve yıkama gibi ayırt edici kolaylık sağlıyor. Uygulama App Store ve Google Play Store’dan ücretsiz indirilebiliyor.

Bu proje aslında Altı Nokta Körler Derneğinden Sevgi Bulut’un change.org üzerinden başlattığı imzayla başladı. Lc Waikiki duyarsız kalmayarak 1 yıldır geliştirmekte olduğu Lcw Sense ile yanıt vermiş oldu.

“Bu kıyafetimin rengi nedir diye sürekli birilerinden yardım almak zorunda kalmayacağım. Sabahları evden kıyafetlerimin rengini bilerek çıkacağım. Alışverişe tek başıma gidip alacaklarıma ve giyeceklerime kendim karar verebileceğim. Ben de sizler gibi moda olanı giyebileceğim. Yanımda sürekli birileri olmadan seçme, seçtiklerimi giyme özgürlüğünü tadacağım. Bunun için de görme engellilerin sesini duyan LC Waikiki’ye teşekkürlerimi iletmek isterim” Diyen Sevgi Bulut, moda giydiklerimiz değil hissettiğiniz dememizi ve aslında hepimizde farkındalık yaratarak, dünyada ilki gerçekleştiren Lc Waikiki’ye teşekkür etmemizi sağladı.

Uygulamayı indirmek için tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir