Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home2/u8330582/public_html/wp-content/plugins/seo-by-rank-math/includes/replace-variables/class-post-variables.php on line 521
Kurban Bayramı Online Alışveriş İstatistikleri | Pazarlama Türkiye
Okuduğunuz Yazı
Kurban Bayramı Online Alışveriş İstatistikleri

Kurban Bayramı Online Alışveriş İstatistikleri

Kurban Bayramı’nda derin dondurucuya rağbet arttı.

Sabancı Topluluğu’nun online alışveriş platformu kliksa.com, Kurban Bayramı öncesinde ve boyunca internet üzerinden en çok tercih edilen ürünleri açıkladı. kliksa.com verilerine göre, akıllı telefon ve bebek bezinin ardından “derin dondurucu” en çok tercih edilen ürün oldu. Parfüm ve televizyon çeşitleri ise bayram öncesinde ve sırasında talep gören diğer ürünler olarak öne çıktı. Bilgisayar, anne bebek ve oyuncak, telefon, elektrikli ev aletleri ve beyaz eşya kategorileri yoğun rağbet görürken, en çok online ürün satın alınan iller sırasıyla; İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Kocaeli’nin ardından Antalya, Konya, Adana, Mersin, Tekirdağ ve Gaziantep oldu.

Safkan: “Derin dondurucu satışları 2.5 artış gösterdi.”

İlginizi Çekebilir

Kurban Bayramı öncesi ve sırasında online alışverişte öne çıkan dinamiklerle ilgili bilgi veren kliksa.com Genel Müdürü Nevgül Bilsel Safkan, “Kurban Bayramı öncesinde ve sırasında kadınlar akıllı telefon ve bebek bezi, erkekler ise akıllı telefon tercihlerinin ardından derin donduruculara rağbet gösterdi. İlgili dönemde online alıverişte derin dondurucu satışları geçtiğimiz yıllara göre 2.5 kat artış gösterirken, en çok ilgi gören derin dondurucu tipi 5 çekmeceli modeller oldu.” dedi.

Yorum Yok

Leave a Reply

Your email address will not be published.© 2020 Pazarlama Türkiye. Tüm Hakları Saklıdır.

Hosting Sponsoru: Turhost