E-Ticaret Zirvesi ve Ödülleri 4 Kasım Tarihinde Çırağan Sarayında Hibrit Olarak Düzenlenecek Katılmak İçin Tıklayın

Kola Bağımlısıydı Şimdi Milyon Dolarlık Şirketin Kurucusu

Tüm girişimcilere örnek olacak bir hayat hikayesi olan Kara Goldin’in hikayesinden bahsedelim.

Diyet Kola Bağımlısıydı

Kara Goldin suyu çok sıkıcı ve yavan bulduğu için su içmeyen bunun yerine diyet kola tüketen bir kadındı, ancak diyet kola tükettiği dönemde çok kilolu olan ve cilt sorunları yaşayan Kara Goldin kilo vermek için diyet kola bağımlılığına son vermek istiyordu. Diyet kola içmeyi bıraktıktan sonra 20 kilo veren Kara Goldin diyet bir ürünün bile ne kadar kalorili olduğunu gözler önüne sermişti.

Ürün Satmak İçin Yapılan Strateji

Diyet ürünlerinin bile içinde onlarca kalori barındırdığını belirten Kara Goldin satış yapmak için uygulanan politikaların gerçeği yansıtmadığını gözler önüne seriyor.

Kilo Verdikten Sonra Araştırmaya Başladı

Suyu çok yavan bulduğu için su içmeyi sevmeyen Kara Goldin yavan su yerine farklı bir proje geliştirmek istiyordu. Suyu yavan su tadından kurtarmak için doğal meyvelerle tatlandırılmış neredeyse sıfır kalori olan suyu üretti. Böylece suya rakip bir ürünü piyasaya sunmuş oldu.

Büyük Bir Market Zinciri İle Anlaştı 

Ürettiği ürünü satmak isteyen Kara Goldin büyük bir market zincirinin kapısını çalarak 10 koli suyu markete bıraktı . Birkaç gün sonra market yetkilileri Kara Goldin’i arayarak suların tükendiğini ve yeni su istediklerini bildirdi.

Michel Obama’nın “Drink Up” Kampanyasında Yer Aldı

Sularının ismini daha çok insana duyurmak isteyen Kara Goldin Michel Obama’nın ülke çapında düzenlediği ve su içmeye teşvik ettiği “drink up” kampanyasında yer almak istiyordu. Michel Obama’ya ulaşarak kampanyada yer almayı başaran Kara Goldin markasının ismini daha çok insana duyurmayı başardı.

“Piyasaya Farklılık Getirin” 

Girşimciliğe başlamak isteyenlere tavsiye olarak da  “Sırf bende bu piyasada varım demek için başlamayın.” diyen Kara Goldin piyasada var olan bir ürünü sunmanın çok mantıksız olduğunu ancak piyasaya farklılık kattıklarında var olabileceklerini de ekledi.

Coca Cola ve Pepsi’ye Rakip Olamazdım”

“Ben Coca Cola ve Pepsi ile rekabet edemeyeceğime göre onların müşteriye veremediğini vermeliyim” diye düşünen Kara Goldin doğal meyve aromalı sularını piyasaya sunarak alternatif bir içeceği de müşterilere sundu.

Hint Water Markası Doğdu

Kara Goldin’in farklılık düşüncesiyle piyasaya sunduğu “Hint Water” markası 7 milyon dolarlık bir yatırım haline geldi. 4 çocuk annesi olan Kara Goldin farklılığı ve azmiyle girişimcilere çok iyi bir örnek olarak karşımıza çıkıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir