Mercedes-Benz Otomobil Pazarlama ve Satış Direktörlüğü görevine Şükrü Bekdikhan getirildi


  • Mercedes-Benz Türk’ün otomobil satışında gösterdiği yüksek performans nedeniyle yeni bir yapılanmaya gidilerek, “Mercedes-Benz Otomobil Pazarlama ve Satış Direktörlüğü” kuruldu.
  • Bugüne kadar elde edilen başarıların daha da artırlması hedefiyle kurulan yeni direktörlüğün başına da “Mercedes-Benz Otomobil Pazarlama ve Satış Direktörü” olarak Şükrü Bekdikhan atandı.

Mercedes-Benz otomobil grubu, geçtiğimiz 5 yıl içerisindeki Türkiye’de % 140 oranında büyüme sağlayarak 2014 yılında 23.100 adetlik rekor satış adedine ulaştı. Yıllar içerisinde elde edilen bu önemli ve büyük başarının sürdülebilir şekilde devamı için Mercedes-Benz Türk bünyesinde yeni bir yapılanmaya gidilerek, Temmuz 2015 itibariyle “Mercedes-Benz Otomobil Pazarlama ve Satış Direktörlüğü” kuruldu. Mercedes-Benz otomobillerin genişleyen ürün portföyü ile satış adetlerini artırmayı hedefleyen yeni direktörlüğün başına ise 1992 yılından bu yana Mercedes-Benz Türk bünyesinde çeşitli pozisyonlarda görev alan Şükrü Bekdikhan, “Mercedes-Benz Otomobil Grubu Pazarlama ve Satış Direktörü” olarak atandı.

Şükrü Bekdikhan kimdir?

Dokuz Eylül Üniversitesi ve Westfalen Münster Üniversitesi’nde işletme dalındaki eğitimini tamamladıktan sonra 23 yıl önce Mercedes-Benz Türk bünyesinde görev yapmaya başlayan Şükrü Bekdikhan, 2007 yılında Mercedes-Benz Otomobil ve Hafif Ticari Araçlar Bölüm Müdürü olarak tayin edildi. 2009 yılında Mercedes-Benz Türk Otomobil Grubu Bölüm Müdürü olarak atanan Bekdikhan ve ekibi önderliğinde Mercedes-Benz otomobil satışları, Türkiye premium otomobil segmentinde önemli seviyede yükseldi.

1964 doğumlu, evli ve iki çocuk babası olan Şükrü Bekdikhan, 01 Temmuz 2015 tarihi itibariyle Mercedes-Benz Türk’ün ilk “Mercedes-Benz Otomobil Grubu Pazarlama ve Satış Direktörü” olarak görevine başladı.


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mercedes-Benz Otomobil Pazarlama ve Satış Direktörlüğü görevine Şükrü Bekdikhan getirildi

log in

reset password

Back to
log in
Marketing Hub 17 Aralık Tarihinde 2019 Dijital Pazarlama Trendlerini Konuşmak İçin Toplanıyor.Kayıt Ol
+ +
x
Bizi beğendiniz mi ?Her gün muhteşem yazıları okumak için beğenin.