enuygun.com

Kadınların Seyahat Alışkanlıkları

damattween

Enuygun.com , 8 Mart Dünya Kadınlar Günü öncesinde uçak ve otobüs bileti satın alan kadınların seyahat alışkanlıkları üzerine bir araştırma gerçekleştirdi.  Enuygun.com’dan bilet satın alan kadın kullanıcının daha çok akşam saatlerinde bilet satın aldığına dikkat çekildi. Seyahat Analisti Tuğba Hacıbayramoğlu, “Biletini akşam alan kadınların, uçmak içinse en çok sabah saatlerini seçtiğini vurguladı. Hacıbayramoğlu, “Uçak yolculuklarında en çok bilet satın alınan uçuşlar sabah 06.00 ve sonraki erken saatler. Otobüste ise gece 00.00 ve sonraki seferler seyahat etmek için yola çıkılan saatler olarak dikkat çekiyor. Böylece kadın yolcular gidecekleri yere sabah erkenden varıp gün içinde daha uzun süreli vakit kazanmış oluyor, şehir içi ulaşım da daha kolay oluyor” yorumunu yaptı.

Enuygun.com’a göre, Kadınların Seyahat Alışkanlıkları

Verilere göre kadınlar tahmin edilenin aksine yalnız seyahat etmeyi seçiyor. Bilet satın alan kadınların yüzde 60’ı yalnız seyahat ederken, yüzde 20’si çocuklarıyla kalan yüzde 20’si ise eş ya da arkadaşlarıyla yolculuk yapıyor. Kadınlar yurt içinde en çok İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya ve Adana’ya uçarken, yurt dışında Düsseldorf, Bakü, Frankfurt, Amsterdam ve Taşkent’e gitti. Otobüs biletinde ise ilk beş sırada yine uçak biletindeki gibi aynı şehirler var. Ankara, İzmir, İstanbul, Adana ve Antalya.

Artık sosyal medyanın günlük yaşamımızı eskisinden daha fazla etkilediğini hepimiz biliyoruz.Hatta kadınlar, ertelediği, çekindiği ya da bir türlü karar veremediği seyahat planlarını sosyal medya gönderilerine bakarak tercih ediyor. Çünkü kadınlar artık günümüzde konfor alanından ayrılmak için tereddüt etmiyor, riskleri göze alıyor. Ancak konu bilet almaya gelince tercihini seyahat edeceği araca göre yapıyor. Araştırmada bu bilgiyi destekliyor. Araştırmaya göre kadınlar genelde uçak biletlerini 15 gün, otobüs biletlerini ise 3 gün önceden satın almayı tercih ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir