23-27 Mayıs Tarihinde Düzenlenecek Pazarlama Türkiye Zirvesi "Metaverse" Etkinliğine Ücretsiz Katılmak İçin Tıklayın
1629984534 jimmykey

Jimmy Key, “Yaşam İçin En İyisi” Mesajı ile Key For Life Programını Başlattı!

Jimmy Key, tekstil sektörünün çevreye ve dünyaya olan etkilerinin farkında. Kaynakların sonu geliyor ve Dünya’nın devamlılığı için harekete geçilmeli. Bu anlamda Jimmy Key, sorumluluklarını biliyor ve daha iyi bir gelecek için sosyal ve çevresel gelişimleri destekliyor. Bu doğrultuda sürdürülebilirlikle ilgili çatı programı olan Key For Life’ı başlattı.

Bir Sun Grup markası olan Jimmy Key, Key For Life programı ile rahat kalıplı, zamansız, doğayla uyumlu tasarımlarını sürdürülebilir kaynaklardan elde edilmiş ham maddelerle, çevre dostu (çevreci) üretim yöntemleriyle, tedarik zincirindeki tüm süreçlerde insanı odağında tutarak üretiyor. Key For Life programı kapsamındaki tüm kriterler sayesinde son kullanıcıya değer veren bütünsel bir sürdürülebilirlik yaklaşımı sunuyor. Ege’nin ruhunu yansıtan bir marka olmanın getirdiği sıcaklık ve samimiyet ile çevreye karşı daha sorumlu bir bilinç geliştirmeye devam ediyor.

1629984538 jimmykey1

Tasarımdan Üretime Sürdürülebilirlik Hikayesi; Key For Life programı ile Yaşam İçin En İyisi 

Jimmy Key, Paris Anlaşması doğrultusundaki karbon emisyonu azaltma hedeflerini yerine getirmek için yoğun çalışmalar ve projeler yürütüyor. Üretim süreçlerinde enerji tasarrufu sağlayacak çevreci ve yenilenebilir enerji kaynaklarından solar enerji panellerinden faydalanıyor. Kömür kullanımını kaldırıp, karbon ayak izini düşürecek faaliyetler gerçekleştiriyor. 

1629984539 jk irec

Jimmy Key Yönetim Kurulu Başkanı Elvan Ünlütürk, “Doğaya, çevreye ve insana saygılı bir moda anlayışı sürdürdüğümüz yeni Jimmy Key, ‘Key For Life’ programı kapsamında çevre dostu yeşil ürünlerin yer aldığı koleksiyonlar tasarlayarak geleceğe ve gezegenimize katkıda bulunmayı amaçlıyoruz. Az su ve az enerji kullanımıyla üretilen ürünleri müşteriyle buluşturuyoruz. Sürdürülebilirlik kuramlarına bağlı bir marka olma vizyonuyla, kullandığımız kumaşlardan üretim sürecine bütün perakende sürecini doğayı ve insanı koruma perspektifiyle yürütüyoruz” dedi. 

1629984531 elvan nl t rk

Jimmy Key, kendi ürettiği temiz enerjinin yanında, RECS International tarafından, kullanılan elektriğin yenilenebilir enerji kaynaklarından üretildiğini belgeleyen uluslararası sertifikasyon olan I-REC (Uluslararası Yenilenebilir Enerji Sertifikası) sertifikasını aldı. Bu sayede kullandığı tüm enerji tüketiminin yenilenebilir olduğunu, çevreye ve doğaya karşı sorumluluk bilinciyle belgelendirdi. 

Jimmy Key, üretim süreçlerinde yenilenebilir ağaç kaynaklarından elde edilen, insan ve doğa ile uyumlu doğal lifler kullanıyor ve kullanılan ham maddeleri uluslararası standartlar çerçevesinde belgelendiriyor. Aynı zamanda üretilen ürün başına su tüketimini azaltacak iyileştirme çalışmaları yapıyor. ‘Yaşam için en iyisi’ mesajı ile yola çıkarak daha sorumluluk sahibi moda endüstrisinin oluşması için radikal iyileştirme çalışmaları yapıyor ve enerji tüketimini 2022 yılında tamamını yenilenebilir enerji kaynaklarından kullanacağını şimdiden taahhüt ediyor.

Enerjisa Enerji, Türkiye Ve Avrupa Komisyonu’nun Yeşil Mutabakat Eylem Planlarına Destek Veriyor adlı yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir