23-27 Mayıs Tarihinde Düzenlenecek Pazarlama Türkiye Zirvesi "Metaverse" Etkinliğine Ücretsiz Katılmak İçin Tıklayın

Instagrama Reklam Nasıl Verilir?

Instagrama reklam nasıl verilir?

Markalar, düzenli yayınlar yoluyla güçlü bir profil ve ilgi çekici takipçilerin oluşturulmasına ek olarak, Instagram reklamlar üzerinden kitlelere ulaşabilir. Ve neden olmasın? Ile 800 milyon aylık aktif kullanıcı, 30 yaşın altında olan yüzde 60 Instagram kitleleriyle bağlantı ve markanızı oluşturmak için büyük bir platformdur. Ayrıca, eMarket, Instagram’ın ana şirket Facebook’ un global reklam gelirlerinin hızla yükselen bir parçası olan, 2018 yılında küresel mobil reklam gelirinde 6.84 milyar dolar getireceğini tahmin ediyor.

Fazla iki milyondan şirket, kitlelere ulaşmak takipçilerin ilgisini ve onların ürünlerini tanıtmak için Instagram reklamlar kullanır. Şirketiniz onlara katılmaya ve Instagram üzerinde reklam vermeye başlıyorsa, bilmeniz gereken her şey için okumaya devam edin.

Instagram reklam türleri

Instagram, beş reklam biçimi sunar: fotoğraflar, videolar, karuseller, Hikaye reklamları ve durum reklamları. Tümü sorunsuz bir kullanıcı deneyimi için Feeds and Stories’e sorunsuz bir şekilde dahil edilmiştir. Reklamlar ayrıca Facebook Reklam Yöneticisi ile entegre edilmiştir. Böylece, kitlenizi lazer hassasiyeti ile hedeflemek için Facebook’un kullanıcı bilgileri zenginliğinden yararlanabilirsiniz. İçeriğinizin farklı biçimlerde nasıl görüneceğini görmek için, içeriğiniz için en iyi Instagram reklam biçimini seçerek Facebook’un kılavuzunu inceleyin .

Fotoğraf reklamları

Fotoğraf reklamları, işletmelerin hikayelerini anlatmasına ve ürünlerini etkileyici resimlerle sergilemesine olanak tanır. Üst düzey görsel içeriği hazırlıyorsanız, Instagram fotoğraf reklamları size daha fazla kişi ile paylaşmak için bir platform sunar.

Örneğin, Parachute Home, Shop-Now’lar için harekete geçirici mesaj düğmelerini kullanarak 60-kişilik bir yatma denemesini tanıtmak için fotoğraf reklamları kullandı. Parachute’nin Instagram yayınları, ürünlerini genellikle otantik, güzel yatak odalı alanlarda sergileyen kendine özgü bir görünüme ve hisseye sahiptir ve fotoğraf reklamları bu stil ile tutarlıydı. Sonuç, marka kimliklerini pekiştiren ve hayalindeki imajlarını kaldıran bir reklam kampanyasıydı.

Reklamlar, 18-54 yaş arası erkek ve kadınlara hedeflenmiş, kitle profilleri temel müşterilerinin profillerine dayanmaktadır. Sonuç? Reklam harcamalarından 3,7 kez geri dönüş ve diğer platformlardaki reklamlarının iki katı yüksek bir tıklama oranı. İşletmeler, Facebook Reklam Yöneticisi’nde Özel ve Lookalike Kitleler oluşturarak Parachute Homes’un stratejisini ödünç alabilirler.

Desteklenen Harekete Geçirici Mesaj Düğmeleri

  • Şimdi Uygula
  • Şimdi rezervasyon yap
  • Şimdi ara
  • Bizimle iletişime geçin
  • Yol tarifi almak
  • Daha fazla bilgi edin
  • Gösterim Saatlerini Alın
  • İndir
  • Video reklamlar

Instagram kullanıcılarının video hakkında çılgın olmaları söz konusu değil. Instagram’da video izlemeye harcanan süre, yıldan yıla yüzde 80’in üzerindedir . 2017 yılına göre 2017 yılında dört kat daha fazla video yayınlandı. Markaların kullanıcıların dikkatini çekmek için popüler formattan yararlanmaları için mükemmel zaman.

Başarılı bir video reklam kampanyası örneği küresel bir saç bakımı markası olan OGX’dir. Mobil ilk video kampanyası, “Rock What You Got” başlıklı mesajı kullandı ve kadınların farklı saç dokularını ve stillerini kutladı. Reklamlar, Millennial kadınlara (18 ila 34 yaş arası) hedeflenmişti ve kampanya, ABD’de hedef kitlenin yüzde 61’i ve Kanada’da, Birleşik Krallık’ta, Almanya’da ve Avustralya’da bir araya geldi. Kampanya, Avustralyalı kadınlar arasında marka bilinirliğinde 5 puanlık bir artışa ve ABD’de yüzde 8’lik bir satış artışına yol açtı.

Unutulmaması gereken önemli bir nokta da, OGX’in videonun ilk birkaç saniyesinde, kitlenin geri çağrısını iyileştirmek ve zamanı akıllıca kullanmak için markayı öne çıkarmasıdır . Video reklamlar 60 saniyeye kadar çıkabilir, ancak OGX’in sağlam bir video uzun sürmesi gerekmediğini gösterir (reklamlar yalnızca 15 saniye olmaktadır).

Carousel reklamlar

Carousel reklamları, kullanıcıların doğrudan web sitenize bağlanması için bir harekete geçirici mesaj düğmesiyle kullanıcıların bir dizi resim veya videoda gezinmesine olanak tanır. Bunlar, markanızla ilgili daha uzun bir hikaye anlatmak için yaratıcı bir alan sunar. Bu sayede birden fazla ürünü öne çıkarmanıza, çok parçalı bir hikayeyi paylaşmanıza veya en fazla 10 resim veya videoda tek bir servise derinlemesine dalmanıza olanak tanır.

Fitness imparatorluğu Bikini Body Guide’ın kurucusu olan Kayla Itsines, egzersiz uygulamasıyla ilgili farkındalık ve indirme işlemlerini yürütmek için bir dizi video karuseli reklamı kullandı. Sweat: Kayla Itsines Fitness. Carousel formatı, kullanıcıların uygulama ile herhangi bir yerde (ve her zaman) nasıl egzersiz yapabileceğini gösteren kısa fitness dizilerini sergilemesine izin verdi. Kampanya 18 ila 42 yaş arası kadınları hedef alarak 6.4 milyon kişiye ulaştı ve marka bilinirliğinde 21 puanlık inanılmaz bir artışa yol açtı.

Carousel reklamları, içeriğinin çok yönlülüğünü göstermek isteyen bir marka için mükemmel bir uyum sağladı ve gıda ve moda şirketleri gibi çeşitli yaratıcı varlıkları olan diğer markalar için iyi bir uyum sağlayacaktı.

Durum reklamları

Instagram Hikayeler Reklamlar, takip ettikleri kişilerden görüntüledikleri hikayeler arasındaki kullanıcılara görünen tam ekran reklamlardır. 300 milyon kullanıcı , her gün hikayeleri görüntüleyerek reklamınızla ulaşabileceğiniz büyük bir kitleyi temsil ediyor!

Diğer Instagram reklam biçimlerinde olduğu gibi, kitlenizi hedefleyebilir ve Hikayeler reklamınızı ne sıklıkta gördüklerini seçebilirsiniz. Hikayeler 24 saat sonra sona erdiğinden, sınırlı süreli teklifleri ve promosyonları paylaşmak için ideal biçimdir. Reklamverenler, eğlenceli ve yaratıcı tanıtımlar oluşturmak için yüz filtreleri, video efektleri ve metin ekleyerek Instagram Hikayelerinin tüm özelliklerinden yararlanabilir.

Bu seçenekler, video veya resim biçiminde, normal yayınlarınız gibi görünen ve hissettiren Instagram Hikayeleri reklamları oluşturmanıza olanak tanır. Harekete geçirici mesaj, kitleleri doğrudan web sitenize Hikayeler reklamınızdan alan hızlıca kaydırma özelliğinin bir şeklini alır.

Reklamverenler, mobil cihazlar için optimize edilmiş ve düzgün bir görüntüleme deneyimi için hızlı bir şekilde yüklenen Instagram Hikayeleri için sürükleyici videolar oluşturmak üzere Facebook Canvas’ı da kullanabilir . Facebook, Instagram için bir Canvas reklamı oluşturmanın hızlı ve kolay olmasını sağlayan bir dizi Canvas şablonuna veya şirketler gerçekten benzersiz bir reklam deneyimi için özel bir Canvas oluşturmayı seçebilir.

Güzellik ürünleri için bir posta siparişi abonelik hizmeti olan Birchbox, farkındalık oluşturmak ve Fransa’da yeni müşterilere ulaşmak için Facebook Canvas kullanarak bir reklam kampanyası oluşturdu. Tuval reklamları, Birchbox ürünlerinin videolarını öne çıkardı ve kullanıcıları özel bir promosyon teklifi için kaydırmaya davet etti. Öyküleri kampanyası, diğer biçimlerden dört kat daha yüksek bir tıklama oranı ve mükemmel değer sağladı: tıklama başına maliyet oranı, diğer platformlardaki reklamlardan yüzde 50 daha düşük.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir