E-Ticaret Zirvesi ve Ödülleri 28 Kasım Tarihinde Çırağan Sarayında Hibrit Olarak Düzenlenecek Katılmak İçin Tıklayın

Instagram Snapchat’i kopyalamada hız kesmiyor!

Bundan çok değil kısa zaman önce Instagram soğuk kış aylarında çekilen kahve-kitap ikilisi ve çekeceğim derken soğutulan yemek fotoğraflarıyla dolu bir uygulama iken, Snapchat çeşitli hayvan- çiçekli efektlerle eğlenilen ve videolar sayesinde insanların neler yaptıkları izlenilen bir uygulamaydı.Şu an ise Instagram’ın ‘Stories’ özelliğiyle kalmayıp ayrıca Snapchat’in göz bebeği yüz filtrelerini kopyalaması ve üç yeni özellik eklemesi rekabeti kızıştırdı.

Geçtiğimiz günlerde Instagram şapka, gözlük veya hayvan burnu gibi çeşitli efektler uygulanabilen 8 yüz filtresini ekledi. Video, kamera hatta Boomerang aracılığıyla kullanılabilen bu filtreler şimdiden çok sevildi.

Ayrıca bir görüntüye eklenilen çizgileri kaldırmaya izin veren Silgi Aracı, videoları tersine oynatan Geri Alma Modu ve hikayelere bulunan yerin konumunu etiketleyen Yer Etiketi gibi araçları da bünyesine ekledi.

Snapchat tarafında ise durum hiç iç açıcı değil. Snapchat’in ana şirketi Snap Inc(SNAP) ilk çeyrekte 2,2 milyar dolar zarar ettiğini açıkladı. Zararın açıklanmasının ardından ise şirketin hisse değerleri yüzde 25 düştü.

Şimdilik rekabeti Instagram önde götürüyor. Jeff Bercovici’nin ‘Instagram Snapchat’leşirse Instagram ne olacak?’ sorusu ise bir gerçeği yüzümüze çarpmıyor değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir