İnstagram ile Reklam Nasıl Verilir?

İnstagram ile Reklam Nasıl Verilir?

Markalar, düzenli yayınlar yoluyla güçlü bir profil ve ilgi çekici takipçilerin oluşturulmasına ek olarak , Instagram reklamlar üzerinden kitlelere ulaşabilir. Ve neden olmasın? Ile 800 milyon aylık aktif kullanıcı , 30 yaşın altında olan yüzde 60 kime , Instagram kitleleriyle bağlantı ve markanızı oluşturmak için büyük bir platformdur. Ayrıca, eMarketer , Instagram ‘ın ana şirket Facebook’ un global reklam gelirlerinin hızla yükselen bir parçası olan, 2018 yılında küresel mobil reklam gelirinde 6.84 milyar dolar getireceğini tahmin ediyor.

Fazla iki milyondan şirket, kitlelere ulaşmak takipçilerin ilgisini ve onların ürünlerini tanıtmak için Instagram reklamlar kullanır. Şirketiniz onlara katılmaya ve Instagram üzerinde reklam vermeye başlıyorsa, bilmeniz gereken her şey için okumaya devam edin.

Instagram reklam türleri

Instagram, beş reklam biçimi sunar: fotoğraflar, videolar, karuseller, tuval Hikayesi reklamları ve Öykü reklamları . Tümü sorunsuz bir kullanıcı deneyimi için Feeds and Stories’e sorunsuz bir şekilde dahil edilmiştir.

Reklamlar ayrıca Facebook Reklam Yöneticisi ile entegre edilmiştir. Böylece, kitlenizi lazer hassasiyeti ile hedeflemek için Facebook’un kullanıcı bilgileri zenginliğinden yararlanabilirsiniz.

İçeriğinizin farklı biçimlerde nasıl görüneceğini görmek için, içeriğiniz için en iyi Instagram reklam biçimini seçerek Facebook’un kılavuzunu inceleyin .

Fotoğraf reklamları

Fotoğraf reklamları, işletmelerin hikayelerini anlatmasına ve ürünlerini etkileyici resimlerle sergilemesine olanak tanır. Üst düzey görsel içeriği hazırlıyorsanız, Instagram fotoğraf reklamları size daha fazla kişi ile paylaşmak için bir platform sunar.

Örneğin, Parachute Home, Shop-Now’lar için harekete geçirici mesaj düğmelerini kullanarak 60-kişilik bir yatma denemesini tanıtmak için fotoğraf reklamları kullandı. Parachute’nin Instagram yayınları, ürünlerini genellikle otantik, güzel yatak odalı alanlarda sergileyen kendine özgü bir görünüme ve hisseye sahiptir ve fotoğraf reklamları bu stil ile tutarlıydı. Sonuç, marka kimliklerini pekiştiren ve hayalindeki imajlarını kaldıran bir reklam kampanyasıydı.

Reklamlar, 18-54 yaş arası erkek ve kadınlara hedeflenmiş, kitle profilleri temel müşterilerinin profillerine dayanmaktadır. Sonuç? Reklam harcamalarından 3,7 kez geri dönüş ve diğer platformlardaki reklamlarının iki katı yüksek bir tıklama oranı. İşletmeler, Facebook Reklam Yöneticisi’nde Özel ve Lookalike Kitleler oluşturarak Parachute Homes’un stratejisini ödünç alabilirler.

Desteklenen Harekete Geçirici Mesaj Düğmeleri

 • Şimdi Uygula
 • Şimdi rezervasyon yap
 • Şimdi ara
 • Bizimle iletişime geçin
 • Yol tarifi almak
 • Daha fazla bilgi edin
 • Gösterim Saatlerini Alın
 • İndir
 • Video reklamlar

Instagram kullanıcılarının video hakkında çılgın olmaları söz konusu değil. Instagram’da video izlemeye harcanan süre, yıldan yıla yüzde 80’in üzerindedir . 2017 yılına göre 2017 yılında dört kat daha fazla video yayınlandı. Markaların kullanıcıların dikkatini çekmek için popüler formattan yararlanmaları için mükemmel zaman.

Başarılı bir video reklam kampanyası örneği küresel bir saç bakımı markası olan OGX’dir. Mobil ilk video kampanyası, “Rock What You Got” başlıklı mesajı kullandı ve kadınların farklı saç dokularını ve stillerini kutladı. Reklamlar, Millennial kadınlara (18 ila 34 yaş arası) hedeflenmişti ve kampanya, ABD’de hedef kitlenin yüzde 61’i ve Kanada’da, Birleşik Krallık’ta, Almanya’da ve Avustralya’da bir araya geldi. Kampanya, Avustralyalı kadınlar arasında marka bilinirliğinde 5 puanlık bir artışa ve ABD’de yüzde 8’lik bir satış artışına yol açtı.

Unutulmaması gereken önemli bir nokta da, OGX’in videonun ilk birkaç saniyesinde, kitlenin geri çağrısını iyileştirmek ve zamanı akıllıca kullanmak için markayı öne çıkarmasıdır . Video reklamlar 60 saniyeye kadar çıkabilir, ancak OGX’in sağlam bir video uzun sürmesi gerekmediğini gösterir (reklamları yalnızca 15 saniye!).

Carousel reklamlar

Carousel reklamları, kullanıcıların doğrudan web sitenize bağlanması için bir harekete geçirici mesaj düğmesiyle kullanıcıların bir dizi resim veya videoda gezinmesine olanak tanır. Bunlar, markanızla ilgili daha uzun bir hikaye anlatmak için yaratıcı bir alan sunar. Bu sayede birden fazla ürünü öne çıkarmanıza, çok parçalı bir hikayeyi paylaşmanıza veya en fazla 10 resim veya videoda tek bir servise derinlemesine dalmanıza olanak tanır.

Fitness imparatorluğu Bikini Body Guide’ın kurucusu olan Kayla Itsines, egzersiz uygulamasıyla ilgili farkındalık ve indirme işlemlerini yürütmek için bir dizi video karuseli reklamı kullandı. Sweat: Kayla Itsines Fitness. Carousel formatı, kullanıcıların uygulama ile herhangi bir yerde (ve her zaman) nasıl egzersiz yapabileceğini gösteren kısa fitness dizilerini sergilemesine izin verdi. Kampanya 18 ila 42 yaş arası kadınları hedef alarak 6.4 milyon kişiye ulaştı ve marka bilinirliğinde 21 puanlık inanılmaz bir artışa yol açtı.

Carousel reklamları, içeriğinin çok yönlülüğünü göstermek isteyen bir marka için mükemmel bir uyum sağladı ve gıda ve moda şirketleri gibi çeşitli yaratıcı varlıkları olan diğer markalar için iyi bir uyum sağlayacaktı.

Hikaye reklamları

Instagram Hikayeler Reklamlar, takip ettikleri kişilerden görüntüledikleri Hikayeler arasındaki kullanıcılara görünen tam ekran reklamlardır. 300 milyon kullanıcı , her gün Hikayeleri görüntüleyerek reklamınızla ulaşabileceğiniz büyük bir kitleyi temsil ediyor!

Diğer Instagram reklam biçimlerinde olduğu gibi, kitlenizi hedefleyebilir ve Hikayeler reklamınızı ne sıklıkta gördüklerini seçebilirsiniz. Hikayeler 24 saat sonra sona erdiğinden, sınırlı süreli teklifleri ve promosyonları paylaşmak için ideal biçimdir. Reklamverenler, eğlenceli ve yaratıcı tanıtımlar oluşturmak için yüz filtreleri, video efektleri ve metin ekleyerek Instagram Hikayelerinin tüm özelliklerinden yararlanabilir.

Bu seçenekler, video veya resim biçiminde, normal yayınlarınız gibi görünen ve hissettiren Instagram Hikayeleri reklamları oluşturmanıza olanak tanır. Harekete geçirici mesaj, kitleleri doğrudan web sitenize Hikayeler reklamınızdan alan hızlıca kaydırma özelliğinin bir şeklini alır.

Tuval Hikayesi Reklamları

Reklamverenler, mobil cihazlar için optimize edilmiş ve düzgün bir görüntüleme deneyimi için hızlı bir şekilde yüklenen Instagram Hikayeleri için sürükleyici videolar oluşturmak üzere Facebook Canvas’ı da kullanabilir . Facebook, Instagram için bir Canvas reklamı oluşturmanın hızlı ve kolay olmasını sağlayan bir dizi Canvas şablonuna veya şirketler gerçekten benzersiz bir reklam deneyimi için özel bir Canvas oluşturmayı seçebilir.

Güzellik ürünleri için bir posta siparişi abonelik hizmeti olan Birchbox, farkındalık oluşturmak ve Fransa’da yeni müşterilere ulaşmak için Facebook Canvas kullanarak bir reklam kampanyası oluşturdu. Tuval reklamları, Birchbox ürünlerinin videolarını öne çıkardı ve kullanıcıları özel bir promosyon teklifi için kaydırmaya davet etti.

Öyküleri kampanyası, diğer biçimlerden dört kat daha yüksek bir tıklama oranı ve mükemmel değer sağladı: tıklama başına maliyet oranı, diğer platformlardaki reklamlardan yüzde 50 daha düşük.

Artık Instagram reklam seçenekleriniz konusunda uzman olduğunuza göre, teoriyi uygulamaya geçirmeye hazırsınız. İşletmenizi Instagram’da tanıtmak ve reklamlarınızı nasıl yerleştireceğinizi öğrenmek için ayarlayın.

 

Instagram’da nasıl reklam verilir?

Instagram’da reklam oluşturmak için öncelikle hesabınızı Facebook Reklam Yöneticisi’ni kullanmanıza izin veren bir Facebook İşletme Sayfasına bağlamanız gerekir. Reklam Yöneticisi, hem Facebook hem de Instagram’da yayınlanan reklamlar oluşturmanıza olanak tanır. Ayrıca kitleleri ve diğer özellikleri özelleştirebilir ve reklamlarınızın nasıl performans gösterdiğini izleyebilirsiniz. Henüz bir Facebook sayfanız yoksa, bir Facebook Sayfasını kurmak için adım adım kılavuzumuzu takip edin ve hiç vakit kaybetmeden koşun.

 

Zaten bir Facebook Sayfam var mı? Facebook İşletme Yöneticisine şu şekilde bağlantı kurabilirsiniz:

 

Business.facebook.com adresine gidin .

Hesap Oluştur’u tıklayın .

İşletmeniz için bir ad girin, ana sayfayı seçin ve adınızı ve iş e-posta adresinizi girin.

Gerekli alanların geri kalanını girerek, onboarding akışının geri kalanında ilerleyin.

İnsanları İşletme Yöneticisine nasıl ekleyeceğinizi öğrenin .

Bu tamamlandığında, Instagram hesabınızı İşletme Yöneticisi profilinize bağlayabilirsiniz:

 

Senin gidin İş Yöneticisi .

Sayfanın sol tarafında, İşletme Ayarları> Instagram Hesapları’nı tıklayın .

Yeni Hesap Ver’i tıklayın .

Kullanıcı adı ve şifreyi girin, ardından tıklayın İleri .

Reklam hesaplarınızın birini veya daha fazlasını Instagram hesabını kullanmak üzere yetkilendirmek için, her bir reklam hesabının yanındaki kutuyu işaretleyin ve Değişiklikleri Kaydet’i tıklayın .

Artık Instagram ve Facebook’un reklam için hazırlandığına göre, rock yapmaya hazırsınız!

Facebook Reklam Yöneticisi’ni kullanarak Instagram’da nasıl reklam verilir?

Facebook Reklam Yöneticisi: Kılavuzlu Oluşturma ve Hızlı Oluşturma’da Instagram reklamlarını oluşturmanın iki ana yolu vardır .

Rehberli Oluşturma , adım adım talimatlarla bir reklam oluşturmanın her adımında sizi yönlendirir. Instagram reklamlarıyla yeni başlıyorsanız, takip edilecek akış ve aşağıda size rehberlik edeceğiz.

Deniz bacaklarınızı aldıktan sonra , reklam öğelerinizi Reklam Yöneticisi’nden çok fazla rehberlik olmadan istediğiniz sıraya göre ayarlamanıza olanak tanıyan Hızlı Oluşturma’ya atlayabilirsiniz .

Facebook’ta reklamcılığa zaten aşina iseniz , Instagram için reklamlar oluşturmak çok kolay olacak!

 1. Adım: Hedefinizi Seçin

Facebook Reklam Yöneticisi, reklam kampanyası hedeflerinin bir listesini sunar. Bunların tümü Instagram reklamlarıyla uyumlu değildir, dolayısıyla aşağıdakilerden seçim yapabilirsiniz:

Marka bilinirliği ulaşmak

Trafik (web sitenize yapılan tıklamalar veya uygulamanız için uygulama mağazası için)

 • Uygulama yüklemeleri
 • Katılım (yalnızca yayın sözleşmesi için)
 • Video görüntülemeleri
 • Dönüşümler (web sitenizdeki veya uygulamanızdaki dönüşümler için)

Hangisini seçeceğinizden emin değil misiniz? Her bir hedefin farklı iş hedeflerini nasıl desteklediğini kontrol edin ve şirketiniz için en anlamlı olanı bulun.

Hedefinizi seçtikten sonra, kampanyanızı adlandırmanız istenir. Varsayılan ad, yalnızca seçtiğiniz hedef olacaktır (örneğin, “Marka Bilinirliği”) ancak kampanyalarınızı takip etmenize yardımcı olacak ayrıntılı bir ad vermeyi tercih edebilirsiniz.

 

 1. Adım: Kitlenizi Tanımlayın

Bir sonraki adım, reklamınızla kimlerin hedeflemek istediğinize karar vermektir. Facebook, reklamverenlere kitlenizi tanımlama konusunda bir ton seçenek sunuyor. Böylece, yaş, cinsiyet, konum, ilgi alanları, Facebook’ta size nasıl bağlı olduklarını ve daha fazlasını seçebilirsiniz.

 

Bonus:  Bir macera fotoğrafçısının, bütçesiz ve pahalı olmayan bir şekilde Instagram’da 0’dan 110.000’e kadar takipçisi olarak büyümesi için kullandığı kesin adımları ortaya koyan ücretsiz bir kontrol listesi indirin .

 

Hemen ücretsiz kontrol listesini alın!

 

Sağdaki sütundaki Kitle boyutu gösterge tablosunda bir göz atın: Bu, hedef kitlenizi daraltmak ya da yeterince etkili olmamanız durumunda sizi bilgilendirecektir. Ulaşmak istediğiniz kullanıcıları tanımlamayı bitirdiğinizde, gelecekteki reklamlar için bu kitle profilini tutmak ve almak için Kitleyi Kaydet’i tıklayabilirsiniz.

Farklı kitleler oluşturmaya çalışmak , işletmenizi tanıtmanın en iyi yollarını belirlemenize yardımcı olabilir. Örneğin, bir restoran, mahallede yaşayan insanlara yönelik bir reklamı hedeflemek isteyebilir, ancak aynı zamanda gıdayla ilgili ilgi alanlarına sahip olan daha büyük bir coğrafi bölgeye de reklam vermek isteyebilir. Sayfanın üst kısmındaki Birden çok reklam grubu oluştur’u seçerek bunu yapabilirsiniz .

 

 1. Adım: Reklam Yerleşimlerini Seçme

Gelen Yerleşimler bölümünde, reklamlarınızın Facebook ve Instagram üzerinde nerelerde karar verebilir. Otomatik Yerleşimleri seçerseniz , reklamlarınız en iyi performansı gösterecekleri yerlerde kitlenize gösterilecektir. Reklamlarınızı hem Facebook hem de Instagram’da yayınlamanız önerilir . Ancak, reklamlarınızı yalnızca Instagram Hikayelerinde veya yalnızca Instagram Feed’te görünecek şekilde sınırlamak isterseniz, Yerleşimleri Düzenle’yi tercih edebilirsiniz .

 

 1. Adım: Bütçenizi ve Zamanlamanızı Seçme

Ardından, promosyonunuzda ne kadar harcamak istediğinize ve ne kadar süreyle karar vermeniz gerekiyor. Maksimum bir günlük harcama sunan bir Günlük Bütçe veya belirli bir kullanım ömrüne sahip bir reklam için Ömür Boyu Bütçeyi seçebilirsiniz .

 

Reklamları sürekli olarak veya yalnızca günün belirli saatlerinde yayınlamayı da seçebilirsiniz. Bütçenizi düşünürken başlamak için iyi bir yer , kitlenizin demografisine ve reklamlarınızı yayınlamayı seçtiğinize bağlı olarak değişebilen Instagram üzerindeki ortalama tıklama başına maliyettir (TBM) . (Pazar günleri, Instagram reklamlarını yayınlamak için en pahalı günler biliyor musunuz? Şimdi siz yapın!)

 

Facebook Reklam Yöneticisi , bütçenizin nasıl harcanacağını açıklayan Optimizasyon ve Teklif Stratejisi seçeneklerini de içerir . Kampanya hedefinize bağlı olarak bunlar özelleştirilebilir.

 

Bu seçenekleri ayarladığınızda , sağdaki sütundaki Tahmini Günlük Erişim ölçeği, reklamlarınızla her gün ulaşmak için kaç kişinin bekleyeceğinizi bilmenizi sağlayacaktır.

 

 1. Adım: Reklamlarınızı Oluşturun

Şimdi eğlence bölümü için! Reklamlarınız için görüntüleri ve videoları seçersiniz. Facebook, reklamınızın harika göründüğünden emin olmak için ihtiyaç duyduğunuz tüm özellik ve tasarım gereksinimlerine sahip olan Instagram reklam biçimleri için bir kılavuza sahiptir . Reklam Yöneticisi, resimlerinizi veya videolarınızı seçtiğinizde teknik format gereksinimlerini de görüntüler.

Ardından, başlığınızı ve açıklamanızı ekleyin . Sakin ol. Bunlar kısa karakter sınırlarına sahiptir. Ayrıca, bir harekete geçirici mesaj düğmesi ve kullanıcıların tıkladıklarında ulaşacakları hedef URL’yi de seçebilirsiniz .

Dönüşümleri web sitenizdeki bir Facebook pikseli veya bir uygulama etkinliği aracılığıyla izlemek istiyorsanız Gelişmiş seçenekleri göster’i tıklayın . Bu seçenekler, kitlenizin reklamınızı tıkladıktan sonra işletmenizle nasıl etkileştiği hakkında size bilgi verecektir.

Resimlerinizi veya videolarınızı yükledikten sonra, metninizi ekledikten ve her şeyin mükemmel göründüğünden emin olmak için Reklam Önizleme’de ilerledikten sonra , hazırsınız! Sayfanın altındaki Onay’a bas .

Uygulamada Instagram’da nasıl reklam verilir?

Instagram’da basit promosyonlar da oluşturabilirsiniz. İyi performans gösteren ve çok sayıda etkileşim sahibi olan bir yayınınız varsa, bunu uygulama içinde tanıtmak, daha fazla kullanıcıya ulaşmak için hızlı ve kolay bir yöntemdir. Ancak, Facebook Reklam Yöneticisi’nde yaptığınız kadar çok özelleştirme seçeneğiniz olmayacak. Ayrıca , Instagram’da bir işletme profilinizin olması gerekir .

Uygulamada bir Instagram reklamı yayınlamak için, artırmak istediğiniz yayının altındaki Tanıtımla düğmesini tıklayın. Kimlik doğrulama için Facebook hesabınıza giriş yapmanız istenebilir.

Oradan, hedefinizi seçin: Web sitenize daha fazla kullanıcı çekmek veya yayınınızı gören kullanıcıların sayısını artırmak ister misiniz?

Shop Now veya Sign Up gibi bir harekete geçirici mesaj düğmesi eklemeyi de seçebilirsiniz . Bu seçenek seçildiyse, yayınınızdaki resim veya videonun altında görünür.

Instagram, reklamınız için varsayılan bir kitle seçebilir veya hedeflenen ilgi alanları, konum ve demografileri seçerek yayın için özel bir kitle oluşturabilir.

Son olarak, bütçenizi ve reklam sürenizi seçin ve Tanıtım Oluştur’a basın .

Bu kadar! Bu uygulama içi tanıtımların sonuçlarını, Facebook Reklam Yöneticinizdeki tüm diğer Instagram reklamlarınızla birlikte izleyebilirsiniz.

Instagram reklamlar için en iyi uygulamalar

Artık Instagram reklamı oluşturmak için gereken tüm teknik becerilere sahipsiniz. Ancak harika reklamlar bir sanattır, bir bilim değildir. Başyapıtınızı oluştururken akılda tutulması gereken bazı şeyler şunlardır:

Kitlenizi tanıyın

Kitle filtrelerinizi belirlediğiniz anda kime ulaşmaya çalıştığınızı unutmayın! Müşterileriniz bir dizi demografi ve ilgi alanından daha fazlası. Doğru insanlara nasıl ulaşacağınızı öğrendiniz, bu nedenle dikkatinizi çekince, en iyi şekilde yapma fırsatını kaçırmayın.

 

Kitlenizi anlamanıza yardımcı olacak kitle kişileri oluşturma kılavuzumuza göz atın . Ürününüz veya servisiniz onlara hangi çözümü sunuyor? Neye ihtiyaçları var? Reklamlarınızı oluştururken hedeflerini ve değerlerini aklınızda bulundurun.

Metni akıllıca kullan

Bir resim bin kelimeye bedeldir ve bu iyi bir şeydir, çünkü Instagram reklamlarınızda bu kadar fazla metin kullanamazsınız. Altyazı karakter sayınızı (çoğu yayın için 2.200) akıllıca kullanın ve kitlenizi göz önünde bulundurun. Kitlenizi reklamınızı tıklamaya ve web sitenizi ziyaret etmeye, bir satın alma işlemi yapmaya veya bir uygulamayı indirmeye yönlendirecek etkili bir harekete geçirici mesaj yazmayı öğrenin .

 

Hashtag kullan

Hepimiz ara sıra bir hashtag gibi hashtagleri tedavi etmekten suçluyuz, ama onların gücünü küçümseme! Instagram postasına hashtag eklemek, katılımı ortalama yüzde 12,6 artırır . Ve markalı bir hashtag (şirketinize veya kampanyanıza özgü olan), katılımı ve farkındalığı artırabilir.

 

Her gönderide en fazla 30 hashtag kullanabilirsiniz, ancak nicelikten fazla bir kaliteyi düşünün. Kitlenizle alakalı ve sektörünüzde popüler olan hashtag’leri deneyin. İş için Tam Instagram Hashtag Kılavuzu ile hashtagging sanatı ustası .

Bir deneyim yaratmak

En iyi markaların yüzde 60’ının her gönderi için aynı filtreyi kullandığını biliyor muydunuz ? Çünkü tutarlılık, marka imajınızı güçlendirmeye yardımcı olur.

Reklamınızın her bir öğesi, şirket olarak kim olduğunuzu temsil etmelidir. Görseller, mesaj ve ton hepsi önemlidir. Şaşırtıcı derecede mükemmel Instagram hesaplarının bu roundup ile en iyi öğrenin .

Taze tutmak

Bir katil reklamına bağlı olmak çok kolay. Çok iyi performans gösteriyor! Çok fazla arkadaş ediniyor! Ama reklamlar, buzdolabınızın içindeki salata karışımı gibi, sadece çok uzun süredir.

Kitlenizin bunları izlemesini engellemek için reklamlarınızı düzenli olarak (her iki haftada bir) değiştirin.

Reklamlarınızı düzenli olarak değiştirmenin diğer yararı, kitlenizin ilgisini çekmenin yanı sıra, hangi reklamların en iyi şekilde çalıştığını öğrenmenizdir. Farklı altyazıları, biçimleri ve kitleleri deneyin. A / B test kılavuzumuzda birçok fikirimiz var.

Performansı ölçün ve optimize edin

Gibi Facebook reklamları , Facebook Reklamlar Yöneticisi Instagram reklamlarının performansını görüntüleyebilirsiniz. Eğer kullanırsanız Hootsuite tarafından AdEspresso veya Hootsuite Reklamlar , size olanları flopping-ve neden? Reklamlarınızdan hangi en iyi performans ve hangilerinin görmenizi sağlar gerçek zamanlı etkileşim verilerinin daha da detaylı paketine erişebilirler. Performansı izleme ve rotayı gerektiği gibi ayarlama, herhangi bir reklam stratejisinin en önemli parçasıdır.

 

Ama Instagram analizlerini düzenli olarak kontrol etmenin birçok başka nedeni var . Her yeni kampanya için gerçekçi hedefler ve hedefler belirlemenize, rakiplerinize bir avantaj kazandırmanıza yardımcı olur (neyin peşinde olduklarına dikkat ederek) ve patronunuza veya takım üyelerinize ROI’yi kanıtlar.

Reklam kopyanızı ve reklamınızı test edin

Tıpkı farklı reklam biçimleri ve yeni kampanyalarla denemeler yaparak işleri taze tutmanız gibi, aynı kampanyada farklı reklam metni ve görsellerle de deneme yapmalısınız. “Daha fazla bilgi edinin”, “Şimdi alışveriş yap” dan daha iyi bir dönüşüm sağlıyor mu? Farklı ürün açıklamaları, hashtag’lar veya gövde kopyası nedir? Ya da farklı renkler ve fotoğraflar?

AdEspresso by Hootsuite, reklamlarınızın performansını iyileştirmek için özel öneriler sunsa dahi, A / B test aracıyla Instagram reklamlarınız için bu tür bir denemeyi özellikle kolaylaştırır.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir