E-Ticaret Zirvesi ve Ödülleri 4 Kasım Tarihinde Çırağan Sarayında Hibrit Olarak Düzenlenecek Katılmak İçin Tıklayın

Instagram Fenomeni Gezginnerede ile Keyifli Röportaj Yaptık

1-)Bize kısaca kendinizi tanıtabilir misiniz?

Ben Evrim İncesu sosyal medyada gezginnerede hesabımla tanınıyorum öyle çok kendi fotoğraflarımı paylaşmadığım için biraz gizemli de sayılırım. Sosyal medya uzmanlığı yanında yayıncılık ve basın camiasında da çalışıyorum fotoğrafçılık ve koleksiyon yapmayı severim. İnsanlara karşı içten güler yüzlü dürüst olmak benim hayat felsefem beni takip edenler bunu daha net biçimde göreceklerdir.

Bol bol gezmeyi seven birisiyim. Kültür, sanat edebiyat ,tiyatro gibi insana değer katan etkinler benim için bir yaşam biçimi. Zaten gezginnerede sosyal kimliği  bu değerler üzerine oluştu. Yani aslında gezginnerede sosyal kimliği beni fazlasıyla ifade ediyor.

2-)Deneyimlerinizi gezginnerede ismiyle paylaşıyorsunuz, gezginnerede nasıl ortaya çıktı?

Kültür sanat konser gibi etkinliklere katılıp sürekli gezmeye başladığım günlerde arkadaşlarımın ne çok geziyorsun sözleriyle karşılaşıyordum. Aynı dönemde sosyal medya eğitimi alıyordum ve bizden bir proje istendi arkadaşlarımın oluşturduğu algı ile gezgin kelimesini birleşerek önce bir proje sonra ise bir sosyal kimlik olarak ortaya çıktı.

3-)Blog yazmaya ilk ne zaman başladınız? Blogunuzun ve instagram hesabınızın bu kadar büyümesinin ardındaki hikayeyi bizimle paylaşır mısınız?

Blog yazmaya ilk önceleri günlük tarzında blogspotta başlamıştım bunlara ek olarak farklı sitelerde bunları paylaşıyordum son üç senedir ise kendi sitemi kurup gezdiğim görüp deneyimlediğim mekanları yerleri burada paylaşıyorum.

4-) www.gezginnerede.com adresinde deneyimlerinizi paylaşıyorsunuz. Blogunuza girenleri neler bekliyor?

Mekan değerlendirmeleri, yeme –içme ,sinema ,tiyatro konser gibi etkinlik bilgilerine sitemde yer veriyorum. Ancak  siteme ziyaret edeceklere tavsiyem  öncelikle mekan  deneyimlerimi okuması konusunda oluyor çünkü bir mekana gitmeden önce sizi nelerin beklediğini önceden oraya gidip deneyimlemiş kişi size aktarabilir. Bu bağlamda siteme girenlerinde buna dikkat ettiğini düşünüyorum.

5-)Daha çok yeme-içme ve mekan paylaşımlarınızı görüyoruz, gideceğiniz yerleri nasıl seçiyorsunuz?

Daha ziyade onlar beni buluyor. Aralarından değerlendirme yapıyorum yeni mi ? ,hangi kesime hitap ediyor ? bunun yanı sıra  adı hiç duyulmamış yerleri keşfetmeyi de seviyorum.

6-)Yaz aylarında mutlaka gidin diye tavsiye ettiğiniz yerler neresi?

Yaz aylarında tabi ilk önce denizin olduğu yerler akla geliyor ama sıcakla aranız çok iyi değilse Karadeniz yaylalarını önerebilirim ama deniz kumsal diyorsanız popüler yerlerden çok daha gizemli yerler daha hoşunuza gidecektir. Örneğin Datça, Finike,

7-)Bugüne kadar ülkemizde gezdiniz ve sizin için en özel yer neresi oldu?

Türkiye’de çoğu şehri gezme fırsatım oldu eskiden Gençlik kampları oluyordu buralarda hem yeni yerler görüp hem de yeni dostluklar kuruyordunuz. En çok hoşuma giden yerler ise Artvin yaylaları, Karsdaki Ani Harabeleri ve Van’ın Gevaş ilçesi oldu.

8-)Her işin keyifli taraflarının yanı sıra zorlukları da vardır, sizi en çok zorlayan kısım ne oldu?

Gezmek zevkli görünüyor ama zorlukları da var tabi ilk başta ailenizden uzakta olmak özlem , sonra bilmediğiniz bir yere gittiğiniz için kalacak yerleri iyi seçmek çünkü buraları takipçilerine önereceğiniz için güvenli olmalılar lazım

9-)Marka iş birlikleri konusunda seçici misiniz? Kriterleriniz neler?

Marka iş birliklerinde açıkçası seçiciyim. Zira benim kanaatime göre işbirliği karşılıklı saygı esasına dayanmalı. Genellikle iyi bir iletişim kurabildiğimiz markaları tercih ediyorum. Bu bağlamda marka temsilcilerinin yaklaşım tarzı benim için en önemli kriter diyebilirim.

10-)Bu zamana kadar aldığınız yorumlardan sizi en etkileyen ne oldu?

Bu soruyu aslında şu şekilde değiştirebiliriz. Gittiğim mekanları paylaştığım zaman takipçilerimden gelen olumlu görüşler beni fazlasıyla mutlu ediyor.

11-)Hali hazırda blogger olanlara veya olmak isteyenlere başarılı olmaları için birkaç tavsiye verebilir misiniz?

Her şeyin bir kolay yanı birde zor yanı vardır. Blogger olmak isteyenler bunu gerçekten yapmak istiyorsa mutlaka adım atmalı ancak bir takım zorlukların olduğunu bilmeli. Örneğin bir yemeğin fotoğrafını çekeceğim diye 15 dk uğraşabiliyorsunuz. Gittiğiniz mekanlar beklediğiniz gibi olmayabiliyor. Günde 2 tane etkinliğe gittiğiniz zaman ertesi gün yorgun uyanabiliyorsunuz. Bu ve bunun gibi zor yanları var. Bunlara hazırlıklı olmaları onları blogger olma konusunda destekleyecektir.
12-)Lezzeti damağınızda kalan, her gün olsa yerim dediğiniz 3 lezzet nedir?

Künefe, mantı,  arnavut ciğeri…

13-)Son olarak röportajı okuyan sevgili takipçilerimize ne söylemek istersiniz?

Hayat gezmekle ,eğlenmekle, yemekle çok güzel….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir