İlginç Pazarlama Teknikleri

ds-damat

Var olan bir ürünü piyasaya en iyi şekilde tanıtmak ya da piyasa için tamamen yeni olan bir ürünü en iyi şekilde tanıtmak. Ciddi bir eğitim, pazarlama teknikleri hakkında ileri derecede bilgi sahibi olmak, pazarı iyi analiz edebilmek, değişik fikirlere sahip olmak ve şanslı olmak işte bunlar sizin ürününüzü en çok piyasada en çok satın alınan ürün haline getirebilir.

Tütünün elle sarılıp içildiği dönemlerde, hazır sarılmış ve paketlenmiş halde satma fikrini ortaya atarak, çok daha iyi gelir elde edeceğini düşünerek bu işe giren adam, insanların tütün sarma zahmetinden kurtarıp satışlarında başarılı olabileceğini düşünmüştür. Bu fikirle yola çıkarak ciddi yatırımlarla sigara fabrikasını hayata geçirmiştir. Üretimler yapılıp piyasaya sunulduğunda beklediği satışın çok daha altında olduğunu görünce ürünün pazarlaması konusunda da çok değişik bir pazarlama yöntemi geliştirmiştir. Fabrikada milyonlarca boş paket üretmiştir. Çalışanlarına ve satış elemanlarına boş paketleri buruşturup sokağa atmalarını istemiştir. Bu sayede her yerde buruşturulmuş sigara paketlerini gören insanlar, herkesin o sigaradan aldığını zannedip kendileri de o paketlerden almaya başlamışlardır. Bu sayede şirket satışları planladıklarının bile üstüne çıkmıştır.

Yapılacak yatırım ve yatırım sonrası en doğru, hatta en ilginç pazarlama yöntemi ile beklenenin bile üstünde satış yapmak imkansız bir şey değildir. İnsan yapısı, farklı ve ilginç olan şeylere ilgi gösterir. Tamamen bilinçaltı ile beynin insana uyandırdığı merak ve istek duygusundan kaynaklanır. Sizlerde farklı pazarlama yöntemleri geliştirerek büyük karlar elde edebilirsiniz. Yukarıdaki hikaye rivayete göre Marlboro’nun hikayesidir. Ama gerçek olan kurucusunun aslen Manisalı olmasıdır ve kendi yatırımlarıyla hala çalışmakta olan Moris Şinasi Çocuk Hastanesini kurdurmuş olmasıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir