2 Kişiden 1 Annesine Sadece Anneler Günü’nde Hediye Alıyor

ds-damat

Türkiye’nin öncü e-ticaret sitesi GittiGidiyor, Anneler Günü’ne dair beklentilere Poltio üzerinden düzenlediği anketle ışık tuttu. Toplamda 4 bin 405 kişinin oy kullandığı ankette her iki kişiden birinin annesine en son geçen yıl Anneler Günü’nde hediye aldığı ortaya çıkarken; annesine özel bir günü beklemeden son 1 ayda hediye aldığını belirtenler ise yüzde 17’lik kesimi oluşturdu. Sonuçlara göre, 10 kişiden 7’si Anneler Günü’nünde annelerine hediye aldı. Annelerin 3’te 1’inin de mutlaka bir hediye beklediği ortaya çıktı. 

Anneler Günü’ne sayılı günler kala annesini mutlu edecek özel bir hediye almak isteyenlerin telaşı her geçen gün artıyor. Türkiye’nin öncü e-ticaret sitesi GittiGidiyor’un bu özel güne dair sosyal anket platformu Poltio üzerinden gerçekleştirdiği araştırma, çocukların annelerine hediye alma alışkanlıklarının yanı sıra annelerin de beklentilerine ışık tutuyor. Sonuçlara göre, Türkiye’de her iki kişiden biri annesine sadece Anneler Günü’nde hediye alıyor. 

24 Nisan- 3 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilen ve 4 bin 405 kişinin oy kullandığı ankette, “Annenize en son ne zaman hediye aldınız?” sorusunu cevaplayanların yüzde 51’i “Geçen sene Anneler Günü’nde” yanıtını verdi. Bu yanıtı yüzde 18’le “Doğum gününde”, yüzde 17’yle “Son 1 ay içinde” ve yüzde 14’le “Geçen 6 ay içinde” takip etti. 

Annelerimize mutlaka hediye alıyoruz

 “Anneler Günü’nde annenize hediye alır mısınız?” sorusuna katılımcıların yüzde 73 gibi büyük bir çoğunluğu “Mutlaka alırım” yanıtını verdi. Bu yanıtı yüzde 17 ile “Annem için o günü hatırlamak önemli, almam”, yüzde 6 ile “Hediye almam, birlikte vakit geçiririm” ve yüzde 4 ile “Almam” yanıtı izledi. 

Anneler hatırlanmak istiyor

Annelere “Anneler Günü’nde hediye bekler misiniz?” sorusunun yöneltildiği ankette, katılanların yüzde 35’i “Çocuklarımla birlikte vakit geçirmek isterim, hediye beklemem” yanıtını verirdi. Bu yanıtı yüzde 33 ile “Mutlaka beklerim” ve yüzde 32 ile “Hatırlanmak önemli, hediye beklemem” takip etti. 

Hediye seçiminde hazır giyim ürünleri revaçta

Hediye seçimleri için “Anneler Günü’nde annenize ne hediye alırsınız?” sorusunun yöneltildiği ankette katılımcıların yüzde 42’si “hazır giyim” yanıtını verdi. Yüzde 17’si “Küçük ev aleti”, yüzde 15’i “Çiçek”, yüzde 10’u “takı ve aksesuar”, yüzde 9’u “Mobilya ve ev aksesuarı”, yüzde 4’ü “Parfüm”, yüzde 2’si “Cep telefonu” ve yüzde 1’i “Kozmetik” şıkkını işaretledi. 

Annelerin beklediği favori hediyeler: Takı ve aksesuar

Hediye bekleyen annelerin ise hediye tercihlerinde birinci sırayı yüzde 28’le “Takı ve aksesuar” aldı. Bu yanıtı yüzde 21’le “Çiçek”, yüzde 16’yla “Küçük ev aleti”, yüzde 15’le “Hazır giyim”, yüzde 7’yle “Mobilya ve ev aksesuarı”, yine yüzde 7’yle “Parfüm”, yüzde 5’le “Cep telefonu” ve yüzde 2’yle “Kozmetik” yanıtı takip etti. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir